Mówi: | Wojciech Majchrzak |
Funkcja: | aktor |
Trwają prace nad siódmą serią „Czasu honoru” o powstaniu warszawskim
Akcja siódmej serii „Czasu honoru” osadzona jest między czwartym a piątym sezonem. Oznacza to, że do obsady powróci Antoni Pawlicki, odtwórca roli Janka, który zginął w ostatnim odcinku serii piątej.
– Fani czuli się zawiedzeni, że nie powstała do tej pory seria opowiadająca o powstaniu warszawskim. 70-lecie powstania spowodowało, że jednak znalazły się pieniądze i można było to zrealizować. Mój bohater jest dowódcą kompanii walczącej w powstaniu. Pojawi się też postać z mojej rodziny, nie będę jednak na razie zdradzał szczegółów – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Wojciech Majchrzak.
Twórcy wiernie odwzorowali realia epoki i zadbali o to, by siódma seria nie zaburzyła fabularnej ciągłości między czwartą a piątą odsłoną „Czasu honoru”. Pojawią się wątki wojenne oraz problemy, z jakimi bohaterowie zmagali się w owym czasie.
– Myślę, że sukces tego serialu wynika z fascynacji historią młodych ludzi. Z sezonu na sezon – i sam też to czuję, bo akurat wszedłem w ten świat w trzeciej serii – jest coraz większe zainteresowanie – mówi Majchrzak.
Prace nad siódmą serią „Czasu honoru” o powstaniu warszawskim potrwają do końca wakacji.
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.