Newsy

Rafał Maserak pomaga dzieciom z hospicjum

2015-12-09  |  06:50

Tancerz chętnie wspiera potrzebujących. Twierdzi, że lubi pomagać i będzie to robił, dopóki starczy mu energii. W tym roku zaangażował się w pomoc dzieciom z hospicjum. W okresie przed Bożym Narodzeniem będzie dostarczał dzieciom świąteczne podarunki.

Rafał Maserak od początku kariery medialnej zaangażowany jest w działalność dobroczynną. Tancerz pomagał zbierać m.in. pieniądze na rehabilitację Beaty Jałochy oraz fundusze na leczenie 12-letniej Pauliny chorej na nowotwór kości. Jest też członkiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich, organizującej regularne mecze, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

– Oczywiście lubię pomagać. Nie wiadomo, może kiedyś też będę potrzebował jakiejś pomocy i też ktoś do mnie wyciągnie rękę. Jeżeli jest taka możliwość, jeżeli mam energię na to, to oczywiście robię to – mówi Rafał Maserak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Szczególnie chętnie tancerz pomaga dzieciom. W ubiegłym roku zaangażował się w akcję „Biżuteryjki dla WOŚP”, obecnie w okresie przedświątecznym nawiązał współpracę z hospicjum dla dzieci.

– Będę rozdawał paczki dzieciom w hospicjum i będę do nich jeździł przed świętami, żeby ich wesprzeć pozytywną energią. Jeszcze jej trochę mam, więc będę wspierał – mówi Rafał Maserak.

Tancerz zaangażował się także w akcję #przybij5, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dla Marcina Miąsko. Mężczyzna w wyniku wypadku stracił lewą rękę, aby mógł wrócić do pełnej sprawności, potrzebuje nowoczesnej protezy.

Czytaj także

Kalendarium

Uroda

Katarzyna Bujakiewicz: Na co dzień chodzę bez makijażu. Na ściankę tak zupełnie naturalnie nie odważyłabym się wyjść

Aktorka preferuje naturalny wygląd, bez makijażu. Na co dzień rezygnuje więc z kosmetyków kolorowych na rzecz tych, które pielęgnują skórę, jak np. Hyaluronic Aloe Jelly. Na pełny make-up aktorka stawia tylko przy okazji dużych wyjść, ponieważ w świetle jupiterów widać każdą niedoskonałość, a takie wpadki są szeroko komentowane w mediach. Co prawda, ona sama ma duży dystans do swojego wyglądu, ale dobrze wie, jak takie negatywne opinie przeżywają jej młodsze koleżanki.

Muzyka

Shaggy: Czuję niesamowitą więź z Polską. Bardzo się cieszę, że Polacy nadal chcą mnie słuchać

Lubię Polskę za wódkę, gulasz i tutejszą publiczność – mówi wokalista. Podkreśla, że zawsze cieszy go perspektywa grania dla polskiej publiczności, która odwdzięcza mu się niesamowitą energią podczas koncertów na żywo. Z przyjemnością dostrzega też efekty transformacji, jaką Polska przeszła na przestrzeni ostatnich dwóch dekad.

Praca

Polki spędzają z dziećmi najwyżej rok po porodzie. O powrocie do pracy decydują głównie względy ekonomiczne

Wyłącznie opiece nad dzieckiem Polki chciałyby się poświęcić przez pierwsze trzy lata jego życia. Zdecydowana większość młodych mam już po rocznym urlopie macierzyńskim wraca jednak do pracy. Kierują się zarówno względami ekonomicznymi, jak i chęcią samorozwoju. Udanemu łączeniu życia zawodowego z rodzinnym sprzyjają benefity ze strony pracodawców, m.in. elastyczny czas pracy, możliwość wykonywania niektórych obowiązków zdalnie oraz punktualnego wychodzenia z biura.

Film

Mateusz Banasiuk: Rola w „Furiozie” to dla mnie spełnienie marzeń. Ten film to czysta adrenalina

„Furioza” ma być pierwszym polskim filmem o świecie kiboli i chuliganów. Zdaniem Mateusza Banasiuka jest to spektakularne kino, które ma szanse zachwycić polskich widzów. Podkreśla, że praca na planie jest wymagająca i angażująca, rola lekarza związanego ze środowiskiem ultrasów jest jednak spełnieniem jego aktorskich marzeń.