Newsy

Wzorzyste paznokcie idealnym wykończeniem wieczorowej kreacji

2014-05-15  |  06:30
Mówi:Marzena Kanclerska
Funkcja:właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa
  • MP4
  • Tego lata manicure wieczorowy łamią utarte zasady. W modzie są paznokcie pokryte ikonkami, sercami, ustami. Na odważniejsze kobiety czekają spersonalizowane grafiki, motywy zwierzęce i kwiatowe.

    Na wieczór zawsze warto wybrać klasyk, czyli pastele. Dobrze wygląda także srebro i złoto. Nieco młodsze panie mogą  sobie pozwolić na lekką ekstrawagancję. Prawdziwym hitem jest pokrywanie paznokci różnego typu wzorami, grafikami, postaciami, które mają być kolorowe i intrygujące. Wszystko to, co znajduje się w internecie, można przenieść na paznokieć. W tym sezonie do sukni wieczorowej pasować będą także minksy.

    Minksy to folia termoelastyczna, która pod wpływem ciepła i nacisku zgrzewa się z płytką paznokcia. Możemy mieć tutaj spersonalizowane grafiki, wzory, mogą być to motywy zwierzęce lub kwiatowe. Mogą to być metaliki, których nie osiągniemy żadnym lakierem. Nie ma jeszcze na rynku takiego produktu i lakieru, który dałby taki efekt mówi agencji informacyjnej Marzena Kanclerska, właścicielka salonów kosmetycznych Nail Spa.

    Moda na minksy przyszła ze Stanów Zjednoczonych. Królują one tam na wybiegach, a niektóre osoby wręcz specjalizują się w tworzeniu obrazów na płytce paznokcia. Grafiką nie trzeba ozdabiać wszystkich paznokci. Bywa, że jest ona tylko na jednym i wtedy reszta może pozostać gładka. Tego rodzaju ozdoby można wykorzystać także w manicurze ślubnym.

    Jeżeli gdzieś na sukience pojawia się czarny pasek lub wzór, namawiam na ciemne paznokcie i piękne kwiaty w dłoni. Naprawdę wygląda to super, ale wymaga większej odwagi. Wiele pań udaje nam się na to namówić. Przede wszystkim łamiemy stereotypy – dodaje Marzena Kanclerska.

    Minksy, poza walorami estetycznymi, mają jeszcze jedną zaletę. Na dłoniach utrzymują się nawet do 7 tygodni, na stopach nieco krócej, bo do 4 tygodni.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Edukacja

    Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

    Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

    Media

    Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

    Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.