Komunikaty PR

5 faktów o zegarkach, o których nie masz pojęcia

2020-04-30  |  10:30
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Używamy go codziennie i przez jego powszechność nie interesuje nas zbytnio. Jakie ciekawostki skrywają zegarki?

Wiemy o tym, że istniały zegary słoneczne, które nadal jeszcze podziwiać można w niektórych parkach, interesujemy się zegarkami, traktujące je jako część biżuterii i dodatek do stroju. Niektórzy z nas skłaniają się ku ich zastosowaniu w formie gadżetów i z wielką chęcią zaopatrują się w smartwatche, które pełnią przeróżne funkcje od ich podstawowej – podawania czasu, przez odtwarzanie muzyki, odbieranie telefonów po aplikacje relaksacyjne. Znamy najpopularniejsze marki i nowinki ze świata, ale nie jesteśmy świadomi pochodzenia zegarków, tego, które są najpopularniejsze, ani jak były noszone kilka wieków temu. Na te pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

  1. Pierwszy zegarek stworzony został przez Egipcjan około 1500 roku przed naszą erą. Był to zegar słoneczny, który tracił swoje właściwości po zmroku. Dopiero później powstały zegary wodne lub odmierzano czas za pomocą ognia, swoje zastosowanie znalazły także klepsydry. Wskazówki zegara przesuwają się z lewej strony w prawą właśnie ze względu na to, że tak poruszał się cień zegarów słonecznych.
  2. Chociaż na Instagramie i w trendach króluje złoto to najpopularniejszym kolorem zegarka tak naprawdę jest… czarny. Jeśli jesteś fanem klasyki z pewnością przypadnie ci do gustu zegarek męski LOR RM365FX9, natomiast jeśli poszukujesz czegoś lekkiego na lato damski zegarek LOR RG221RX9 marki Lorus, będą idealnym połączeniem klasyki i stylu casual.
  3. Obecnie kojarzone są jako męskie akcesorium - zegarki nadgarstkowe oryginalnie zostały wynalezione dla kobiet w okresie Dynastii Tudorów, ponieważ stroje damskie nie były wyposażone w kieszenie, dlatego używanie zegarków kieszonkowych nie było funkcjonalne. Dopiero podczas I Wojny Światowej mężczyźni zastąpili zegarki, kieszonkowe oraz te zawieszane na szyi, nadgarstkowymi, które były w tej sytuacji znacznie praktyczniejsze i pozwalały na swobodę w użyciu broni.
  4. Czy zauważyłeś może, że zawsze w sklepie z zegarkami wszystkie pokazują godzinę 10:10? Nie jest to przypadek, to działanie marketingowe nazwane „szczęśliwym czasem”, dzięki któremu ustawienie wskazówek przypomina uśmiech.
  5. Osoby, którym zależny na najdokładniejszym znanym ludzkości pomiarze czasu będą musiały zaopatrzyć się w zegar atomowy. Pierwszy zbudowany został w 1949 roku, natomiast w Colorado w Stanach Zjednoczonych znajduje się najdokładniejszy zegar atomowy na świecie. Spóźnia się o 1 sekundę raz na 15 miliardów lat.

Chociaż zastosowane w zegarkach technologie zmieniają się wraz z upływem czasu, nie zmienia się ich popularność. Często sprawdzamy godzinę na naszych telefonach, lecz prawie każdy z nas posiada i używa zegarka tradycyjnego i nic nie zapowiada jego wyjścia z mody, ani wyparcia go przez co raz popularniejsze smartwatche.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe
2024-12-23 | 12:00

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji

Wybór między okularami a soczewkami na sylwestra zależy od kilku czynników, takich jak komfort, styl  i okoliczności.  Jeśli planujemy przetańczyć całą noc,
Moda Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Zima w stylu Black & White z Lee Cooper

Buty bardzo Black W tym sezonie warto mieć w szafie czarne botki z rockowym, grunge’owym lub wojskowym sznytem. Można je zestawiać zarówno z jeansami i oversize’ową
Moda Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
2024-12-19 | 12:10

Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper

Zimowe buty z futerkiem wkraczają na salony, a raczej na utwardzone ścieżki i miejskie chodniki. Czasy, kiedy śniegowce nosiło się tylko na stokach, a trapery jedynie na szlakach, odeszły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.