Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie.
Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5 w Warszawie. Uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać z autorką oraz nabyć egzemplarz książki z dedykacją.
Olga B. Pietrzak jest dyplomowaną terapeutką i life coacherką, specjalizującą się we wspieraniu osób potrzebujących pomocy w przezwyciężaniu kryzysów emocjonalnych. Zainspirowana historiami swoich klientek, bliskich jej kobiet, a także własnym życiem postanowiła napisać książkę poruszającą tematykę odnajdywania na nowo szczęścia w życiu, a także samej siebie po rozwodzie.
Wieczór autorski podzielony będzie na część oficjalną, obejmującą przemówienie Olgi B. Pietrzak, oraz panel dyskusyjny na temat ważnych aspektów przemian życiowych. Następnie goście będą mogli wziąć udział w części bankietowej, podczas której będą mieli możliwość porozmawiać z autorką. Dla wszystkich przybyłych zaplanowano poczęstunek.
Ekspertkami panelu dyskusyjnego będą:
-
Prof. dr Grażyna Czubińska - seksuolożka i doradczyni rodzinna zajmująca się doradztwem psychoseksualnym i rodzinnym w Londynie i Polsce;
-
Ewelina Bartoszek - astrolożka, specjalistka w łączeniu astrologii z rozwojem osobistym;
-
Martyna Guba - doradczyni w życiu, miłości i biznesie, pomagająca ludziom osiągać sukcesy zarówno na polu osobistym, jak i zawodowym;
-
Milena Juszczak-Marciniak - mentorka kobiecych marek, inspirująca kobiety do realizacji swoich marzeń.
Być żoną po raz drugi #porozwodzie jest historią przedstawioną w formie pamiętnika, za pomocą którego główna bohaterka dzieli się z czytelnikami swoimi najintymniejszymi przeżyciami i przemyśleniami dotyczącymi jej życia po rozwodzie. To książka o odkrywaniu siebie na nowo oraz poszukiwaniu prawdziwej relacji wypełnionej namiętnością i szacunkiem.
– Napisałam tę książkę z myślą o przełamaniu wielu tematów tabu związanych z życiem po rozwodzie, ciałem, seksualnością i odnajdywaniem siebie po życiowych zakrętach. Moim celem było stworzenie książki, która będzie przystępna i lekka w odbiorze, a jednocześnie poruszy istotne tematy związane z dorosłym życiem. Dla wielu kobiet kwestie erotyki, intymności fizycznej i przyjemności cielesnej są wciąż tematem tabu, dlatego moja książka ma pomóc w przełamaniu wewnętrznych barier, aby kobiety mogły swobodnie wyrażać swoje zdanie także w tak delikatnym, ale równie ważnym aspekcie życia – mówi Olga B. Pietrzak, autorka książki.
Książka dostępna jest do zakupienia na stronie zaczytani.pl oraz w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.