Newsy

Anna Guzik: Wszystkie projekty teatralne realizuję na scenie w Bielsku-Białej. Do niektórych spektakli mam ogromny sentyment

2023-03-29  |  06:21

Od wielu lat aktorka dzieli swoje życie między Warszawę, gdzie pracuje na planie zdjęciowym serialu „Na Wspólnej”, a Bielsko-Białą, gdzie mieszka i gra w Teatrze Polskim. Na tamtejszą scenę zaprasza m.in. na monodramy „Singielka” i „Singielka 2, czyli Matka Polka” oraz na spektakle: „Sztukmistrz z miasta Lublina” i „Nikt nie kocha tak jak tenor”.

– Na razie jestem w teatrze w Bielsku-Białej, gdzie gram spektakle, które są aktualnie w repertuarze. Serdecznie zapraszam na „Singielkę”, to jest taki mój monodram, który zrobiłam już 11 lat temu, kiedy byłam jeszcze singielką – mówi agencji Newseria Lifestyle Anna Guzik.

Mimo upływu czasu sztuka nie straciła jednak na aktualności, ponieważ została wzbogacona o nowe wątki. „Singielka 2, czyli Matka Polka” to opowieść o dalszych losach Alicji – z zamiłowania wokalistki estradowej. Minęło bowiem trochę czasu i w jej życiu zaszły spore zmiany. Obecnie jest już mężatką, a do tego mamą rocznych bliźniaczek. Chronicznie nie dosypia i tkwi w kołowrocie codziennych prac domowych. Jakby tego było mało – relacje z wymarzonym mężczyzną pozostawiają sporo do życzenia.

– Kiedy zostałam mamą, reżyser i twórca tego spektaklu Jacek Bończyk wpadł na pomysł, żeby zrobić kontynuację. I teraz się śmiejemy, że trzeba by było zrobić trzecią część. W drugiej części jestem już 40-latką, a w trzeciej części to nie wiem.. Ale to też jest jakiś pomysł – mówi aktorka.

Anna Guzik zdecydowanie preferuje projekty długofalowe. Od niemal dwóch dekad wciela się także w rolę Żanety w serialu TVN „Na Wspólnej”. Ta produkcja przyniosła jej rozpoznawalność i sympatię widzów. Nie ukrywa więc, że ma do niej duży sentyment i jest bardzo związana z całą ekipą filmową.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.