Ciąża i poród w dobie koronawirusa?
Przygotowania do porodu to czas pełen wielkich emocji i wyzwań. Ale co zrobić, kiedy na drodze do pięknego finału staje coś tak niespodziewanego jak epidemia i wszystkie związane z nią ograniczenia? Jak przygotować się równie dobrze, nie mogąc pójść do szkoły rodzenia czy spotkać się z położną?
Kobiety w ciąży to grupa, dla której zachorowanie na COVID-19 może mieć bardzo groźne konsekwencje. Dlatego tak ważne jest, aby pozostawały one w domach, w miarę możliwości minimalizując ryzyko zarażenia. Oznacza to jednak całkowite odosobnienie w okresie, w którym potrzebują wsparcia w przygotowaniu się do porodu i macierzyństwa. Odpowiedzią na tę trudną sytuację jest jedyna w Polsce certyfikowana szkoła rodzenia on-line pod adresem www.szkolarodzeniaprenalen.pl
– Obserwując dynamicznie zmieniającą się sytuację, wiedzieliśmy, że nasza szkoła jest idealnym rozwiązaniem problemów przyszłych mam i że w tym momencie tylko wsparcie on-line pozwoli im w spokoju i poczuciu bezpieczeństwa przygotować się do porodu. Kiedy wprowadzono całkowity zakaz zgromadzeń i zajęcia w szkołach rodzenia zostały odwołane, odnotowaliśmy ogromne zainteresowanie naszym portalem. Warto podkreślić, że Szkoła Rodzenia Prenalen działa całkowicie bezpłatnie, dzięki czemu jest dostępna dla każdej posiadaczki urządzenia z internetem – mówi Joanna Piekarska Senior Brand Manager marki Prenalen.
– Dlaczego warto zarejestrować się na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen? Przede wszystkim e-learning jest obecnie najbezpieczniejszą formą edukacji. Zajęcia w Szkole Rodzenia Prenalen obejmują ten sam zakres, co te w stacjonarnej szkole rodzenia, a przy tym nie trzeba nigdzie wychodzić. Program nauczania opracowano we współpracy z położnymi, co gwarantuje rzetelność informacji. I wreszcie – niekwestionowalnym potwierdzeniem jakości jest patronat Polskiego Towarzystwa Położnych – podkreśla Prezes Polskiego Towarzystwa Położnych prof. UM dr hab. n. o zdr. Beata Pięta.
Idea szkoły rodzenia on-line spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowniczek. Codziennie na stronie Szkoły Rodzenia Prenalen rejestruje się 200 przyszłych mam, a w sumie jest ich już ponad 50 tysięcy. Poza programem obejmującym tematykę porodu, połogu i opieki nad noworodkiem, szkoła oferuje czaty z położną, ginekologiem-położnikiem, pediatrą, neonatologiem, doradcą laktacyjnym i psychologiem. Ponadto każda uczestniczka zajęć może wyszukać położną wg miejsca zamieszkania oraz stworzyć swój indywidualny plan ciąży i porodu w specjalnym kreatorze, a system sam podpowie terminy planowanych badań i innych wydarzeń.
– W dobie koronawirusa najlepszą radą, jakiej można udzielić kobiecie spodziewającej się dziecka, jest zachowanie spokoju i zadbanie o psychikę. Oczywiście w obecnych czasach nie jest to łatwe, ale, na szczęście, w internecie powstają narzędzia, które pomagają przyszłej matce zbudować poczucie bezpieczeństwa i w profesjonalny sposób przygotować się do jednego z najważniejszych momentów w życiu. Ważne jest jednak, aby korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji, tworzonych przez specjalistów w zakresie położnictwa, ginekologii i psychologii – mówi prof. Beata Pięta.
Eksperci zalecają, aby również spotkania z położnymi odbywały się on-line. Rozmowy przez komunikatory czy telefon z doświadczoną osobą są bardzo pomocne dla kobiet w izolacji przeżywających ciążę. Podczas indywidualnego spotkania on-line można poruszyć najbardziej intymne kwestie związane z porodem. Zarówno takie rozmowy, jak i uczestnictwo w szkole rodzenia pomogą w sposób świadomy przejść przez ten wyjątkowy okres w życiu i zachować spokój w obliczu niespodziewanych okoliczności.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:
www.szkolarodzeniaprenalen.pl

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.
Ochrona środowiska
Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.
Muzyka
Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.