Co z Trumpem? Rozwód z żoną i własny kanał.
Choć Donald Trump wciąż nie przyznał się do porażki w amerykańskich wyborach prezydenckich, nie ustają medialne spekulacje na temat przyszłych zamierzeń Prezydenta i jego zawodowych planów po opuszczeniu Białego Domu. Analitycy londyńskiego bukmachera Unibet przewidują, na ile prawdopodobne są scenariusze rozwoju wydarzeń o których huczą amerykańskie media.
ROZWÓD Z MELANIĄ TRUMP
Amerykańscy publicyści, komentatorzy polityczni i dziennikarze od miesięcy spekulują na temat chłodnych relacji łączących urzędującego Prezydenta USA z jego trzecią żoną – pochodzącą ze Słowenii Melanią Trump. Pomimo pompatycznego wesela i grona prominentnych osobistości wśród świadków (m. in. Hillary i Bill Clintonowie, brytyjski następca tronu Książe Karol czy też legenda kina Clint Eastwood) chłodne relacje łączące Melanię i Donalda Trumpa nie ubiegły uwadze mediów i fotoreporterów. Niechęć Melanii do opuszczenia Nowego Jorku i przeprowadzki do Białego Domu oraz liczne (oficjalne i nieoficjalne) wzmianki Pierwszej Damy dotyczące „nużących ją’’ obowiązków małżonki głowy państwa wielokrotnie krytykowane były przez sympatyzujące z demokratami media i opinię publiczną. Wszystko to zdaniem amerykańskich publicystów uprawdopodabnia tezę,
iż małżeństwo Trumpów może rozpaść się bezpośrednio po ich wyprowadzce z Waszyngtonu. Analitycy Unibet ocenili jednak, iż prawdopodobieństwo rozpadu małżeństwa Trumpów wynosi około 33% (kurs 3.00).
WŁASNY KANAŁ TELEWIZYJNY
W waszyngtońskich kuluarach nie milkną także pogłoski na temat medialnych planów Prezydenta Trumpa po zakończeniu jego prezydentury. Jego kontrowersyjne wypowiedzi, megalomania i unikalna zdolność do kształtowania bieżącej narracji medialnej, zdaniem komentatorów, rzucają ponury cień na całokształt jego prezydentury. Zachowanie te zupełnie nie przeszkadza jednak ponad 70 milionom jego wyborców i tą właśnie wierną publiczność Donal Trump miałby rzekomo skanalizować przy pomocy własnego kanału telewizyjnego. Kanał telewizyjny Trump TV miałby stanowić kolejną odnogę biznesowego imperium amerykańskiego prezydenta i sposób na wykorzystanie jego wysokiej popularności wśród kilkudziesięciu milionów przedstawicieli amerykańskiego społeczeństw. Analitycy Unibet ocenili, iż prawdopodobieństwo takiego scenariusza rozwoju medialnej kariery prezydenta Trumpa wynosi 22% (kurs 4,5).

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.