Komunikaty PR

Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie

2021-01-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Inga Ryfka
Agencja Face IT

Bagatela 10
00-585 Warszawa
i.ryfka|agencjafaceit.pl| |i.ryfka|agencjafaceit.pl
790393471
https://agencjafaceit.pl/
Do pobrania docx ( 0.08 MB )

Stan portfela może odzwierciedlać przejęte schematy funkcjonowania rodziców i sposoby gospodarowania budżetem domowym. Przyjrzenie się im i zachowanie tych, które służą dobrej passie, pozwoli zwiększyć stan konta. Błędne przekonania wyniesione z domu, brak porządku emocjonalnego oraz niewłaściwe intencje to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za stosunek do pieniędzy oraz ilość zgromadzonych środków pieniężnych. Jak się ich pozbyć, opowiada Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą".

Stop schematom

Posiadanie satysfakcjonujących środków na koncie zależy od kilku ważnych kwestii, które uwarunkowane są głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami zdobytymi w dzieciństwie. Jakie mogą to być schematy myślowe i co jest za nie odpowiedzialne? Do bycia bogatym potrzebny jest ogromny majątek – dlaczego starać się o wzbogacenie, skoro niewiele się posiada? Bogaci ludzie są źli – a rodzice powinni zawsze dawać dobry przykład. Kobieta ma zająć się domem i dziećmi, karierę pozostawić mężowi – typowa stygmatyzacja kobiet. To tylko kilka przykładów na błędne uprzedzenia funkcjonujące w życiu niejednej kobiety. Często wynikają one z niegospodarności matki, która jest przykładem w dorosłym życiu córki. Świadomość kierowania się złymi przekonaniami pozwala podjąć pierwszy krok ku wypracowaniu odpowiednich zachowań w drodze ku bogactwu.

Emocjonalny ład

Po uporaniu się z niewłaściwymi uprzedzeniami ważne jest uporządkowanie własnych emocji. Na czym polega porządek emocjonalny w pracy zarobkowej? Dla osoby dojrzałej naturalne jest prawo do pracy i odpoczynku, także psychicznego, jak również szacunek do nas samych i osób wokół. Stałe denerwowanie się na kolegów z pracy, przełożonego lub klientów nie jest właściwą drogą. Wiązanie z karierą i pieniędzmi zbyt wielu emocji to najprawdopodobniej efekt utartej perspektywy z dzieciństwa, z której patrzysz jako dziecko z deficytem tego, czego nie dostało od rodziców. W pracy poszukiwanie tego, czego nie doświadczyliśmy w dzieciństwie, to zamknięte koło. Za dużymi zarobkami nie stoją niepewność czy niepokój, a pozytywne motywy.

Znajdź dobry powód

Ważne jest to, jaka intencja towarzyszy zarabianiu pieniędzy. Jeśli jedynie na spłatę zadłużeń i kredytów czy opłaty, nie przyniesie odpowiedniej motywacji i zaangażowania. Istotne jest również wyznaczenie miłego sobie celu, marzenia, którego zrealizowanie będzie wyłącznie czystą przyjemnością. Społeczeństwo pracuje, by zarabiać, a przysłowiowa praca „od pierwszego do pierwszego” nie jest satysfakcjonująca, więc i stan konta nie będzie z reguły zadowalający. Wyznaczenie przyjemnego celu to ogromny czynnik mobilizujący. Jednak określenie go może stanowić problem. Wynika on zazwyczaj z nadmiernej kontroli matki, co sprawia, że córka nie ufa sobie, nie ma kontaktu z własną intuicją i czeka, aż ktoś zadecyduje za nią. Bogata kobieta jest pewna własnych priorytetów i nie ma wątpliwości co do tego, co ją unieszczęśliwia. 

Istnieje jeszcze wiele przekonań oraz sposobów, które ułatwiają zarabianie dużych kwot pieniędzy. Znaleźć je można między innymi w książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" autorstwa Lei M. Pyć-Leszczuk. Cenne wskazówki udziela również na swoim blogu swiadomabogini.pl oraz w mediach społecznościowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face IT
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP Biuro prasowe
2024-04-24 | 08:00

Członkowie Zarządu Toyota Bank Polska S.A. wyróżnieni medalami Prezydenta RP

W trakcie uroczystego wieczoru na zakończenie konferencji E-Leasing Day 6.0, organizowanej przez Związek Polskiego Leasingu (ZPL), zostały wręczone odznaczenia państwowe dla osób
Finanse Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy
2024-04-22 | 09:00

Toyota Bank podwyższa oprocentowanie Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy

Toyota Bank kontynuuje wprowadzanie korzystnych zmian w ofercie lokat, reagując na oczekiwania klientów. Bank podnosi oprocentowanie swojej flagowej Lokaty Plus na okres 6 i 9 miesięcy do
Finanse 3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT
2024-04-18 | 11:00

3 sposoby na wysoką dopłatę do PIT

Rok temu podatnicy musieli dopłacić 11,2 mld zł zaległości za 2022 r. Za 2021 r. ta smutna konieczność dotyczyła aż 4,9 mln podatników, a kwota dopłat wyniosła

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.