Komunikaty PR

Amazon i Fundacja „Dr Clown” zorganizowali świąteczne atrakcje dla dzieci

2020-12-16  |  12:26
Biuro prasowe

Amazon i Fundacja „Dr Clown” zorganizowali świąteczne atrakcje dla małych pacjentów szpitali

Mikołajki to wyjątkowe i radosne święto. W tym czasie w szczególnie trudnej sytuacji są dzieci, które przebywają w szpitalach, a ze względu na pandemię, mają jeszcze bardziej ograniczony kontakt z bliskimi. Dlatego we współpracy z Fundacją „Dr Clown”, Amazon zorganizował świąteczne atrakcje dla małych pacjentów z sześciu placówek znajdujących się w pobliżu centrów logistycznych firmy. Kolorowe iluminacje, bożonarodzeniowe choinki i występy artystyczne wprowadziły promyk nadziei i radości do szpitalnych pomieszczeń.

W mikołajkowy weekend w sześciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon zorganizowano wyjątkowe atrakcje dla dzieci. Małych pacjentów, którzy nie mogą spędzić tego czasu w domu, wśród najbliższych, odwiedzili wolontariusze firmy oraz Fundacji „Dr Clown”. Specjalnie dla podopiecznych szpitali przygotowano ponad 700 prezentów, kolorowe iluminacje, świąteczne choinki i występy artystyczne. Dzieci z Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Zdroje" dzieci obejrzały specjalny pokaz choreograficzny z rekwizytami led i wysłuchały świątecznej piosenki w wykonaniu śpiewaka operowego.

Mikołajki to niezwykły dzień, na który z niecierpliwością i utęsknieniem czeka każde dziecko. Dotyczy to także małych pacjentów, którzy ten wyjątkowy czas ze względu na stan zdrowia muszą spędzić w szpitalu. Każdego roku nasi pracownicy starają się, aby dla wszystkich maluchów był on radosny, a one i ich rodzice mogli, choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości. Niestety obecnie okoliczności związane z pandemią ograniczyły nasze możliwości działań w tym zakresie. Tym bardziej jesteśmy bardzo wdzięczni i pragniemy serdecznie podziękować naszym tegorocznym Mikołajom – pracownikom Amazon i wolontariuszom Fundacji „Dr Clown” za to, że pamiętają o naszych najmłodszych pacjentach i przygotowali dla nich nie tylko wspaniałe prezenty, lecz także uatrakcyjnili ten dzień wyjątkowym wydarzeniem artystycznym. Podekscytowanie i radość, uśmiech na twarzach dzieci, chwila zapomnienia o bólu i tęsknocie za domem oraz bliskimi to wyjątkowy dar, który dzięki Wam stał się udziałem wszystkich maluchów przebywających w naszym szpitalu. Jesteśmy za to ogromnie wdzięczni – mówi dr n.med. Łukasz Tyszler, dyrektor szpitala „Zdroje” w Szczecinie.

Od ponad 20 lat wykorzystujemy dobroczynne właściwości uśmiechu by wspierać chorych w powrocie do zdrowia. W obecnej sytuacji dzieci w szpitalach są jeszcze bardziej odizolowane i mają utrudniony kontakt z najbliższymi, co wzmaga w nich poczucie niepewności i strachu. Doktorzy Clowni na co dzień dbają o to, aby dzieci miały jak najwięcej okazji do radości. Szczególnie teraz, w tym przedświątecznym czasie jest to dla nas ważne, by każdy pacjent otrzymał ciepło i odrobinę magii. Choinka, prezenty, a także występy naszych wolontariuszy z pewnością wywołają promienne uśmiechy na twarzach małych pacjentów! – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

5 i 6 grudnia wolontariusze Amazon i Fundacji „Dr Clown”, która jako jedyna w Polsce realizuje program terapii śmiechem, odwiedzali małych pacjentów przebywających w placówkach medycznych. Świąteczne atrakcje przygotowano dla podopiecznych szpitala „Zdroje” w Szczecinie, Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci Łupkowa, Ośrodka im. M. Konopnickiej w Łodzi oraz Milickiego Centrum Medycznego. Ponadto, każde z centrów logistyki Amazon dostarczy 200 paczek żywnościowych dla osób starszych oraz dzieci i rodzin o specjalnych potrzebach. Partnerem tej akcji jest Polski Czerwony Krzyż.

Na stałe zatrudniamy w Polsce ponad 18 tysięcy osób, to ogromna odpowiedzialność, również wobec lokalnych społeczności. Na akcje przedświąteczne przeznaczamy ponad pół miliona złotych. Dlatego bardzo nas cieszy, że pracownicy Amazon zadbali o świąteczną atmosferę, niosąc pomoc i wsparcie chorym dzieciom oraz potrzebującym rodzinom. Mamy nadzieję, że nasza akcja wprowadziła promyk nadziei i radości. do szpitalnych pomieszczeń. – mówi Blanka Fijołek, CEE PR & Community Manager w Amazon.

Relacja video z akcji: https://www.youtube.com/watch?v=MDgnRrmKgcI

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.