Newsy

Większość kobiet chce dostać na święta prezent piękny, a niekoniecznie praktyczny

2013-12-19  |  06:25
Biżuteria to idealny pomysł na prezent dla kobiet, które chciałyby otrzymać na święta coś pięknego, ale niekoniecznie praktycznego. Szlachetny naszyjnik czy para gustownych kolczyków sprawiają, że kobieta czuje się atrakcyjniejsza, a trafiony podarunek będzie jej służył przez lata.

Biżuteria jest wyrazem emocji, jest wyrazem piękna. Kobiety oczekują prezentu, który sprawia, że czują się piękniejsze – mówi Ania Kruk, dyrektor kreatywna i główna projektantka marki ANIA KRUK, agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wybierając biżuterię najtrudniejszym zadaniem może okazać się trafienie w gust osoby obdarowywanej. Dobrym sposobem na uniknięcie pomyłki jest obserwacja partnerki i określenie jej preferencji. Wybór na rynku jest ogromny - srebrna, złota, z pereł, z kamieni szlachetnych, na łańcuszku lub rzemyku, klasyczna, rockowa, rzucająca się w oczy czy dyskretna - form i materiałów, z których zrobione są bransolety, kolczyki i  naszyjniki jest wiele.

Trzeba trochę poznać osobę obdarowywaną – sprawdzić, czy lubi duże czy małe formy, czy jest odważna, czy założyłaby coś oryginalnego, czy raczej woli coś bardziej klasycznego – tłumaczy znawczyni tematu Ania Kruk.

Jednak jak zauważa, panowie w większości podświadomie wiedzą, co spodoba się ich partnerkom. Często nie potrafią jednak tego zwerbalizować. W takiej sytuacji z pewnością przydatna będzie pomoc jubilera lub sprzedawcy, który podpowie i  doradzi, jaki prezent będzie najodpowiedniejszy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.