Łatwa praca zdalna z Intellinet
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Od ponad miesiąca jesteśmy zamknięci w domach i większość z nas pracuje zdalnie. Co jest największą zmorą pracy z domu? Słabe połączenie internetowe! Wiemy jak temu zaradzić.
Kiedy zostaliśmy zmuszeni do nowej rzeczywistości, największym problemem okazało się być słabe połączenie internetowe. Całe rodziny potrzebują nagle dostępu do sieci - wszyscy na raz. Dzieci mają lekcje online, studenci wykłady, dorośli pracują zdalnie i prowadzą wideokonferencje z klientami i współpracownikami a internet nie daje rady.
Praca zdalna z internetem w całym domu może być łatwiejsza mając nieprzerwany dostęp do sieci z każdego miejsca w domu. Każdy z domowników może być połączony ze swojego urządzenia - laptopy, smartfony czy tablety nie są zagrożeniem dla siły sygnału.
System Wi-Fi Whole Home Mesh AC1200 od Intellinet oferuje bezproblemowe połączenia z siecią domową w pomieszczeniach o powierzchni od 280 do 418 m2. System tworzy inteligentną siatkę połączeń pomiędzy 3 jednostkami wchodzącymi w skład systemu. Dzięki temu można szybko uzyskać połączenie w dowolnym miejscu w domu z jedną z jednostek systemu MESH o najlepszym sygnale w danym miejscu. Będąc w obrębie sieci system sam dobierze jednostkę MESH o najlepszym sygnale, która obsłuży np. smartfon czy laptop. Przemieszczając się po domu jednocześnie korzystając z sieci użytkownik będzie automatycznie przełączany pomiędzy jednostkami MESH o najsilniejszym sygnale, bez jakiejkolwiek przerwy w transferze danych.
Konfiguracja i zarządzanie na wielu urządzeniach
System Wi-Fi Whole Home Mesh AC1200 można skonfigurować używając komputerów czy laptopów z systemami Windows i Mac OS X (przez połączenie bezprzewodowe lub przewodowe Ethernet) oraz smartfonów czy tabletów dzięki aplikacji Intellinet - dostępnej w Google Play, Android Market lub Apple App Store. W celu konfiguracji systemu wystarczy wykonać kilka prostych i intuicyjnych kroków dzięki czemu każdy zakątek naszego domu będzie w obrębie sieci o silnym i stabilnym sygnale.
Więcej o urządzeniu:
https://netinet.pl/routery-bezprzewodowe-WIFI/10834-Domowy-system-WiFi-Whole-Home-Mesh-AC1200-Dual-Band-Giga-LAN.html
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.