Newsy

Patricia Kazadi już ćwiczy przed występem w Opolu

2015-05-22  |  07:10

Patricia Kazadi, która wystąpi w konkursie Super Premiery podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, już rozpoczęła próby. Wokalistka zaprezentuje utwór „Na zawsze”, który znajdzie się na jej drugim krążku. Zapowiada, że występ będzie spektakularny.

– Lubię efektowne występy. Na pewno można się spodziewać wizualizacji, pojawią się tancerze i muzycy. To jest energetyczny utwór, więc na pewno będzie się działo. Próby trwają. Nie mogę doczekać się występu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Patricia Kazadi.

O nagrodę w Opolu powalczy m.in. z Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Mają Hyży, Michałem Szpakiem czy Tomkiem Lipińskim. Gwiazda już raz wystąpiła w Opolu w 2011 r. z piosenką „Hałas”.

Piosenka „Na zawsze”, którą wykona w Opolu, zapowiada drugi krążek gwiazdy. Data premiery nie jest jeszcze znana.

– Druga płyta już za chwilę. Jest przeze mnie bardzo wyczekiwana. Nie mogę doczekać się premiery – mówi Patricia Kazadi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.