Newsy

Na rynku pojawiła się inteligentna opaska wykorzystująca technologie z NASA. Wraz z aplikacją w kilka minut pomaga zarządzać stresem

2017-02-21  |  06:00
Mówi:Marcin Gutkiewicz
Funkcja:marketing managern na region Europy Środkowej i Wschodniej
Firma:MiTAC Europe
 • MP4
 • Stres zabiera nam energię życiową, jeżeli nad nim nie panujemy i go nie kontrolujemy, ma on negatywny wpływ jakość snu, powoduje zmęczenie i pogorszenie samopoczucia. Dlatego tak ważne jest umiejętne zarządzanie oddechem. Pomóc w tym może chociażby specjalna inteligentna opaska, która zmierzy tętno, a w połączeniu z aplikacją pomoże nam zapanować nad złymi emocjami i stresem, a co za tym idzie – odbudować poziom energii potrzebny do prawidłowego funkcjonowania.

  Inteligentna opaska posiada czuły sensor EKG. Wystarczy, że przyłożymy palec na 2-10 sekund, żeby uzyskać pomiar tak dokładny, jak na sprzęcie medycznym. Dzięki temu, będziemy wiedzieć, kiedy zwolnić tempo i dostosować je do swojej wydolności. Już po 30 sekundach dostajemy także odpowiedź, jaką energią w danej chwili dysponuje nasz organizm. 

  – Opaska MiVia Essential 350 wykorzystuje sensor EKG w połączeniu z technologią, która pochodzi z NASA. Opaska działa na zasadzie przewodzenia impulsu elektrycznego przez ciało. Wszystko jest bezpieczne. Sensor EKG cechuje się bardzo wysoką dokładnością pomiaru tętna, bicia serca. Dodatkowo, co ważne, pobiera bardzo mało prądu, przekłada się to na bardzo długą pracę urządzenia – mówi agencji Newseria Lifestyle Marcin Gutkiewicz, marketing manager na region Europy Środkowej i Wschodniej MiTAC Europe.

  Urządzenie z włączonym Bluetoothem, z włączonymi powiadomieniami, z pomiarem tętna może pracować bez przerwy przez co najmniej 5 dni. Jest ono również połączone z aplikacją, którą można zainstalować na smartfonie. To pozwala na pełne zarządzanie stresem poprzez trening oddechem.

  – Ta funkcja wywodzi się z kultury Dalekiego Wschodu, gdzie rozwijana jest od bardzo dawna. Ludzie tam sobie radzą ze stresem w inny sposób niż my tutaj. Przede wszystkim spokój, oddech, kontrola oddechu i właśnie ta opaska w połączeniu z aplikacją potrafi nam pomóc zapanować nad tymi złymi emocjami, nad stresem, nad wyzwoleniem energii, bo tak naprawdę stres zjada naszą energię i potem nie mamy siły na nic więcej, więc jedno wynika z drugiego – mówi Marcin Gutkiewicz.

  Regularne wykonywanie pomiarów jest bardzo istotne, a dzięki takiej „elektronicznej obroży” można monitorować swój stan zdrowia na bieżąco i bez większego wysiłku. Opaska jednocześnie kontroluje również ANS, czyli metaboliczny wiek naszego organizmu.

  – Według metryki ja mogę mieć na przykład 35 lat, ale mój organizm może być tak zmęczony, że system czy aplikacja pokaże, że mój wiek to jest 45 lat. Jest to spowodowane dużą ilością stresu, przepracowaniem, złym trybem życia, niezarządzaniem stresem, czyli odpływem tej pozytywnej energii z naszego organizmu – tłumaczy Marcin Gutkiewicz.

  Właśnie dzięki aplikacji do zarządzania oddechem możemy odbudować ten poziom energii i jednocześnie umiejętnie zarządzać stresem.

  – Stres zabiera nam energię życiową, jeżeli nad nim nie panujemy i go nie kontrolujemy, przekłada się to potem na jakość snu, na kolejny dzień, potem się to kumuluje. Po miesiącu można powiedzieć, że już potrzebujemy urlopu przy dużej dawce stresu. Dlatego zarządzanie oddechem i stresem jest tak ważne w dzisiejszych czasach – wyjaśnia Marcin Gutkiewicz.

  Wiele osób pochłoniętych obowiązkami prywatnymi i zawodowymi zapomina  lub nie ma czasu na odpoczynek, regenerację organizmu i czy odprężające ćwiczenia. Opaska wraz z aplikacją w kilka minut pomaga odbudować energię i pozbyć się stresu.

  Czytaj także

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Gwiazdy

  Teatr

  Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

  Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

  Farmacja

  Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

  Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.