4 marynistyczne stylizacje, które musisz poznać
Wariacje na temat marynistycznego stylu wracają do mody każdego lata. W kolorowych magazynach pojawia się coraz więcej letnich inspiracji w nawiązaniu do trendu. Influencerki natomiast prezentują na Instagramach ciekawe looki w ubraniach pokrytych biało-niebieskimi paskami. Lato tuż, tuż więc to już najwyższy czas, aby zdobyć ubranie w ten ultra modny wzór!
Styl marynistyczny od lat idzie w parze ze słoneczną aurą i wakacyjnym odpoczynkiem. Choć nie tylko. W zależności od aranżacji, świetnie sprawdza się również w eleganckim wydaniu - do pracy, czy na ważne spotkanie. Co więcej, istotne, aby ubrania pokryte paskami były wykonane z dobrej jakości materiałów. Im dłużej zostaną w domowej garderobie, tym lepiej dla naszej planety.
Kombinezon do sterów
Bawełniany kombinezon pokryty białymi i niebieskimi paskami to absolutny must have na wielkie wyjścia. Delikatnie eksponuje ramiona, a gumką w talii podkreśla kobiecą sylwetkę. Ponadto, ma kieszenie! Zestawiony z camelowymi platformami wywoła efekt ,,wow’’!
,,Marine” na pokład!
Sukienki zanurzone w białe i niebieskie paski dodają niezwykłego uroku i podkreślają kobiecą urodę. Ta pierwsza propozycja to model, który kusząco odkrywa ramiona i delikatnie nasyca kształty sylwetki. Druga jest o oryginalnym, asymetrycznym kroju. Doskonale komponuje się z obszernym kapeluszem. Obie zostały wykonane z najwyższej jakości bawełny.
Paski w idą w parze
Ubrania w paski dobrze prezentują się również w kompozycji z garderobą w jasnych odcieniach. Lekka, pasiasta bluzka z wiązaniem uwydatniającym biodra stworzy stylowy duet z białą, zwiewną spódnicą do połowy łydki. A do tego kolczyki koła i miodowe klapki.
Zaprezentowane ubrania marki Oh!Zuza dostępne są na stronie: https://sklep.vnd.pl/ohzuza

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.