Newsy

Zima odpowiednim czasem na wykonanie mikrodermabrazji

2014-01-29  |  06:30
Mikrodermabrazja to technika polegająca na łagodnym, mechanicznym peelingu skóry. Wskazana jest przy problemach z trądzikiem, przebarwieniami, rozstępami czy bliznami. Cieszy się także dużą popularnością wśród osób, które chcą poprawić funkcjonowanie skóry, nadać jej ładny wygląd, pozbyć się zmarszczek. Zima to najlepszy okres na wykonanie takiego zabiegu.

Mikrodermabrazję stosuje się od połowy lat 80. Specjalnym urządzeniem, które jest wyposażone w głowice ścierające, złuszcza się martwy naskórek, dzięki czemu szansę na powstanie mają nowe, zdrowe komórki. Zabieg jest wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, a także na udach i pośladkach. Początkowo mogli go wykonywać tylko dermatolodzy. Obecnie technika mikrodermabrazji jest dostępna w wielu salonach kosmetycznych. Zimą cieszy się największą popularnością, bo to najbezpieczniejszy okres, w którym można się jej poddać. 

Aby efekty na skórze po mikrodermabrazji były widoczne, należy się poddać zabiegowi od 6 do 10 razy, w odstępach od 1 do 4 tygodni.

Umawiając się na serię takich zabiegów z tygodnia na tydzień, dużo głębiej złuszczamy naskórek, żeby dotrzeć do najmłodszych warstw komórek – tłumaczy Anna Chachaj, właścicielka salonu Asaia. – Na pewno pierwszy zabieg w gabinecie jest wykonywany delikatniej. Obserwujemy, jak skóra się zachowuje. Kolejne zabiegi możemy wykonywać dużo intensywniej.

W salonach kosmetycznych można spotkać oferty z różnymi rodzajami mikrodermabrazji: diamentową, korundową oraz tlenową. Pierwsza polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych i jest najłagodniejszą formą tego typu zabiegu. Drugi rodzaj zabiegu  – mikrodermabrazja korundowa – to peeling, który wykonuje się przy pomocy mikronizowanych kryształów tlenku glinu. Jest on dobry na regenerację kolagenu i elastyny. Powinny ją wybrać osoby z przebarwieniami na skórze lub z rozszerzonymi porami. Z kolei mikrodermabrazja tlenowa to połączenie tlenu i soli fizjologicznej. Tego rodzaju zabieg przeznaczony jest dla osób, które chcą oczyścić skórę z zaskórników, krostek oraz miejscowych stanów zapalnych skóry. 

Zdaniem  kosmetolog, Anny Chachaj, nie z każdym rodzajem skóry można poddać się jednak zabiegowi mikrodermabrazji.

Nie polecam mikrodermabrazji skórom wrażliwym, naczyniowym, bo łatwo uszkodzić w ten sposób naczynka lub spowodować dodatkowe podrażnienia  – radzi kosmetolog  i dodaje, że zabieg jest najlepszy dla skór grubych i tłustych.

Często po mikrodermabrazji, aby złagodzić podrażnienia, kosmetyczki wprowadzają za pomocą ultradźwięków odpowiednią ampułkę i maskę.

Po mikrodermabrazji zazwyczaj na drugi dzień skóra bardzo ładnie wygląda. Jest ślicznie napięta, ma ładny  kolor. Trzeciego dnia może zacząć się delikatnie łuszczyć – wyjaśnia Anna Chachaj z salonu Asaia.

Mikrodermabrazji nie powinny się poddawać m.in. osoby, które cierpią na nowotwory skóry, trądzik różowaty, które mają zakażenia wirusowe i grzybicze.

Z badań przeprowadzonych trzy lata temu przez TNS OBOP na zlecenie Centrum Dermatologii i Medycyny Estetycznej WellDerm oraz austriackiej firmy medycznej Croma-Pharma wynika, że 82 proc. Polek jest zainteresowanych zabiegami kosmetycznymi i przedłużającymi młodość. 66 proc. kobiet chciałoby poprawić wygląd i kondycję skóry.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.