Newsy

Paulina Sykut-Jeżyna: Jeżeli chcemy się trochę zregenerować, to najlepsza jest kilkudniowa sokowa dieta oczyszczająca. Jest lepsza od diety dr Dąbrowskiej

2018-07-24  |  06:14

Prezenterka zdradza, że szczupłą sylwetkę udaje się jej utrzymać bez większego wysiłku. Nie głodzi się, a wręcz przeciwnie – twierdzi, że czasami je więcej niż jej mąż, a nawet pozwala sobie na słodycze. Nie stosuje żadnych restrykcyjnych diet, niekiedy tylko na krótki czas zmienia sposób odżywiania, by oczyścić organizm z toksyn.

Paulina Sykut-Jeżyna po urodzeniu córki bardzo szybko wróciła do formy i kiedy stanęła na parkiecie „Tańca z Gwiazdami” wręcz zachwycała figurą. Prezenterka zdradza, że do utrzymania idealnej sylwetki wystarczy jej zdrowa dieta.

Raczej jestem na bakier ze słodyczami, aczkolwiek na Rafaello sobie pozwalam. Czasem uszczknę jakiś słodycz, ale tak ogólnie nie jestem słodyczarą i raczej stronię od słodkości, zwyczajnie nie mam takiej potrzeby. Po prostu wolę owoce, soki. Odżywiam się zdrowo i stawiam na zdrowe jedzenie – mówi agencji Newseria Paulina Sykut-Jeżyna, prezenterka.

Prezenterka podkreśla, że każda dieta wymaga dużej dyscypliny, samozaparcia i cierpliwości. Ona sama bardziej preferuje jednak kilkudniowy detoks organizmu.

– Byłam kilka dni na diecie Dąbrowskiej, ale to miało za zadanie odtrucie i oczyszczanie organizmu. To była taka dieta oczyszczająca, choć i tak o kilka dni za krótko. Przydałoby się przynajmniej 2–3 tygodnie. Ale u mnie to nie był zdecydowanie ten moment, wstawanie w nocy, małe dziecko i stwierdziłam, że przełożę to na później. Uważam, że jeśli chcemy się trochę zregenerować, lepiej nawodnić i dostarczyć organizmowi trochę witamin, to sokowa dieta kilkudniowa, oczyszczająca, chyba jest lepsza od Dąbrowskiej, tak na strzał – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.

Prezenterka preferuje również regularną aktywność fizyczną. Jak podkreśla, sport towarzyszy jej przez cały rok. Przede wszystkim lubi biegać, pływać i jeździć rowerem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.