Komunikaty PR

7 kroków do zdrowszego środowiska

2021-06-29  |  16:00
Biuro prasowe

Czy przez świadomy wybór wyposażenia domu można zadbać o dobrą kondycję środowiska i powstrzymać niekorzystne zmiany? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Co więcej, podejście proekologiczne i nowy standard aranżowania wnętrz nie musi przekładać się na pogorszenie codziennego komfortu. A wręcz przeciwnie – zapewnia atrakcyjne benefity. Doskonale pokazuje to filozofia nowej marki FDESIGN oferującej kolekcje baterii łazienkowych i kuchennych wraz z dopasowanymi do nich akcesoriami.

Wraz ze zmianami klimatycznymi prognozy na przyszłość są coraz bardziej pesymistyczne. Na szczęście istnieje kilka sposobów na to, by nie tyle powstrzymać negatywne tendencje, ile nawet w znacznym stopniu je odwrócić. Marka FDESIGN wyraża to poprzez swoją ofertę wspartą wysoką świadomością proekologiczną.

Długowieczne produkty

Trwałe, solidne, estetyczne wyposażenie domu to mniej generowanych odpadów, które wiążą się z częstymi remontami. Dlatego warto postawić na takie produkty, z których można korzystać przez długi czas. FDESIGN bazuje na komponentach wysokiej jakości, dzięki czemu produkty wyróżniają się trwałością na lata. Dla potwierdzenia udzielana jest bezpłatna, wydłużona gwarancja do 7 lat na takie elementy, jak głowice i korpusy baterii.

Oszczędzanie wody i energii

Woda jest cennym naturalnym dobrem, który wymaga szczególnej troski – jej zasoby bowiem są ograniczone. W bateriach FDESIGN stosowane są oszczędnościowe aeratory, które dzięki napowietrzeniu strumienia powietrzem ograniczają wypływ wody nawet o 50%, i to bez utraty komfortu korzystania z baterii – strumień sprawia wrażenie obfitego. W efekcie zużywa się mniej wody, co przynosi wiele dodatkowych korzyści. Warto pamiętać, że idzie to w parze z mniejszym poborem energii na jej podgrzanie, dostarczenie, a także późniejsze zarządzanie ściekami. Ponieważ w niektórych miejscowościach wskazania wodomierzy służą do określenia opłaty za wywóz śmieci, również w tym aspekcie można liczyć na oszczędności.

Mniej ołowiu

FDESIGN wykorzystuje mosiądz o obniżonej zawartości ołowiu – w standardzie nawet przewyższającym unijne wymogi (maksimum 2,2%). Stopniowo wprowadzane są komponenty, w których skład ołowiu kształtuje się na poziomie 1,6-1,8%.

Opakowania przyjazne dla środowiska

Troska o dobro planety wymaga kompleksowego podejścia i wysokiej świadomości na wszystkich etapach produkcji i dystrybucji. Tym też kieruje się marka FDESIGN. Do pakowania wykorzystywane są kartony typu kraft. Oprócz tego stosowana jest minimalna ilość farby do nadruku, a folia opakowaniowa powstaje w 50% z recyklingu.

Mniej chemii

Jak ograniczyć stosowanie chemii domowej i agresywnych detergentów do utrzymania baterii w czystości i dobrym stanie przez lata? Doskonałą odpowiedzią są perlatory EasyClean zatrzymujące część osadów kamiennych, które następnie można w prosty sposób usunąć. Dodatkowo warto postawić na naturalne środki czyszczące na bazie sody, które pozwalają utrzymać łazienkę w czystości, a przy tym są bezpieczne zarówno dla powłok baterii i innych elementów wyposażenia wnętrze, jak i dla środowiska.

Mniej plastiku

Zanieczyszczenie środowiska plastikiem to duży problem współczesnego świata, dlatego warto w jak najmniejszym stopniu korzystać z tworzyw sztucznych. Przykładowo marka FDESIGN zastąpiła syfony z polipropylenu modelami mosiężnymi.

Komfort bez stresu

Człowiek jest naturalną częścią środowiska, a indywidualny komfort i poczucie bezpieczeństwa odgrywają tu szczególnie ważną rolę. Dlatego serwis FDESIGN stale pozostaje do dyspozycji klientów. W przypadku awarii lub wady produktu w ciągu 24 godzin udzielana jest odpowiedź na zgłoszenie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.