Mówi: | Klaudia Dagmara Oparcik |
Funkcja: | przedstawicielka firmy Vita Liberata, specjalizującej się w kosmetykach do opalania |
Nowoczesne samoopalacze nie pozostawiają zacieków, a dodatkowo pielęgnują skórę
Szkodliwy wpływ słońca na skórę spowodowany jest promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja ciała na słońce prowadzi do oparzeń, fotoalergii, przebarwień i przyspieszonego starzenia się skóry. Promieniowanie UV uszkadza też DNA komórek skóry, co może prowadzić do rozwoju nowotworu. Jedynym bezpiecznym sposobem na piękną opaleniznę są więc kosmetyki samoopalające. Produkty nowej generacji w niczym nie przypominają dawnych samoopalaczy, które pozostawiały nieestetyczne zacieki i miały chemiczny zapach.
– Istnieje wiele produktów, które mają w swoim składzie certyfikowane składniki pochodzenia organicznego, nawet 80 procent składników jest właśnie organicznych, jak np. wyciąg z aloesu, liczi, mango, ogórka, malin – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Klaudia Dagmara Oparcik, przedstawicielka firmy Vita Liberata, specjalizującej się w kosmetykach do opalania.
– Dotąd samoopalacze kojarzyły się nam z efektem pomarańczowego koloru, z zaciekami na ubraniach, a także z dość charakterystycznym, przykrym zapachem. Obecnie jednak istnieje wiele produktów, które są pozbawione zapachu. Wysychają w momencie bezpośredniego kontaktu ze skórą. Możemy od razu po ich użyciu ubrać się, nie pozostawią one śladów na ubraniach – dodaje Klaudia Dagmara Oparcik.
– Mamy preparaty, które utrzymują się od około 5 do 7 dni. Mamy preparaty, które są tylko do twarzy i również utrzymują się od 5 do 7 dni. Pojawiła się także nowość, co jest ogromnym przełomem na rynku produktów samoopalających – preparaty w formie pianki, musu, które mogą się utrzymywać nawet do 3 tygodni. Jest to niesamowite, ponieważ efekt jest czterokrotnie dłuższy niż po zastosowaniu normalnego produktu samoopalającego – podkreśla Klaudia Dagmara Oparcik.
Na rynku dostępne są zarówno preparaty, na których działanie trzeba poczekać kilka godzin, jak i te, których efekty widoczne są zaraz po użyciu. W przypadku tych ostatnich efekt opalenizny widoczny jest zaledwie kilka minut po aplikacji produktu.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.