Mówi: | Osi Ugonoh |
Funkcja: | modelka |
Osi Ugonoh: Lepiej się czuję, jak dobrze wyglądam. Teraz moim celem jest ujędrnienie ciała
Modelka intensywnie pracuje nad sylwetką. Jej celem na najbliższe miesiące jest przede wszystkim ujędrnienie ciała. Osi Ugonoh twierdzi, że dzięki regularnym treningom może pozwolić sobie czasami na jedzeniowe grzechy. Jeśli ma ochot,ę nie waha się zjeść lody lub czekoladę.
Piękne ciało jest niezbędne w pracy modelki, dlatego Osi Ugonoh systematycznie ćwiczy na siłowni. Gwiazda „Top Model” nie odczuwa presji dodatkowych treningów przed zbliżającym się latem. Twierdzi jednak, że zarówno w pracy zawodowej, jak i w wielu innych aspektach życia, także w kwestii dbałości o wygląd, lubi stawiać sobie cele.
– Teraz sobie postawiłam, że chcę bardziej ujędrnić ciało i jeszcze popracować nad niektórymi rzeczami, więc nad tym teraz będę pracowała i przy okazji będę się przygotowywała na lato – mówi Osi Ugonoh agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Regularne treningi pozwalają modelce także na okresowe jedzeniowe grzechy. Od czasu do czasu pozwala więc sobie na zjedzenie słodkiej przekąski –najczęściej są to lody lub czekolada. Gwiazda ma jednak świadomość, że odstępstwo od diety będzie musiała odpracować na siłowni.
– Jem zazwyczaj tak zdrowo, więc jakaś równowaga musi być w życiu. Jeśli mam więc ochotę na coś słodkiego, to sobie na to pozwalam. Jak mam ochotę na sałatkę, to sobie jem sałatkę – mówi Osi Ugonoh.
W zakresie pracy zawodowej modelka nie ma obecnie wyznaczonego konkretnego celu. Chce dużo pracować, dlatego też mocno koncentruje się na pracy nad ciałem. Twierdzi, że w agencji, która się nią opiekuje, odbywa się obecnie wiele interesujących castingów – gwiazda „Top Model” chce na każdym dobrze się prezentować.
– Jak wiem, że dobrze wyglądam, to się dobrze czuję. To od razu dodaje mi pewności siebie i jestem w stanie prezentować się jeszcze lepiej – mówi Osi Ugonoh.
Zwyciężczyni 4. edycji programu „Top Model” zaczyna także myśleć o karierze międzynarodowej. Nawiązała już kontakt z zagraniczną agencją modelek, nie zdradza jednak na razie szczegółów ewentualnej współpracy.
– Najlepiej by było, żebym tam poleciała i miała już gotową pracę. W Polsce dobrze mi się pracuje, dlatego jeśli miałabym tam się przenieść, to wolałabym mieć coś ustalonego, więc czekamy – mówi Osi Ugonoh.
Czytaj także
- 2024-11-15: Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy
- 2024-11-20: Katarzyna Ankudowicz: Jestem z przemocowego domu. Dużo kosztowało mnie, żeby wyjść z tego i zacząć funkcjonować bez piętna bycia totalnie gorszą
- 2024-11-05: Polski rynek odzieży sportowej i outdoorowej notuje stabilne wzrosty. Kupujący szukają technologicznych nowinek
- 2024-10-24: Polacy świadomi wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie. Branża fitness notuje zwiększony ruch
- 2024-10-08: Już małe dziewczynki wiążą poczucie własnej wartości z wyglądem. Przykładają do tego większą wagę niż chłopcy [DEPESZA]
- 2024-09-27: MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety
- 2024-09-25: 94 proc. dzieci ma problem z podstawowymi umiejętnościami ruchowymi. Potrzebne zmiany w lekcjach WF-u
- 2024-11-26: Biologicznie życie człowieka może trwać 120–150 lat. Niezbędna jest jednak praca nad własnym zdrowiem
- 2024-09-23: Monika Mrozowska: Półmaraton dodał mi siły i odwagi. Zamierzam próbować rzeczy, które kiedyś spisałam na straty
- 2024-09-03: Edukacja zdrowotna za rok będzie nowym przedmiotem. Już teraz ma się jednak znaleźć wśród priorytetów szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.