Mówi: | dr Iwona Marycz-Langner |
Firma: | klinika DermClinic |
Makijaż hipoalergiczny to rozwiązanie dla kobiet, które mają skłonność do reakcji alergicznych na zwykłe kosmetyki
Makijaż z użyciem kosmetyków hipoalergicznych to rozwiązanie dla tych kobiet, które mają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Specjalne serie podkładów, pudrów, szminek i cieni do rzęs z powodzeniem mogą być stosowane przez alergików oraz osoby noszące szkła kontaktowe lub okulary. Kosmetyki hipoalergiczne są pozbawione składników, które najczęściej powodują uczulenie, w tym substancji zapachowych.
Objawy podrażnienia pojawiają się zazwyczaj zaraz po aplikacji kosmetyku na skórę i ustępują po jego usunięciu. Najczęściej jest to zaczerwienienie, wysypka, pieczenie i swędzenie, a także nadmierne przesuszenie skóry. W niektórych przypadkach może również pojawić się łzawienie oczu, przekrwienie spojówek lub opuchnięcie powiek. Stosowanie kosmetyków hipoalergicznych znacznie minimalizuje ryzyko wstąpienia reakcji alergicznej.
– Makijaż hipoalergiczny może sobie zrobić każdy, a oczywiście dla osób, które mają uczulenia, jest on po prostu wskazany jako jedyny możliwy do stosowania. Natomiast w przypadku osób ze zdrową skórą, stosowanie hipoalergicznych kosmetyków zabezpiecza skórę przed ewentualnymi problemami w przyszłości – mówi w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle dr Iwona Marycz-Langner, klinika DermClinic.
Kosmetyki do makijażu hipoalergicznego są opracowywane we współpracy z wizażystami, a ich kolorystyka jest inspirowana najnowszymi trendami. Różne konsystencje i odcienie dają nieograniczone możliwości.
– Kosmetyki do makijażu w tej chwili występują w bardzo szerokiej palecie. Gama kosmetyków hipoalergicznych jest bardzo szeroka. Tymi kosmetykami można wykonać pełny makijaż w różnych odcieniach i barwach – podkreśla dr Iwona Marycz-Langner.
Kosmetyki hipoalergiczne są testowane najczęściej przez lekarzy dermatologów i okulistów. Są więc w zupełności bezpieczne i odpowiadają na potrzeby najbardziej wymagających osób.
– Kosmetyki hipoalergiczne są tworzone głównie z myślą o tych kobietach, u których występują podrażnienia lub objawy alergii po zwykłych kosmetykach używanych do tej pory. Muszą one po prostu zacząć stosować kosmetyki, które mają okrojoną liczbę substancji uczulających. Kosmetyki te polecamy również pacjentkom, które borykają się z chorobami dermatologicznymi, jak trądzik różowaty czy trądzik młodzieńczy – podkreśla dr Iwona Marycz-Langner.
Ze względu na działanie pielęgnacyjne i ochronne takie kosmetyki są rekomendowane również pacjentkom po wszelkiego rodzaju zabiegach kosmetycznych i zabiegach z zakresu medycyny estetycznej. Ich skóra jest bowiem wtedy bardziej wrażliwa i może reagować inaczej niż zwykle.
Czytaj także
- 2024-09-18: Część kosmetyków może być groźna dla kobiet w ciąży. Zwiększają ryzyko nadciśnienia
- 2024-08-23: Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga
- 2024-06-27: Unijne przepisy przyspieszają zieloną transformację branży kosmetycznej. Zielony Ład może zmniejszyć konkurencyjność europejskich producentów
- 2024-01-08: Rozwój analiz laboratoryjnych pozwala skuteczniej wykrywać doping, także po latach. Pomóc w walce z niedozwolonymi substancjami w sporcie mogłoby także zaostrzenie kar
- 2023-12-21: Polska w ogonie Europy pod względem leczenia astmy ciężkiej przyczyniającej się do wielu zgonów. Tylko 3 tys. pacjentów otrzymuje skuteczne leczenie terapią biologiczną, a diagnoza trwa nawet siedem lat
- 2023-09-13: Nowa unijna strategia ma wzmocnić bezpieczeństwo lekowe w Europie. Zakłada także dostęp do tańszych leków
- 2023-08-16: W wyniku ekspozycji na słońce bez odpowiedniej ochrony może dojść do oparzenia słonecznego. By złagodzić jego efekty, należy unikać domowych metod jak kefir czy śmietana
- 2022-09-23: Bezpieczeństwo lekowe w Europie jest zbyt uzależnione od dostaw z Chin. Producenci leków walczą o powrót produkcji substancji czynnych do UE
- 2022-10-04: Przemysł medyczny bada kolejne terapeutyczne zastosowanie substancji psychodelicznych. Na świecie ten rynek jest wart ponad 4 mld dol.
- 2022-07-15: Polscy producenci kosmetyków szukają alternatywnych rynków dla Rosji. Wojna przerwała eksport na Wschód i utrudniła dostęp do surowców
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.