Newsy

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

2021-05-11  |  06:26

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

„Wiesz, jak jest” to już kolejny singiel Natalii Zastepy, który trafi do sieci przed premierą jej pierwszej płyty. Wcześniejsze utwory, takie jak „Za późno”, „Nie żałuję” czy „Rudy”, mają w sieci po kilka milionów odsłon. Artystka podkreśla, że utożsamia się z każdym słowem i każdym kadrem. Liczy też na to, że najnowsza produkcja również przypadnie do gustu odbiorcom.

– Zawsze jest tak, że jak nagrywamy teledysk, to ja wyobrażam sobie go zupełnie inaczej niż po tym, jak dostaję pierwsze montaże. Dawałam kilka uwag poprawkowych, ale efekt podoba mi się i jestem bardzo zadowolona. Też podoba mi się, że to jest w szkole, bo ja już do szkoły nie wrócę, więc fajnie było, że ten ostatni teledysk był nagrywany w takim miejscu – mówi agencji Newseria Lifestyle Natalia Zastępa.

Podczas nagrywania teledysku do utworu „Wiesz, jak jest” wokalistka miała przyjemność współpracować z Jolantą Janus. To wyjątkowa kobieta, matka sześciorga dzieci, która pół wieku spędziła u boku męża alkoholika, który ją bił i poniżał. Po latach wyzwoliła się od małżeńskiego koszmaru i teraz może robić to, o czym zawsze marzyła: tańczyć, śpiewać, pisać wiersze i piosenki. Historię jej życia ukazuje film dokumentalny „Lekcja miłości”. Piosenkarka zauważa, że jest to niezwykle wartościowa kobieta. Na planie dostała od niej wiele cennych uwag i wskazówek.

– Bardzo się stresowałam spotkaniem z panią Jolantą, bo kiedy mam jakieś wyzwanie aktorskie, dla mnie to jest po prostu coś nowego i stresującego, a kiedy weszłam do garderoby, do szkoły, w której nagrywaliśmy, to pani Jolanta rozluźniła sytuację. Ona po prostu cały czas opowiada niesamowite anegdoty ze swojego życia, bo faktycznie to jest bardzo barwna postać. Ta kobieta to jest torpeda. Bardzo fajnie się pracowało i pani Jolanta uczyła mnie np., jak się podrywa na planie, więc można się bardzo wielu przydatnych rzeczy nauczyć od tej kobiety. Obserwuję panią Jolantę na Instagramie, widziałam, że film dokumentalny na jej temat jest nominowany do Orłów, więc mocno trzymam za nią kciuki – mówi Natalia Zastępa.

Jej debiutancki album zatytułowany „Nie żałuję” ukaże się 12 maja. Wokalistka nie ukrywa, że w sezonie letnim chciałaby zagrać kilka koncertów i na żywo zaprezentować fanom utwory ze swojej pierwszej płyty.

– Są już zaplanowane pierwsze koncerty. Jestem też w line-upie Craft Music Festival we Wrocławiu 23 lipca, mam nadzieję, że się odbędzie. Już telefony dzwonią, ale wszyscy są tacy niepewni. Może na wakacje to się rozluźni, ale ja tego nie wiem, więc zobaczymy, jak to będzie – dodaje.

Debiutancki album Natalii Zastępy powstawał na przestrzeni 2019, 2020 i 2021 roku w różnych studiach nagraniowych. Ponad połowa płyty została stworzona przez Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka. Ponadto przy nagraniach pracowali uznani muzycy i kompozytorzy, m.in. sanah, Maciej Wasio, Magda Wójcik czy Siostry Melosik. Sama Natalia jest współautorką pięciu utworów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

praca w Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Prawo

Problem mobbingu w Polsce wciąż narasta. Osoby stosujące przemoc w pracy często pozostają bezkarne

Z ubiegłorocznych badań UCE Research i platformy ePsycholodzy.pl wynika, że 40 proc. pracowników zetknęło się z sytuacją o charakterze mobbingowym w poprzedzającym badanie półroczu. Choć to mniej niż odsetek osób wskazujących na brak takich form przemocy w miejscu pracy, to jednak wielu pracowników nie potrafi odróżnić, co można określić jako mobbing, a co nie. Problem w polskich firmach wciąż narasta i może mieć poważne konsekwencje. Tym bardziej że osoby mobbingujące często pozostają bezkarne.

Bankowość

1/3 małych firm w Polsce prowadzą kobiety. Do przejścia na swoje skłania je przede wszystkim chęć niezależności

Potrzeba niezależności, chęć pracy na własnych zasadach i zdobycia większej swobody oraz większe możliwości samorozwoju – to główne czynniki, które skłaniają kobiety do zakładania własnych biznesów – pokazuje raport „Siła przedsiębiorczyń”, opracowany przez Nest Bank i Fundację Kobiety e-biznesu. Wynika z niego również, że kobiety biorą na siebie większość zadań w ramach prowadzenia swojej firmy i finansują ją głównie z oszczędności. – Kobiety, które już prowadzą swoją działalność, bardzo dbają o płynność finansową, są ostrożne. Z tego względu potrzeba zewnętrznego finansowania nie jest wśród nich duża – mówi dr Karolina Mitraszewska, wiceprezeska zarządu Nest Banku.