Newsy

Robert Moskwa pracuje jako trener biznesu. Pomaga frankowiczom

2018-07-27  |  06:18

Aktor kończy studia z zakresu psychoedukacji, co stanowi jego najważniejszy cel zawodowy na ten rok. Artysta od kilku lat pracuje jako trener biznesu i komunikacji międzyludzkiej, osiągając spore sukcesy. Twierdzi, że w jednej z firm, dla których pracuje, ma najlepsze wyniki spośród wszystkich pracowników. W zakresie jego zainteresowań znajduje się m.in. aktywna pomoc frankowiczom.

Robert Moskwa jest zawodowym aktorem po studiach we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Można go oglądać zarówno w teatrze, jak i na dużym ekranie, choć największą popularność przyniosła mu rola w serialu "M jak miłość". Artysta nie ogranicza się jednak do jednej drogi zawodowej – zajmuje się bowiem jednocześnie działalnością trenerską.

– Nie używam słowa coaching, bo raz, że ono się w Polsce zdewaluowało, a dwa, że nie jestem coachem – mówi Robert Moskwa agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor jest ekspertem w zakresie programowania neurolingwistycznego – posiada certyfikat mistrza praktyka wydawany przez Polski Instytut NLP. Od dłuższego czasu pracuje jako trener biznesu, a także prowadzi szkolenia i wykłady na temat motywacji, komunikacji międzyludzkiej, perswazji, wystąpień publicznych oraz sprzedaży.

– Zwłaszcza ten ostatni element jest w moim wykonaniu podparty bardzo dobrą praktyką dnia codziennego, bo jestem w pewnej firmie najlepszy w kraju na parę tysięcy ludzi – mówi Robert Moskwa.

Jednym z obszarów działalności aktora jako trenera biznesu jest wspieranie frankowiczów, czyli osób, które zaciągnęły kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich. Gdy w 2014 roku frank gwałtownie zyskał na wartości, raty pożyczek zaciągnięte w tej walucie wzrosły nawet o 30 proc. Według szacunków w Polsce jest ok. 1 mln osób zadłużonych w szwajcarskiej walucie.

– Firma, w której pracuję, pomaga skutecznie nie tylko odzyskać pieniądze, które już nadpłacili, ale i wyrzucić franka z umowy na przyszłość – mówi Robert Moskwa.

Aktor stale rozwija swoje umiejętności. Obecnie kończy studia zaoczne z zakresu treningu i psychoedukacji na jednej z warszawskich prywatnych uczelni. Ostatni zjazd czeka go we wrześniu. Artysta twierdzi, że ukończenie tych studiów stanowi obecnie najważniejszy cel zawodowy w jego życiu.

– Podyplomowe studium trenerów biznesu, administracji i edukacji, strasznie długa nazwa, ale bardzo się tym ekscytuję, to jest mój najważniejszy cel – mówi Robert Moskwa.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Natalia Janoszek: Nie potępiam ludzi, którzy noszą ubrania wykończone futrzanymi elementami. Nie możemy popadać ze skrajności w skrajność

Aktorka uważa, że bardzo trudno jest odróżnić naturalne futro od sztucznego zamiennika. W konsekwencji nie potępia osób, którym podczas zakupów zdarzy się pomyłka. Natalia Janoszek przyznaje, że jest przeciwna produkcji naturalnych futer, która przyczynia się do cierpienia niewinnych zwierząt. Stara się również minimalizować ilość spożywanego mięsa. Tłumaczy, że sama nie byłaby w stanie skrzywdzić żywej istoty.

Film

Anna Maria Sieklucka o filmie „365 dni”: Nie zgadzam się z porównaniami do „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. To będzie zupełnie inny film

W lutym trafi do kin ekranizacja powieści erotycznej Blanki Lipińskiej „365 dni”. Zdaniem Anny Marii Siekluckiej, odtwórczyni głównej roli, film może okazać się przełomem i wprowadzić dyskusję społeczną dotyczącą seksu na zupełnie inny poziom. Chociaż często mówi się o nim jako o polskiej wersji „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, aktorka nie zgadza się z tymi porównaniami. Twierdzi, że produkcja ma inny rodzaj energii i jest zrobiona w odmienny sposób.

Film

Arkadiusz Jakubik: Znalazłem w rock’n’rollu coś, czego nie doświadczam na innych obszarach. Podczas koncertów odrywam się od ziemi

– Zdarza się, że podczas koncertów unosimy się kilka centymetrów nad ziemią – mówi Arkadiusz Jakubik i podkreśla, że scena – zwłaszcza ta kameralna – jest jego żywiołem, dzięki któremu może przekazać odbiorcom swoje emocje, przeżycia i wrażenia. Artysta każdy swój koncert traktuje tak, jakby miał być ostatnim w jego życiu, i tłumaczy, że nie można tego porównywać do spektaklu teatralnego, w którym są zainscenizowane sceny, teksty i reakcje. Występy na żywo to przede wszystkim energia, spontaniczność i szybka reakcja na to, co dzieje się na widowni.

 

Problemy społeczne

W USA potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym typem wirusa z Chin. Chiński Nowy Rok może zwiększyć ryzyko jego rozprzestrzeniania

W środę odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego Światowej Organizacji Zdrowia, który ma zdecydować, czy w związku z rozprzestrzenianiem się nowego typu koronawirusa z Chin należy wprowadzić stan globalnego zagrożenia dla zdrowia publicznego. Jak dotąd stwierdzono 300 przypadków zakażenia i sześć zgonów, a wczoraj oficjalnie potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na 2019-nCoV w Stanach Zjednoczonych. Samoloty z Polski wciąż jednak latają do Chin, a Główny Inspektor Sanitarny zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą, a wszystkie europejskie instytucje na bieżąco ze sobą współpracują. Europa jest dobrze przygotowana na rozpoznanie i leczenie wirusa, który pod wieloma względami przypomina SARS.