Newsy

Sylwia Juszczak: Lubię biegać do pięciu kilometrów. Na dłuższych dystansach mi się nudzi

2017-05-26  |  06:45

Aktorka chciałaby chodzić na zajęcia tańca, brakuje jej jednak na to czasu. Gdy ma wolną chwilę biega, najchętniej na dystansie 5 km, dłuższe trasy ją bowiem nudzą. Twierdzi, że aktywność fizyczna wpływa na nią odprężająco.

Sylwia Juszczak twierdzi, że bardzo długo mogła się pochwalić szczupłą sylwetką. Nawet po urodzeniu dwójki dzieci szybko wróciła do formy sprzed obu ciąż. Problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi pojawiły się nieco później i były efektem poważnej glutenozależnej choroby immunologicznej.

Stwierdzono u mnie celiakię. Odstawiłam gluten. Zajęłam się sportem i wróciłam do formy – mówi aktorka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktorka nie zrezygnowała ze zdrowego stylu życia po osiągnięciu dawnej formy. Obecnie korzysta z cateringu dietetycznego, chętnie uprawia też aktywność fizyczną. Twierdzi, że bardzo lubi sport, wysiłek działa na nią bowiem odprężająco. Najbardziej lubi taniec, nie może sobie jednak pozwolić na regularne zajęcia ze względu na brak czasu.

–  Mówię o szkole tańca wieczorami, popołudniami. A ja wolałabym rano, bo wtedy mam wolny czas – mówi Sylwia Juszczak.

Aktorka koncentruje się więc na innej, bardzo modnej wśród Polaków, aktywności fizycznej. Gdy tylko ma wolny czas biega, najczęściej na domowej bieżni. Jej ulubionym dystansem jest 5 km.

– Nie dlatego że nie mam kondycji, ale dlatego że mi się nudzi. Ewentualnie ze znajomymi, wtedy możemy pobiegać razem, przystanąć, pogadać, ale najczęściej biegam sama – mówi Sylwia Juszczak.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.