Newsy

Piotr Głowacki: spełniają się moje marzenia, mam sezon z romantycznymi komediami

2015-09-04  |  06:45

Piotr Głowacki zakończył zdjęcia do komedii romantycznej „Słaba płeć?”. Jednocześnie pracuje nad kolejnymi tego typu produkcjami, m.in. nad filmem „Planeta singli”. Aktor twierdzi, że jest to spełnienie jego marzeń, od dawna chciał bowiem zagrać w komedii romantycznej.

Film „Słaba płeć?” to opowieść o pokoleniu współczesnych trzydziestolatków, powstała na podstawie powieści „Suka” Katarzyny Grygi. Główną bohaterką jest Zośka, która przeprowadza się z małego miasteczka do Warszawy i podejmuje pracę w korporacji. W rolach głównych widzowie zobaczą Olgę Bołądź, Piotra Głowackiego, Katarzynę Figurę i Marietę Żukowską. Reżyserem filmu jest Krzysztof Lang, a za kamerą stanął brytyjski operator Michael Coulter, autor zdjęć do takich światowych hitów, jak „Cztery wesela i pogrzeb”, „Notting Hill” i „To właśnie miłość”.

– Jest to świetna przygoda filmowa ze względu na postać operatora, który był również operatorem filmu „Cztery wesela i pogrzeb” oraz ukochanej komedii „To właśnie miłość”. Fantastycznie było stanąć przed jego kamerą – mówi Piotr Głowacki agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

„Słaba płeć?” to nie jest jedyna komedia romantyczna, w której w najbliższym czasie pojawi się aktor. Pracuje już na planie filmu „Planeta singli”, jest także w trakcie prób do obrazów „Męskie serca” i „Bogate wakacje”. Głowacki twierdzi, że jest to spełnienie jego filmowych marzeń sprzed kilku miesięcy.

– Jeszcze z rok temu pytany o to, w czym chciałbym zagrać, odpowiadałem, że w komedii romantycznej. W związku z tym spełniają się moje marzenia, mam sezon z romantycznymi komediami, ale z rozrywką, kryminałem, kinem po prostu jest bardzo dobrze – mówi Piotr Głowacki.

Aktora będzie można zobaczyć też w 10-odcinkowy serialu „Belfer” w reżyserii Łukasza Palkowskiego. Autorami scenariusza są pisarz Jakub Żulczyk oraz dramatopisarka i reżyserka teatralna Monika Powalisz, w tytułowej roli wystąpi natomiast Maciej Stuhr. Premiera planowana jest na jesień 2016 roku. Piotr Głowacki zagrał ponadto w polsko-niemiecko-belgijsko-francuskiej koprodukcji „Maria Curie”, będącej opowieścią o życiu wybitnej polskiej uczonej. W rolę Marii Skłodowskiej-Curie wcieliła się Karolina Gruszka, Głowacki zagrał natomiast Alberta Einsteina.

– Cudownie było w atmosferze międzynarodowej produkcji spotkać się nad cudownym polskim morzem i móc uczestniczyć w tym święcie filmowym. Będzie to klasycznie opowiedziana biografia. Sfotografowana bardzo ładnie przez Michała Englerta. Czytałem scenariusz, znam go, byłem na planie, obserwowałem pracę innych, przede wszystkim Karolinę, i myślę, że będzie to bardzo dobry film – mówi Piotr Głowacki.

Reżyserią filmu zajęła się Marie Noelle. Oprócz Karoliny Gruszki i Piotra Głowackiego na ekranie pojawią się także Izabela Kuna, Daniel Olbrychski i Charles Berling. Premiera zapowiadana jest na 2016 rok.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.