Afrykański klucz. Ostatnia przychodzi prawda. Chcecie ją poznać?
„Afrykański klucz” autorstwa Igi Karst to drugi tom serii kryminalnej „Pensjonat Biały Dwór” Wydawnictwa Szara Godzina, którego premiera została zaplanowana na 5 marca. Pierwszy - „Zapach prawdy”, spotkał się z uznaniem recenzentów i czytelników oraz kandydował do Nagrody Wielkiego Kalibru.
Śmierć była blisko. Czerwona ziemia Kenii miała jej barwę i zapach. (…) Obserwując o brzasku słońca zwierzęta przy wodopoju, Elżbieta czuła unoszący się w powietrzu strach przed tym, co ostateczne.”
Tak zaczyna się „Afrykański klucz”. Czy właśnie w Afryce należy szukać rozwiązania zagadki śmierci Elżbiety Budzanowskiej, lekarki specjalizującej w medycynie tropikalnej, która prowadzi projekt badawczy nad jadem węży? Umiera podczas snu w swoim mieszkaniu w Sycowie, ale powodem jej śmierci nie jest, jak się początkowo wydaje, zaawansowana choroba nowotworowa.
Prowadzący śledztwo komisarz Michał Orski podejrzewa o morderstwo Elżbiety jej córkę – Magdalenę. Wkrótce jednak pojawiają się nowe, zagadkowe fakty… Policja bada kolejne tropy. I nic nie jest już oczywiste.
Tymczasem Magdalena i jej przyjaciółka adwokat Anita Herbst odkrywają pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicę. Okazuje się również, że przed śmiercią Elżbieta interesowała się okolicznościami tragicznego wypadku, w którym przed trzydziestu laty zginął jej mąż. Gdzie więc leży klucz do rozwiązania zagadki jej śmierci?
Iga Karst pierwszą umowę autorską podpisała w wieku zaledwie dziewiętnastu lat, dzięki czemu stała się jednym z najmłodszych debiutantów na rynku wydawniczym. Ma w dorobku dziesięć powieści, w tym: kryminały, thrillery i romanse. Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazały się dwie książki jej autorstwa w serii „Pensjonat Biały Dwór”: „Zapach prawdy” i „Afrykański klucz”. Autorka zawodowo związana jest z branżą PR.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.