Newsy

Maciej Zakościelny o pracy na planie „Strażaków”: pożar, 13 godzin w pełnym wyposażeniu i oświadczyny

2014-08-25  |  07:00

Maciej Zakościelny i Weronika Rosati zagrają główne role w nowym serialu TVP1 zatytułowanym „Strażacy”. Aktorzy grający role strażaków przeszli szkolenie z zasad obsługi sprzętu gaśniczego w jednostce straży pożarnej. Zdjęcia do produkcji ruszyły 4 sierpnia, premiera planowana jest na wiosnę 2015 roku. W tym roku Jedynka wyemituje 90-minutowy odcinek pilotażowy.

„Strażacy” opowiadają o losach pracowników straży pożarnej. Adam (Zakościelny) właśnie przeniósł się ze stolicy na prowincję, by zacząć pracę w jednostce ochotniczej straży pożarnej. Jego narzeczona (Rosati) jest na stażu za granicą, a jemu wpada w oko naczelniczka straży pożarnej.

Bardzo się ucieszyłem, że zaczynam nowy projekt. Pomyślałem, że może odpocznę trochę od tego kurzu, pyłu w „Czasie honoru”. A tu niestety znowu mundur, trudne zdjęcia na hali w Ursusie. Pożar, 13 godzin w pełnym wyposażeniu, butla, maska, cały kombinezon. Polecam wszystkim, którzy chcą się odchudzić, temperatura pod tym kombinezonem sprawia, że naprawdę można stracić parę kilogramów – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Maciej Zakościelny.

W lipcu aktorzy wcielający się w role strażaków przeszli szkolenie z zasad obsługi sprzętu gaśniczego w jednostce straży pożarnej. Strażacy towarzyszą również aktorom na planie.

Mieliśmy szkolenia w straży pożarnej w jednostce ratowniczo-gaśniczej na Ursynowie, gdzie zostaliśmy otoczeni niesamowitą opieką i pomocą. Miałem okazję poznać zawód strażaka i dowiedzieć się, jak wspaniali są to ludzie i jak trudny i niedoceniany zawód uprawiają. Strażacy są z nami codziennie na planie podczas kręcenia scen, które wymagają ich obecności. Są genialni, to naprawdę fantastyczni ludzie – mówi aktor.

Zakościelny po raz pierwszy spotkał się na planie z Weroniką Rosati, z którą przyjaźni się od lat. Pierwszego dnia na planie para miała zagrać scenę oświadczyn.

Dziwnie się nam grało tę pierwszą scenę oświadczyn, bo znamy się również prywatnie. Myślę, że będzie dobrze. Zarówno Weronika, jak i ja gramy trochę inne postaci niż do tej pory. Cieszę się, że to jest przygoda, że nie jest to tak, jak w amerykańskim serialu. Pokazujemy, na czym polegają różnice również między PSP, czyli Państwową Strażą Pożarną, i OSP, czyli Ochotniczą Strażą Pożarną. Pokazujemy strażaków jako naprawdę ciekawych ludzi – dodaje Zakościelny.

Serial będzie się składał z dziesięciu 40-minutowych odcinków. W „Strażakach” występują ponadto m.in.: Piotr Głowacki, Jacek Braciak, Jakub Wesołowski, Marta Ścisłowicz i Michał Żurawski.

Więcej na temat
Film Jarosław Jakimowicz: castingi są żenujące Wszystkie newsy
2014-08-22 | 07:20

Jarosław Jakimowicz: castingi są żenujące

Casting to najczęściej uwłaczające doświadczenie – uważa Jarosław Jakimowicz. Według aktora artyści podczas przesłuchań traktowani są bez szacunku, a osoby
Media Maja Bohosiewicz jest gotowa stracić urodę dla roli
2014-08-21 | 07:10

Maja Bohosiewicz jest gotowa stracić urodę dla roli

– Mam nadzieję, że trafię jeszcze na męskie metamorfozy – mówi Maja Bohosiewicz, uczestniczka drugiej edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Aktorka
Gwiazdy Katarzyna Zielińska zagra przebojową prawniczkę w nowym serialu TVP2
2014-08-14 | 07:10

Katarzyna Zielińska zagra przebojową prawniczkę w nowym serialu TVP2

Moja bohaterka jest jak bulterier – mówi Katarzyna Zielińska. W nowym serialu TVP2 "O mnie się nie martw" aktorka wcieli się w postać przebojowej

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.