Mówi: | Renata Kaczoruk |
Funkcja: | modelka |
Renata Kaczoruk: Nie wolno się głodzić. To zabójstwo dla metabolizmu
Modelka podkreśla, że dietę, rodzaj aktywności fizycznej i sposób wypoczywania trzeba dostosować do swojego trybu życia. Warto więc wsłuchać się w swój organizm i dać mu tu, czego w tym momencie potrzebuje – odpowiednią ilość snu, smaczne śniadanie bądź trening siłowy. Modelka stara się regularnie ćwiczyć – bieganie, rower, siłownia to dla niej codzienność. Odrzuca natomiast wszelkie restrykcyjne metody odżywiania, bo jej zdaniem są bardzo szkodliwe dla zdrowia.
– Nie wolno być na diecie, która ogranicza kalorie, bo to jest zabójstwo dla metabolizmu, dla pracy tarczycy. Dla nikogo nie jest dobrą rzeczą głodzenie się. Myślę, że dieta modelki, funkcjonowanie osoby, która musi dbać o swój wygląd – a każdemu to polecam – to po prostu zachowywanie bardzo czystego, sterylnego trybu życia. Liczy się więc zdrowy sen, w moim życiu jest też niespecjalnie dużo imprez, alkohol tylko w małych ilościach. I jest też sałata, która oczyszcza organizm i go odkwasza – mówi agencji Newseria Renata Kaczoruk, modelka.
Kaczoruk podkreśla, że każdy posiłek ma stałe miejsce w jej rytmie dnia. Nie rezygnuje ani z kolacji, ani ze śniadania. Stawia jednak na wartościowe produkty, które są bogate w witaminy i składniki odżywcze, dzięki czemu organizm ma dobre paliwo do prawidłowego funkcjonowania.
– Teraz przy tym wytężonym wysiłku fizycznym szczególnie muszę pochłaniać całkiem spore ilości jedzenia. Jestem wysoka, jestem aktywna, więc te posiłki są kluczowe, przede wszystkim śniadanie, jak wszyscy wiemy, a więc śniadanie jest u mnie smaczne i ciepłe – mówi Renata Kaczoruk.
Mimo że modelka musi się skupić teraz przede wszystkim na intensywnych treningach do „Tańca z Gwiazdami”, to nie rezygnuje ze swoich pasji.
– Faktycznie nie łatwo zamknąć mnie w jednym pokoju, a nawet jak jestem w pokoju, to się trochę kiwam i ruszam w rytm muzyki, która mi śpiewa w głowie. Generalnie przez cały rok energii dodają mi wszelkie treningi siłowe, jazda konna, żeglarstwo i wiele innych aktywności na świeżym powietrzu – mówi Renata Kaczoruk.
Renata Kaczoruk podkreśla, że wiosna nie jest dla niej jakimś przełomowym momentem czy impulsem, który szczególnie zobowiązuje do zmian. Ona sama stawia na całoroczną, regularną pielęgnację, która wiąże się ze zdrowym stylem życia, a nie ze zmiennością pór roku.
– Czasem mam taki moment, w którym myślę: a może blond, a może zetnę. Chyba ostatnio poczyniłam parę zmian i na razie dość. Generalnie to jest działanie od środka, powtórzone tysiąc razy. Uroda nie wynika z tego, że nakładamy na siebie make-up, ja tego zwykle nie robię na co dzień, tylko to jest dbanie o siebie, czyli przede wszystkim dobry sen, aktywność na świeżym powietrzu, a więc wyjazdy w góry, nad morze, zdrowa dieta i dużo sałaty – mówi Renata Kaczoruk.
Kaczoruk podkreśla, że ćwiczy po to, by mieć ładną postawę, piękne ciało i zdrowy kręgosłup. Dla przyjemności, dobrego samopoczucia i energii, która utrzymuje się cały dzień po treningu.
Czytaj także
- 2025-04-14: Marta Wiśniewska: Ludzie czekali na nowy kawałek takiej kolorowej Mandaryny. Jestem mądrzejsza i silniejsza niż kiedyś
- 2025-04-03: Marta Wiśniewska: Czuję, że świat się o mnie upomniał, dlatego wracam na scenę. Z wielką chęcią zostałabym też piątym jurorem w „You Can Dance”
- 2025-03-20: Piotr Zelt: Planuję wziąć udział w wyścigach kolarskich Gran Fondo. Trenuję cztery razy w tygodniu
- 2025-04-15: Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski
- 2025-03-12: Coraz lepsze perspektywy dla branży fitness. Sieć Xtreme Fitness Gyms zapowiada rozwój również poza Polską
- 2025-03-05: Małgorzata Potocka: Wydaje mi się, że ja wczoraj otworzyłam Teatr Sabat. Te 25 lat to była chwila moment
- 2025-04-22: Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
- 2025-03-18: Sylwia Bomba: W liceum nikt nie miał odwagi prosto w oczy nazwać mnie grubasem. Ale jak szłam korytarzem, to czułam śmiechy za moimi plecami
- 2025-03-10: Sylwia Bomba: Przez 10 lat odchudzałam się bezskutecznie. Potrafiłam codziennie biegać 15 km albo w ogóle nie jeść
- 2025-03-05: Nawet 35 proc. Polaków może się zmagać z insulinoopornością. Sygnałami alarmowymi są nagły wzrost wagi ciała, senność i napady głodu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.