5 praktycznych porad, jak nie usnąć przed komputerem
Kolejny dzień w pracy, a ty już w pierwszej godzinie przed monitorem czujesz, że zaraz zaśniesz? A przecież masz do zrobienia tyle ważnych rzeczy! A może jesteś o krok od wejścia do czołówki w Fortnicie, ale czujesz, że zmęczenie zaraz cię pokona? Oto parę niezawodnych rad, jak zachować koncentrację do samego końca długiego dnia roboczego – prosto od eksperta PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX.
Nie daj się monotonii
Twoja praca przypomina „dzień świstaka”? Nie musi tak być! Codziennie urozmaić sobie zajęcia wybranym przełamaniem rutyny. Możesz zrobić sobie przerwę z muzyką, a nawet tańcem. Możesz przebiec się po schodach albo zrobić parę ćwiczeń. Jeśli nie pracujesz sam w pokoju, zachęć współpracowników do poruszania się przez chwilę. Przekonasz się, jakie to pobudzające i integrujące!
Wpuść powietrze
Za oknem coraz zimniej, a w środku tak miło i cieplutko… Nie ma nic gorszego od przytulnej duchoty w pracy! Czy siedzisz nad ważnym projektem, czy pokonujesz kolejne levele w najbardziej fascynującej grze świata, otwórz okno, wymień dwutlenek węgla na tlen i przy okazji wypuść zarazki. Orzeźwiający strumień powietrza zaraz pobudzi cię do wielkich czynów!
Dieta i nawodnienie
Nie tylko sportowcy powinni dbać o prawidłowe odżywianie. Spędzając cały dzień przed komputerem, łatwo o tym zapomnieć. Odpowiednia dieta, zapewniająca wszystkie składniki odżywcze, gwarantuje utrzymanie koncentracji i świetne wyniki. Dopilnuj też, aby obok monitora zawsze stał kubek z ulubioną herbatą, najlepiej zieloną, kawą albo czymś, co jeszcze lepiej pomoże ci pokonać zmęczenie.
Na zmęczenie!
Przed szczególnie ważną prezentacją lub turniejem sięgnij po PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania, zawierający ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego – ekstrakt z guarany, bakopy i yerba mate, czyli tzw. adaptogeny. Adaptogeny to rośliny charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Zawarty w składzie magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a witaminy B6 i B12 zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto w składzie występuje wysoka zawartość kofeiny, która pomaga zwiększyć czujność (mierzoną jako czas trwania reakcji).
W zdrowym ciele…
Tak, wszyscy to powtarzają i ty też to wiesz. Przynajmniej teoretycznie. Ale nie ma ważniejszej kwestii dla osób, które cały dzień pracują umysłowo, niż zadbanie o kondycję ciała. Wybierz się na siłownię, długi spacer czy przejażdżkę na rowerze. Postaw na ulubioną aktywność i powtarzaj ją co najmniej dwa, trzy razy na tydzień. Może trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę zwiększy twoją koncentrację i wytrzymałość przed komputerem.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.