Mówi: | Kamil Maślanka |
Funkcja: | ekspert BoConcept |
Nowoczesne sofy rozkładane łączą w sobie funkcjonalność i atrakcyjny design
Odpowiednia wielofunkcyjna sofa powinna łączyć w sobie atrakcyjny wygląd oraz wygodę. Decydując się na kupno sofy rozkładanej, należy zastanowić się, czy mebel będzie służył przede wszystkim do siedzenia, czy stanie się dodatkowym łóżkiem, z którego regularnie korzystają domownicy lub goście.
– Nawet w dzisiejszych czasach, kiedy mechanizmy rozkładania są bardzo rozwinięte i sofa zajmuje mało miejsca, często wygoda jest na drugim planie. Sofy rozkładane są odrobinę mniej wygodne, ponieważ mają pod spodem schowany mechanizm służący do rozkładania. Przed kupnem mebla musimy ocenić, czy sofa będzie rozkładana codziennie, czy ma służyć wyłącznie do spania okazjonalnego. Należy pójść na kompromis – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kamil Maślanka, ekspert BoConcept.
Na sofy rozkładane decydują się przede wszystkim osoby, które mają małe mieszkania, dlatego dla nich liczy się przede wszystkim komfort użytkowania. Producenci rozkładanych sof proponują nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, dzięki którym rozkładana kanapa nie zajmuje wiele miejsca, a korzystanie z niej jest łatwe i pozwala zaoszczędzić czas.
– Sofę rozkładaną jesteśmy w stanie rozłożyć jedną ręką, nie wprowadzając jakiegoś wielkiego zamętu w mieszkaniu, nie szukając miejsca na poduszki, ponieważ obecnie stanowią one najczęściej element systemu rozkładania. W sofie są montowane 10-15-centymetrowe materace, które bardzo często dają bardzo dobry komfort spania. Pojawiają się też stelaże porównywalne do tych montowanych w wygodnym łóżku pełnowymiarowym – mówi Kamil Maślanka.
Rozkładane meble przestają kojarzyć się już wyłącznie z meblem kupowanym z konieczności. Współczesne rozwiązania sprawiają, że rozkładana sofa jest zarówno praktyczna, jak i ładna, i może służyć przez wiele lat.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.