Newsy

Piotr Cyrwus: Reżyserii trzeba się poświęcić. Jest odpowiedzialna i czasochłonna

2019-12-18  |  06:21

Aktor znany z ról serialowych i teatralnych ostatnio wyreżyserował także spektakl „Emigranci”. Twierdzi, że praca reżysera jest niezwykle odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem. Choć nie był to jego reżyserski debiut, przyznaje, że aktorstwo pociąga go nieco bardziej. Obecnie gra w serialach telewizyjnych i spełnia się na różnych zawodowych polach.  

– Wyreżyserowałem już „Małego Księcia” i „Tango” Mrożka. W zasadzie reżyserowałem już także „Emigrantów”, ale teraz także „Zabawę”. Często wracam do tej formy, nie mam jednak czasu na reżyserię. Temu naprawdę trzeba się poświęcić, aktorstwo bardziej mnie pasjonuje – mówi agencji Newseria Lifestyle aktor.

Reżyser to osoba, która odpowiada za całokształt dzieła scenicznego. Piotr Cyrwus tłumaczy, że praca tego typu polega na ciągłej odpowiedzialności za aktorów oraz efekt końcowy. Aby spektakl okazał się sukcesem, należy włożyć w niego dużo wysiłku i sporo czasu.

– Do reżyserii trzeba się przygotować, to inny rodzaj odpowiedzialności. Jest się odpowiedzialnym za to, co proponuje się aktorom i również za nich. Na to trzeba mieć czas, jak na wszystkie relacje w życiu, rodzinne, artystyczne – dodaje aktor.

Piotr Cyrwus obecnie gra również w kilku serialach telewizyjnych. Dużo podróżuje, ponieważ plany zdjęciowe każdego z nich są od siebie oddalone. Aktor przyznaje, że postacie, w które się wciela, są niezwykle ciekawe.

– Teraz, kiedy skończyłem współpracę z Teatrem Polskim, znowu zaczęły się seriale. Nie biorę już głównych ról, ale gram we Wrocławiu, w Krakowie i w Warszawie bardzo ciekawe role, które mnie interesują – tłumaczy.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Paula Tumala: Mam kompleksy i chciałabym wyglądać zupełnie inaczej

Modelka nie ukrywa, że nie jest zadowolona ze swojego powrotu do formy po porodzie. Tu i ówdzie pozostały jeszcze dodatkowe kilogramy i trudno jest jej się ich pozbyć. Podkreśla też, że w obecnej sytuacji opieka nad córeczkami pochłania jej wiele czasu, a kiedy znajdzie się już wolna chwila, to jest zbyt zmęczona, by zadbać o siebie. Najbardziej doskwiera jej brak snu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sztuka

Agata Załęcka: W trakcie pandemii zorganizowałam wernisaż, wzięłam ślub i namalowałam ponad 45 obrazów

Aktorka tłumaczy, że kwarantanna spowodowana pandemią była dla niej bardzo trudnym czasem. Starała się jednak spędzić go produktywnie. Odganiała smutek, strach i lęk, tworząc i rozwijając się. Dzięki planowaniu kolejnych dni w mniejszym stopniu odczuwała przerwę od spektakli teatralnych. Agata Załęcka zaznacza, że przed nią sporo artystycznych wyzwań. Podczas pandemii w jej głowie zrodziły się bowiem zupełnie nowe, ciekawe pomysły. Ma nadzieję, że powrót do normalności umożliwi ich wykonanie.

Handel

Ekologia zdominowała rynek opakowań. W najbliższych latach nie wyprze jednak tworzyw sztucznych

Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.

Biotechnologia

Epigenetyka przyczyni się do lepszego zrozumienia mechanizmów powstawania chorób cywilizacyjnych. Już za kilka lat pozwoli opracować skuteczniejsze leki

Epigenetyka pozwoli lepiej zrozumieć czynniki determinujące występowanie chorób cywilizacyjnych, a więc i umożliwi skuteczniejsze ich leczenie – twierdzą eksperci. Już dziś pozwala tworzyć leki wykorzystujące mechanizm umożliwiający dostarczanie substancji bezpośrednio do chorych komórek. Dzięki niej będzie też można z nawet dwuletnim wyprzedzeniem stwierdzać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.