Komunikaty PR

Bebiko PRO+ 2 – nasza najdelikatniejsza formuła* dla malutkich brzuszków

2020-11-25  |  07:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.31 MB )

Układ pokarmowy dziecka rozwija się jeszcze długo po jego narodzinach i jest bardzo wrażliwy. Na każdym etapie rozwoju potrzebuje szczególnej dbałości i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Bebiko PRO+ 2 to nasza najdelikatniejsza formuła[1] wspierająca wciąż dojrzewające brzuszki. Daje im podwójne wsparcie dzięki wykorzystaniu LACTOFIDUS – unikalnego procesu inspirowanego naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej, unikalnej kompozycji błonnika GOS/FOS oraz kompletnej kompozycji[2] składników odżywczych wspierających prawidłowy rozwój[3] malucha. W trosce o komfort użytkowania teraz Bebiko PRO+ 2 dostępne jest w nowym opakowaniu – wygodnej puszce.

Kilka słów o pracy dojrzewającego brzuszka

Ubranka z miękkich i delikatnych materiałów czy łagodne produkty do pielęgnacji mogą pomóc przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny, a także zadbać o komfort wrażliwego na czynniki zewnętrzne maluszka. Od pierwszych chwil życia dziecka należy również poświęcić wiele uwagi jego brzuszkowi, który w początkowym okresie życia jest bardzo delikatny. Dlaczego? Bo chociaż kluczowe organy zostały już wykształcone i rozpoczęły swoją pracę jeszcze w brzuchu mamy, po narodzinach układ pokarmowy dziecka wciąż bardzo intensywnie się rozwija. Brzuszek niemowlęcia dojrzewa nawet przez kilka pierwszych lat jego życia. Przykładowo dopiero po 1. urodzinach enzymy trawienne osiągną pełną aktywność. Malutki organizm nie umie jeszcze radzić sobie z każdym typem pokarmu, dlatego jest bardzo wrażliwy na to, jakie pożywienie otrzymuje.

Rola mikrobioty jelitowej – o tym warto wiedzieć!

Dobroczynny wpływ na pracę brzuszka ma odpowiednia mikrobiota jelitowa dziecka, którą w większości tworzą bifidobakterie oraz pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus. Ich rozwój wspierają oligosacharydy obecne w mleku mamy, które odżywiają oraz pobudzają wzrost i aktywność dobrych bakterii w układzie pokarmowym niemowlęcia. Prawidłowy rozwój mikrobioty jelitowej zależy od wielu czynników, do których należą m.in. rodzaj przyjścia niemowlęcia na świat czy sposób karmienia w pierwszych miesiącach życia maluszka. Mikrobiota jelitowa pełni wiele wartościowych ról, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Do jej zadań należy m.in. rozkład niestrawionych resztek pokarmu, ochrona organizmu przed infekcjami i drobnoustrojami oraz połączenie witamin z grupy B oraz witaminy K[4].

Pokarm na miarę potrzeb delikatnego brzuszka

Ze względu na intensywny rozwój i wyjątkową delikatność organizmu niemowlę potrzebuje specjalnej ochrony. Przez pierwsze 6 miesięcy życia w naturalny sposób zapewnia mu ją wyłączne karmienie piersią, które, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jest najodpowiedniejszym sposobem żywienia w tym okresie. Mleko matki ma unikalny skład odpowiadający wymaganiom tak delikatnego, wciąż rozwijającego się organizmu. Dostarcza właściwe składniki odżywcze, a także sprzyja dojrzewaniu mikrobioty jelitowej, która usprawnia pracę układu pokarmowego.

Jeśli mama nie może karmić piersią, powinna wraz z lekarzem pediatrą odpowiednio dopasować mleko modyfikowane do konkretnych potrzeb (np. dolegliwości trawiennych okresu wczesnodziecięcego) oraz wieku dziecka. Ważnymi składnikami mleka modyfikowanego są wapń i witamina D, a także żelazo i wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega 3. Warto również zwrócić uwagę na specyficzne składniki mleka, które mogą wspierać delikatny układ pokarmowy malucha, na przykład na zawartość błonnika pokarmowego. Mleko następne Bebiko PRO+ 2 zawiera unikalną kompozycję błonnika GOS/FOS, a także LACTOFIDUS – unikalny proces inspirowany naturalnym zjawiskiem fermentacji mlekowej. Odpowiednio dobrany pokarm będzie zatem dla niemowlęcia nie tylko źródłem niezbędnych składników odżywczych, ale też cennym wsparciem dla jego wciąż dojrzewającego i delikatnego układu pokarmowego.

„Wiemy, że układ pokarmowy dziecka rozwija się jeszcze długo po jego przyjściu na świat, dlatego potrzebuje szczególnego i delikatnego traktowania, w tym dopasowanego sposobu żywienia. Właśnie dlatego maluszkom po 6. miesiącu życia, które nie mogą być karmione piersią, oferujemy Bebiko PRO+ 2. To nasza najdelikatniejsza formuła[5] wspierająca malutkie brzuszki. Dodatkowo, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i w trosce o komfort użytkowania naszych produktów, wprowadziliśmy nowe opakowania – wygodne puszki” – wyjaśnia Paulina Suska, Kierownik marki Bebiko 2.

* Wśród mlek następnych Bebiko.

Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.

 


[1] Wśród mlek następnych Bebiko.

[2] Zgodnie z przepisami prawa.

[3] Zgodnie z przepisami prawa zawiera wapń i witaminę D, niezbędne dla prawidłowego rozwoju kości i zębów.

[4] „Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu” pod red. Jana Gawęckiego, PWN, Warszawa, 2012.

[5] Wśród mlek następnych Bebiko.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze Biuro prasowe
2024-04-24 | 13:00

Porozumienie między największą śląską uczelnią i Szkołą w Chmurze

W najbliższy czwartek – 25 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Kazimierza Lepszegow budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Bankowej 12 w Katowicach o godz. 11.00
Dziecko Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem
2024-04-24 | 01:00

Przygoda – nie może jej zabraknąć podczas zabawy z dzieckiem

Otaczający nas świat to obszar nieograniczonych możliwości, który najlepiej poznawać poprzez małe i duże przygody! Poszukiwanie skarbów, podchody, biwaki czy wycieczki
Dziecko Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii
2024-04-23 | 01:00

Dziś obchodzimy Dzień Ziemi. Zaszczepmy w dzieciach miłość do ekologii

Ochrona środowiska i poszerzanie świadomości ekologicznej to główne postulaty dzisiejszego święta. Jak zaś przekonać nasze dzieci do dbania o przyrodę przez cały rok? Jak pokazać

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.