Newsy

Przemek Smolarski z „The Voice of Poland” pracuje nad płytą

2014-10-02  |  06:45

Przemek Smolarski, wokalista, uczestnik „Bitwy na Głosy” oraz „The Voice of Poland”, pracuje nad debiutanckim albumem studyjnym, który ukaże się wiosną 2015 roku. Krążek promuje singiel „Chodź”, do którego nakręcono także teledysk.

Pochodzący z Dąbrowy Górniczej muzyk w ostatnim czasie związał się z wytwórnią RegioRecords, która pomogła stworzyć piosenkarzowi klip do utworu.

Utwór „Chodź” to nowy singiel promujący płytę, która ukaże się wiosną. Jest to kawałek pełen energii, który na pewno trafi do szerokiego grona słuchaczy. Oprócz tego mamy nagrane z zespołem dwa kolejny numery. Ponadto mam kilka fajnych pomysłów na inne kawałki. Trzeba je tylko poprawić i zaaranżować. Cała płyta będzie stworzona w klimacie popowo-rockowym, znajdzie się też na niej kilka ballad – tłumaczy Smolarski.

Oprócz nagrywania kolejnych utworów artysta przygotowuje się do trasy koncertowej, która ma wystartować późną jesienią.

W listopadzie ruszamy z trasą koncertową. Na razie kończymy materiał, aranżujemy piosenki i ogrywamy się z zespołem – mówi agencji Newseria Lifestyle Smolarski.

Wokalista popularność zdobył dzięki udziałowi w dwóch programach telewizji polskiej – pierwszej edycji „The Voice of Poland” oraz trzeciej edycji „Bitwy na Głosy”.

– „Bitwa nad Głosy” była fajnym przeżyciem. Dzięki tej przygodzie poznałem sporo ludzi i zdobyłem doświadczenie. Jest to już jednak zamknięty rozdział. Mam nadzieję, że ludzie mnie pamiętają – wyjaśnia piosenkarz.

W „Bitwie na Głosy” Smolarski został wybrany do sosnowieckiej drużyny Ewy Farnej. Zespół dotarł do finału, gdzie przegrał z grupą Andrzeja Piasecznego. Po owocnej współpracy muzyk chciałby, aby wokalistka wystąpiła na jego płycie.

Oczywiście myślałem o duecie z Ewą, ale od pomysłu do realizacji jest długa droga. Myślę nad kilkoma duetami i mam nadzieję, że wypalą – dodaje Smolarski.

Wokalista przyznaje, że muzyka towarzyszy mu od ponad 20 lat, wtedy właśnie, kiedy on miał 12 lat, ojciec kupił jego starszemu bratu gitarę.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.