Newsy

Tomasz Kammel: Kiedyś wymyśliłem, że gdy pracuję w Sylwestra, to tym samym gwarantuję sobie, że kolejny rok będzie świetny. I tego się trzymam od ponad 20 lat

2023-12-28  |  06:16

Tomasz Kammel i Radosław Liszewski są już w Zakopanem, gdzie właśnie rozpoczynają się próby do imprezy sylwestrowej organizowanej przez Telewizję Polską. Obaj zapewniają, że lubią witać Nowy Rok ze sceny, dlatego też pracując wtedy, nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Prezenter podkreśla, że już od kilku tygodni cała ekipa realizatorska dwoi się i troi, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, a efekt końcowy „Sylwestra marzeń z Dwójką” zachwycił widzów. Z kolei lider zespołu Weekend zdradza, że specjalnie na tę okazję przygotował nowe aranżacje swoich największych przebojów.

Tomasz Kammel przekonuje, że lubi pracować w Sylwestra, bo to dla niego dobra wróżba na cały Nowy Rok.

– Ja świętuję, pracując. Kiedyś, przed wielu laty wymyśliłem sobie, że gdy pracuję w Sylwestra, to gwarantuję sobie tym samym, że kolejny rok będzie świetny. Nie wiem, czy to działa, ale zawsze dzwoni mi to z tyłu głowy, więc lubię to – mówi agencji Newseria Lifestyle Tomasz Kammel.

Prezenter przyznaje jednak, że prowadzenie kilkugodzinnego koncertu sylwestrowego emitowanego na żywo w telewizji nie jest łatwym zadaniem. Trzeba być maksymalnie skoncentrowanym na przekazaniu odpowiednich treści, bo w tym przypadku nie ma miejsca na duble czy jakieś poprawki montażowe.

– Jeśli ktoś myśli, że my zapowiemy piosenkę, a później idziemy za scenę hasać, to od razu dementuję – tak nie jest. Oczywiście jest chwila odpoczynku, wypicie czegoś ciepłego, ale też przegadanie jakichś kolejnych figur, które są do zrobienia, czasami pojawiają się spontaniczne rzeczy, o których też trzeba poinformować, albo jakaś nagła zmiana w scenariuszu, więc to jest ciągła praca i też próba niezgubienia skupienia. Bo jednak najważniejsze jest to, co robisz, gdy stoisz na scenie. Nasi widzowie muszą dostać od nas odpowiednią dawkę energii – mówi.

Budowa sceny w Zakopanem rozpoczęła się 12 grudnia. Teraz trwają pierwsze próby kamerowe. Natomiast opracowanie koncepcji i przygotowanie scenariusza koncertu sylwestrowego zajęło kilka tygodni. Obok Tomasza Kammela jako gospodarze tej imprezy pojawią się także Izabella Krzan i Rafał Brzozowski.

– W tym roku reżyseruje to Tomasz Motyl. On wszystko wymyśla, przegaduje z nami, oczywiście mamy oficjalne spotkania, gdzie sobie to omawiamy, część zapowiedzi piszemy sami, część wymyśla nam ktoś inny. Sporo jest tej pracy, ale jest ona bardzo przyjemna – podkreśla prezenter.

Na scenie „Sylwestra marzeń w Zakopanem” Tomasz Kammel kolejny rok z rzędu spotka się z liderem zespołu Weekend. Piosenkarz nie kryje satysfakcji z tego, że znalazł się w gronie wykonawców, i zachęca widzów do spędzenia tego wyjątkowego wieczoru właśnie z Dwójką.

– Każdy „Sylwester marzeń” jest niezwykły, ten nie będzie inny. Jak popatrzę przez pryzmat tego, że już od wielu lat jesteśmy z telewizją publiczną na imprezie w Zakopanem, to po prostu ciężko sobie wyobrazić fajniejszego Sylwestra – mówi Radosław Liszewski.

Wokalista podkreśla, że koncerty sylwestrowe rządzą się swoimi prawami, a widzowie i publiczność zgromadzona przed sceną najlepiej bawią się w rytmach ulubionych przebojów. Dlatego podczas koncertu organizowanego przez TVP nie może zabraknąć takich hitów jak chociażby „Ona tańczy dla mnie”.

– Na pewno usłyszymy piosenki, które są sprawdzone, które publiczność dobrze zna. Chociaż nie ukrywam, że w tym roku chciałem trochę pójść w drugą stronę, a przynajmniej zagram piosenki, które wszyscy znają, ale w nieco odświeżonych aranżacjach. Tak że będzie chodziło o to samo, ale będzie brzmiało trochę inaczej – zapowiada lider zespołu Weekend.

Radosław Liszewski przyznaje też, że w noc sylwestrową w Zakopanem jest czas zarówno na pracę, jak i na przyjemności.

– Gdy już kończymy ostatnie wyjście na scenę, to wtedy mamy prawdziwe święto, obchodzimy prawdziwego Sylwestra, życzymy sobie wszystkiego, co najpiękniejsze i po prostu dobrze się bawimy. Tak to jest właśnie na „Sylwestrze marzeń”. Musimy swoją pracę wykonać bardzo dobrze, ale też musimy z tego czerpać radość i ta radość jest – dodaje.

Oprócz zespołu Weekend na scenie „Sylwestra marzeń z Dwójką” pojawią się również: Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Blanka, Cleo, Viki Gabor, Sławomir i Zenon Martyniuk.

Koncert sylwestrowy z Zakopanego będzie można oglądać na antenie TVP2 od godziny 19.50. Widowisko pokażą także TVP1 i TVP Polonia.
 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.