Mówi: | Kamil Maślanka |
Funkcja: | ekspert BoConcept |
Nowoczesne sofy rozkładane łączą w sobie funkcjonalność i atrakcyjny design
Odpowiednia wielofunkcyjna sofa powinna łączyć w sobie atrakcyjny wygląd oraz wygodę. Decydując się na kupno sofy rozkładanej, należy zastanowić się, czy mebel będzie służył przede wszystkim do siedzenia, czy stanie się dodatkowym łóżkiem, z którego regularnie korzystają domownicy lub goście.
– Nawet w dzisiejszych czasach, kiedy mechanizmy rozkładania są bardzo rozwinięte i sofa zajmuje mało miejsca, często wygoda jest na drugim planie. Sofy rozkładane są odrobinę mniej wygodne, ponieważ mają pod spodem schowany mechanizm służący do rozkładania. Przed kupnem mebla musimy ocenić, czy sofa będzie rozkładana codziennie, czy ma służyć wyłącznie do spania okazjonalnego. Należy pójść na kompromis – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kamil Maślanka, ekspert BoConcept.
Na sofy rozkładane decydują się przede wszystkim osoby, które mają małe mieszkania, dlatego dla nich liczy się przede wszystkim komfort użytkowania. Producenci rozkładanych sof proponują nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym rozkładana kanapa nie zajmuje wiele miejsca, a korzystanie z niej jest łatwe i pozwala zaoszczędzić czas.
– Sofę rozkładaną jesteśmy w stanie rozłożyć jedną ręką, nie wprowadzając jakiegoś wielkiego zamętu w mieszkaniu, nie szukając miejsca na poduszki, ponieważ obecnie stanowią one najczęściej element systemu rozkładania. W sofie są montowane 10-15-centymetrowe materace, które bardzo często dają bardzo dobry komfort spania. Pojawiają się też stelaże porównywalne do tych montowanych w wygodnym łóżku pełnowymiarowym – mówi Kamil Maślanka.
Rozkładane meble przestają kojarzyć się już wyłącznie z meblem kupowanym z konieczności. Współczesne rozwiązania sprawiają, że rozkładana sofa jest zarówno praktyczna, jak i ładna, i może służyć przez wiele lat.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.