Newsy

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

2021-05-11  |  06:26

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

„Wiesz, jak jest” to już kolejny singiel Natalii Zastepy, który trafi do sieci przed premierą jej pierwszej płyty. Wcześniejsze utwory, takie jak „Za późno”, „Nie żałuję” czy „Rudy”, mają w sieci po kilka milionów odsłon. Artystka podkreśla, że utożsamia się z każdym słowem i każdym kadrem. Liczy też na to, że najnowsza produkcja również przypadnie do gustu odbiorcom.

– Zawsze jest tak, że jak nagrywamy teledysk, to ja wyobrażam sobie go zupełnie inaczej niż po tym, jak dostaję pierwsze montaże. Dawałam kilka uwag poprawkowych, ale efekt podoba mi się i jestem bardzo zadowolona. Też podoba mi się, że to jest w szkole, bo ja już do szkoły nie wrócę, więc fajnie było, że ten ostatni teledysk był nagrywany w takim miejscu – mówi agencji Newseria Lifestyle Natalia Zastępa.

Podczas nagrywania teledysku do utworu „Wiesz, jak jest” wokalistka miała przyjemność współpracować z Jolantą Janus. To wyjątkowa kobieta, matka sześciorga dzieci, która pół wieku spędziła u boku męża alkoholika, który ją bił i poniżał. Po latach wyzwoliła się od małżeńskiego koszmaru i teraz może robić to, o czym zawsze marzyła: tańczyć, śpiewać, pisać wiersze i piosenki. Historię jej życia ukazuje film dokumentalny „Lekcja miłości”. Piosenkarka zauważa, że jest to niezwykle wartościowa kobieta. Na planie dostała od niej wiele cennych uwag i wskazówek.

– Bardzo się stresowałam spotkaniem z panią Jolantą, bo kiedy mam jakieś wyzwanie aktorskie, dla mnie to jest po prostu coś nowego i stresującego, a kiedy weszłam do garderoby, do szkoły, w której nagrywaliśmy, to pani Jolanta rozluźniła sytuację. Ona po prostu cały czas opowiada niesamowite anegdoty ze swojego życia, bo faktycznie to jest bardzo barwna postać. Ta kobieta to jest torpeda. Bardzo fajnie się pracowało i pani Jolanta uczyła mnie np., jak się podrywa na planie, więc można się bardzo wielu przydatnych rzeczy nauczyć od tej kobiety. Obserwuję panią Jolantę na Instagramie, widziałam, że film dokumentalny na jej temat jest nominowany do Orłów, więc mocno trzymam za nią kciuki – mówi Natalia Zastępa.

Jej debiutancki album zatytułowany „Nie żałuję” ukaże się 12 maja. Wokalistka nie ukrywa, że w sezonie letnim chciałaby zagrać kilka koncertów i na żywo zaprezentować fanom utwory ze swojej pierwszej płyty.

– Są już zaplanowane pierwsze koncerty. Jestem też w line-upie Craft Music Festival we Wrocławiu 23 lipca, mam nadzieję, że się odbędzie. Już telefony dzwonią, ale wszyscy są tacy niepewni. Może na wakacje to się rozluźni, ale ja tego nie wiem, więc zobaczymy, jak to będzie – dodaje.

Debiutancki album Natalii Zastępy powstawał na przestrzeni 2019, 2020 i 2021 roku w różnych studiach nagraniowych. Ponad połowa płyty została stworzona przez Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka. Ponadto przy nagraniach pracowali uznani muzycy i kompozytorzy, m.in. sanah, Maciej Wasio, Magda Wójcik czy Siostry Melosik. Sama Natalia jest współautorką pięciu utworów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Film

Przemysław Sadowski: W naszej branży wszystko zależy od sprzedawalności i oglądalności. Schlebiamy gustom, zamiast je kreować

Aktor uważa, że twórcy filmowi absolutnie nie powinni iść na łatwiznę i robić takich produkcji, które co prawda szybko zdobędą popularność i na siebie zarobią, ale nie niosą ze sobą żadnej treści i żadnego przesłania. Mało ambitne projekty są bowiem dobre tylko na chwilę i do obejrzenia na raz. Później wszyscy szybko o nich zapominają. Zdaniem Przemysława Sadowskiego, wbrew trendom i na przekór pozorantom, warto robić dobre polskie kino i pozwolić aktorom na zaprezentowanie całej palety swoich umiejętności.

Podróże

Sylwester Wilk: Wakacje w Egipcie były najnudniejszymi w moim życiu. Przez dwa tygodnie tylko hotel, basen i plaża

Trener podkreśla, że jest zwolennikiem aktywnego wypoczynku, a najlepszym relaksem jest dla niego porcja ulubionych ćwiczeń. Dlatego też z przyjemnością, regularnie zaszywa się na sali treningowej, wyłącza telefon, włącza ulubioną muzykę i ma czas tylko dla siebie. Sylwester Wilk zdradza też, że paradoksalnie najbardziej męczący w te wakacje był dla niego rodzinny urlop w Egipcie.

Sport

Polacy z sukcesami w ratownictwie wodnym. Za 11 lat może ono zostać dyscypliną olimpijską podczas letnich igrzysk w Brisbane

Tylko w 2020 roku ratownicy wodni przeprowadzili ponad 2,1 tys. akcji ratowniczych i blisko 750 akcji poszukiwawczych. Łącznie uratowali niemal 2 tys. osób. Choć ratownictwo wodne to w dużej mierze misja, należy również do dyscyplin sportowych. Według zapowiedzi w 2032 roku podczas letnich igrzysk w australijskim Brisbane zostanie włączone do ich programu. Polscy sportowcy od lat odnoszą w tej dziedzinie duże sukcesy międzynarodowe. Obecnie sportowcy biorą udział w Mistrzostwach Europy w Ratownictwie Wodnym, które odbywają się w Hiszpanii. Kluczowa dla nich podczas przygotowań była opieka lekarzy specjalistów, za którą odpowiada Carolina Medical Center.

Problemy społeczne

Podczas pandemii Polacy pokochali przygotowywane w domu przetwory. W tym roku zapasy na zimę zrobi 60 proc. z nas

Domowe przetwory na zimę w tym roku przygotuje 60 proc. Polaków – wynika z badania Barometr Providenta. To o 7 pkt proc. więcej niż rok temu. Motywuje ich do tego chęć wykorzystania plonów z własnego ogródka, zaoszczędzenia pieniędzy i kultywowania rodzinnej tradycji. W słoikach najczęściej przygotowujemy kiszone ogórki, dżemy i konfitury, soki owocowe oraz marynowane grzybki. Niemal połowa osób robiących przetwory podzieli się zapasami z całą rodziną.