Newsy

Olga Buława: W przygotowaniach do konkursu Miss Universe najtrudniejsze jest chodzenia po wybiegu. Na co dzień nie noszę szpilek i czuję się w nich jak na szczudłach

2019-11-22  |  06:16

Miss Polski 2018 chce jak najlepiej przygotować się do konkursu Miss Universe. Wiele godzin poświęca więc na przymiarki kreacji, zabiegi pielęgnacyjne, a także naukę chodzenia po wybiegu. Olga Buława nie ukrywa, że na co dzień nie nosi szpilek, dlatego nie czuje się w nich zbyt komfortowo, zwłaszcza w stresującej sytuacji w świetle jupiterów. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nieodpowiednie poruszanie się odwraca uwagę od stroju i atutów sylwetki. By temu zapobiec, konieczne są więc godziny ćwiczeń.

– 27 listopada wylatuje na konkurs Miss Universe do Atlanty. Wiąże się z tym dużo przygotowań, po pierwsze, dieta, ćwiczenia, przyszykowanie wszystkich kreacji. Mam strój narodowy i mogę zdradzić tylko rąbek tajemnicy, że będzie biały. Mam też suknię wieczorową na galę, to też troszeczkę mojego czasu pochłonęło, przymiarki, sam proces tworzenia i taka burza mózgów z projektantką, więc bardzo dużo się u mnie dzieje – mówi agencji Newseria Lifestyle Olga Buława, Miss Polski 2018.

Szczególnie dużo czasu Miss Polski poświęca na naukę odpowiedniego poruszania się po wybiegu. W praktyce chodzi o to, by wiedzieć, jak poprawnie stawiać kroki, umieć zachować płynność ruchu, wdzięk i prezentować się na scenie z gracją.

– Myślę, że dla mnie osobiście najtrudniejszy jest trening chodzenia, bo nie jestem zawodową modelką, nie miałam nigdy styczności tak naprawdę z wybiegiem i muszę się uczyć wszystkiego od podstaw. To jest największe wyzwanie, bo jednak ten chód sceniczny jest troszeczkę inny od tego, jaki widzimy na co dzień – mówi Olga Buława.

Zadania tym bardziej nie ułatwiają mało wygodne buty, do których Olga Buława nie jest przyzwyczajona.

– Na konkursach międzynarodowych takim standardowym obuwiem są szpilki na platformie, im wyższa platforma, tym lepiej. Na co dzień nie noszę takiego obuwia i teraz czuję się jak na szczudłach – mówi Olga Buława.

Jednak dzięki sprawdzonym poradom doświadczonej modelki udało jej się już wyeliminować wiele niedociągnięć. Oswoiła się nieco z wysokimi obcasami i w dużej mierze opanowała sztukę chodzenia.

–  Mam taką wspaniałą trenerkę modelkę, Beatkę, i ona ma bardzo wiele takich patentów na to, jak nauczyć się ładnie chodzić na szpilkach. Każdy trening zaczynamy od tego, że musimy rozruszać biodra, czyli robimy takie standardowe ósemki, po prostu kręcimy biodrami, żeby później ten ruch tak fajnie szedł właśnie z biodra, a nie z kolana. Bo nieraz można zaobserwować, jak dziewczyny mają problem z chodzeniem na szpilkach, bo właśnie chodzą z kolana, tak trochę jak czaple – mówi.

Olga Buława jest II Wicemiss Ziemi Zachodniopomorskiej 2018 i zwyciężczynią wyborów Miss Polski 2018. Tytuł Miss Universe Poland 2019 został jej przyznany przez nowego licencjobiorcę – organizatora wyborów Miss Polski. Tym samym pierwszy raz od 1984 r. na wybory Miss Universe nie pojedzie delegatka wybrana przez Biuro Miss Polonia, które dotychczas było właścicielem franczyzy.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.