Newsy

Sylwia i Akop Szostak: Dieta w święta to grzech. Chcemy ten czas spędzić z rodziną, a nie z pudełkami

2017-12-22  |  06:26
Mówi:Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, były zawodnik MMA
Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness
  • MP4
  • Akop Szostak podkreśla, że zarówno on, jak i jego żona w święta nie zamierzają trenować. Chcą całkowicie oddać się słodkiemu lenistwu. Nie zamierzają też unikać tradycyjnych i kalorycznych przysmaków.

    W święta nie ma diety, w święta dieta to grzech – mówi agencji Newseria Akop Szostak, trener osobisty, kulturysta, były zawodnik MMA.

    Jesteśmy tylko ludźmi, jak wszyscy, także pozwalamy sobie na to, żeby w święta poszaleć, spędzić ten czas z rodziną, a nie z pudełkami. Mamy normalne święta jak u każdego – mówi Sylwia Szostak, trenerka, modelka fitness.

    Co prawda w Wigilię Akop Szostak zamierza pójść na siłownię, ale tylko po to, by w świątecznej atmosferze spotkać się ze znajomymi.

    Przyjaźnię się z tymi ludźmi, którzy też tam chodzą, dlatego pójdę im tylko złożyć życzenia, a nie na trening. Trzeba odpocząć czasami – mówi Akop Szostak.

    Chcemy sobie odpocząć w święta tak jak każdy. Na co dzień dużo pracujemy, dużo fizycznie, więc to jest rodzinny czas – mówi Sylwia Szostak.

    Para zgodnie przyznaje, że odpoczynek i regeneracja są niezwykle istotne do tego, by móc prawidłowo funkcjonować i po świętach wrócić do treningów ze zdwojoną siłą.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Partner Serwisu Zdrowie

    Viatris

    Żywienie

    Gwiazdy

    Enej: Wielkanoc musi być w rodzinnym gronie. Nie jesteśmy fanami wyjazdów do hoteli, żeby spędzać święta z obcymi ludźmi

    Muzycy zespołu Enej przyznają, że lubią i celebrują święta, dlatego cieszą się na nadchodzącą Wielkanoc. Zamierzają wtedy zwolnić tempo, odłożyć na bok pracę i poświęcić czas rodzinie. Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha zdradzają, że ich popisowym, a jednocześnie ulubionym świątecznym przysmakiem jest sałatka jarzynowa. Sami też z przyjemnością ją przygotowują.

    Konsument

    Poczucie bycia autentycznym w mediach społecznościowych wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne młodych ludzi. Autentyczność w prawdziwym życiu nie ma takiego znaczenia

    Studenci, którzy postrzegają siebie jako autentycznych w mediach społecznościowych, są mniej zestresowani i cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym, niż ci, którzy na platformach posługują się wizerunkiem wykreowanym. Autentyczność w rzeczywistym świecie nie ma jednak takiego wpływu na dobrostan psychiczny. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez naukowców z USA we współpracy z polskimi i niemieckimi kolegami. Badacze przyjrzeli się też różnicom między tymi zależnościami badanymi u pokolenia Z i pokoleń wcześniejszych. Z ich obserwacji wynika, że „zetki” uważają siebie za bardziej autentycznych w mediach społecznościowych niż starsi uczestnicy badania.