Newsy

Wzorzyste paznokcie idealnym wykończeniem wieczorowej kreacji

2014-05-15  |  06:30
Mówi:Marzena Kanclerska
Funkcja:właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa
  • MP4
  • Tego lata manicure wieczorowy łamią utarte zasady. W modzie są paznokcie pokryte ikonkami, sercami, ustami. Na odważniejsze kobiety czekają spersonalizowane grafiki, motywy zwierzęce i kwiatowe.

    Na wieczór zawsze warto wybrać klasyk, czyli pastele. Dobrze wygląda także srebro i złoto. Nieco młodsze panie mogą  sobie pozwolić na lekką ekstrawagancję. Prawdziwym hitem jest pokrywanie paznokci różnego typu wzorami, grafikami, postaciami, które mają być kolorowe i intrygujące. Wszystko to, co znajduje się w internecie, można przenieść na paznokieć. W tym sezonie do sukni wieczorowej pasować będą także minksy.

    Minksy to folia termoelastyczna, która pod wpływem ciepła i nacisku zgrzewa się z płytką paznokcia. Możemy mieć tutaj spersonalizowane grafiki, wzory, mogą być to motywy zwierzęce lub kwiatowe. Mogą to być metaliki, których nie osiągniemy żadnym lakierem. Nie ma jeszcze na rynku takiego produktu i lakieru, który dałby taki efekt mówi agencji informacyjnej Marzena Kanclerska, właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa.

    Moda na minksy przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Królują one tam na wybiegach, a niektóre osoby wręcz specjalizują się w tworzeniu obrazów na płytce paznokcia. Grafiką nie trzeba ozdabiać wszystkich paznokci. Bywa, że jest ona tylko na jednym i wtedy reszta może pozostać gładka. Tego rodzaju ozdoby można wykorzystać także w manicurze ślubnym.

    Jeżeli gdzieś na sukience pojawia się czarny pasek lub wzór, namawiam na ciemne paznokcie i piękne kwiaty w dłoni. Naprawdę wygląda to super, ale wymaga większej odwagi. Wiele pań udaje nam się na to namówić. Przede wszystkim łamiemy stereotypy – dodaje Marzena Kanclerska.

    Minksy, poza walorami estetycznymi, mają jeszcze jedną zaletę. Na dłoniach utrzymują się nawet do 7 tygodni, na stopach nieco krócej, bo do 4 tygodni.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Finanse

    Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania

    Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.

    Nowe technologie

    Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi

    Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.