Mówi: | Łukasz Verra |
Funkcja: | projektant mody |
Łukasz Verra: za 10 lat widzę się jako właściciela dużego domu mody, jako dość poważną ikonę w tej branży
Młody i niezwykle utalentowany projektant przyznaje, że lokalne podwórko jest dla niego zbyt małe. Dlatego też zrobi wszystko, by usłyszało o nim jak najszersze grono miłośników mody na całym świecie. Niedługo będzie ku temu okazja, bo Verra w lutym zaprezentuje propozycje ze swojej pracowni podczas London Fashion Week.
Łukasz Verra nie kryje satysfakcji z tego, że został zaproszony do udziału w prestiżowej imprezie modowej, która daje mu szansę zaistnieć na arenie międzynarodowej.
– Londyn zawsze mnie pociągał. To jest jedna z poważniejszych stolic modowych. Zaliczyłem też bardzo dużo wybiegów w Londynie jako gość i model, więc mam sentyment do Londynu. Miałem różne propozycje z Fashion Weeków, ale wybrałem Londyn – mówi agencji Newseria Lifestyle Łukasz Verra, projektant mody.
Łukasz Verra zapewnia, że projektowanie nie jest dla niego przygodą na kilka sezonów. Dla niego moda to nie tylko ubrania, lecz także rodzaj sztuki. Chce się w tym kierunku rozwijać, doskonalić swoje umiejętności i wciąż poszukiwać nowych płaszczyzn. Jest dumny z tego, co już udało mu się osiągnąć, ale nie powiedział w tej kwestii jeszcze ostatniego słowa.
– Jako właściciel domu mody nigdy nie oddam żadnemu inwestorowi swojej marki. Teraz otwieram Forum Stylu, to jest dom mody. Jestem też projektantem na kontrakcie torebek, jednocześnie jestem też projektantem i właścicielem marki biżuteryjnej, która nazywa się Zoé by Verra, więc wspinam się bardzo wysoko. Myślę, że tutaj jednak ten etap, który jest, już mi wystarcza, a tylko rozwój, dalsze projekty, dalsze modele – podkreśla Łukasz Verra.
Projektant ma dużo planów i wysokie ambicje. Chce, by jego marka zaistniała w światowych stolicach mody.
– Za 10 lat widzę się jako właściciela dużego domu mody, po prostu jako dość poważną ikonę w świecie mody. Jak wspominam jak to było jeszcze 2–3 lata temu to w ogóle nie marzyłem o tym, co się dzieje teraz. Spotkałem naprawdę wspaniałych ludzi i osoby, które mi pomogły, pozytywne nastawienie i dobra energia też się do tego przyczyniły. Jeśli jestem na takim etapie, to naprawdę będę jeszcze wyżej – mówi Łukasz Verra.
Verra przyznaje, że doskonale spełnia się w tym, co robi, i lubi, jak wokół niego dużo się dzieje. Choć czasem niełatwo pogodzić zarządzanie kilkoma markami i projektowanie, to jednak natłok obowiązków dodaje mu motywacji.
– Ja to kocham, zakładam słuchawki, szkicuję sobie i dla mnie to przychodzi tak. Jak zaprę się i chcę to wydać, to po prostu to wydaję, nawet za 2–3 dni. Nie jest to trudne, natomiast jest to trudne niekiedy ze względu na samą papierologię, prowadzenie spółek. Ale mam nad wszystkim oko – dodaje Łukasz Verra.
Jego ostatnia kolekcja VERRA INFINITY 2017 została entuzjastycznie przyjęta przez fachowców z branży, a miłośniczki mody już wróżą mu szybką międzynarodową karierę.
Czytaj także
- 2025-01-28: Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
- 2025-01-29: Europoseł PiS: Trump tak przyspiesza Amerykę, że my zostaniemy w tyle. Wszystko przez „kaganiec pseudoekologiczny”
- 2025-01-24: MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
- 2024-12-13: PZU chce mocniej inwestować w sektor zdrowia i transformację energetyki. W strategii do 2027 roku zapowiada duże zmiany w strukturze grupy
- 2025-01-16: Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
- 2025-01-07: Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
- 2024-12-23: Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem
- 2025-01-02: Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
- 2025-01-14: Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
- 2024-12-12: Sebastian Karpiel-Bułecka: Z zawodu jestem architektem, a muzyka to jest moja pasja. Nie byłem spięty, żeby za wszelką cenę zrobić wielką karierę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.