Cykl #premieraonline w tym tygodniu
Interaktywne transmisje odbywają się na stronieFacebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Karolina Wigura, Piotr Trudnowski, Krzysztof Zalewski – środa, 3 marca, godz. 18:00
Gośćmi dyskusji towarzyszącej premierze marcowego wydania „Pisma. Magazynu Opinii” będą Karolina Wigura, Piotr Trudnowski i Krzysztof Zalewski. Tematem rozmowy będą konsekwencje rosnącej frustracji wywołanej pandemią, w dobie mediów społecznościowych i politycznych podziałów, oraz próby szukania głębszego porozumienia między wściekłymi na siebie wzajemnie grupami. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
„Miesiące frustracji, pustego czasu i pozbawienia dawnego sposobu życia, tak charakterystyczne dla przedłużającego się kryzysu covidowego, w dobie mediów społecznościowych potrafią skutkować potężnymi wybuchami społecznego buntu”– pisze Karolina Wigura w eseju do marcowego „Pisma” i prognozuje, że nie tylko rok 2021, lecz również następne lata przyniosą nam wiele publicznych wybuchów gniewu.
Cykl wirtualnych spotkań #premieraonline to okazja nie tylko do spotkania ulubionych autorów książek, ale także przestrzeń do wartościowych dyskusji. W najbliższą środę o godz. 18:00 Krzysztof Zalewski wraz z Karoliną Wigurą i Piotrem Trudnowskim związanymi z „Pismem. Magazynem Opinii” podejmą rozmowę o konsekwencjach rosnącej frustracji wywołanej pandemią i możliwych dalszych scenariuszach. W czwartek swoich czytelników przed ekrany zaprosi zaś Michał Gołkowski, który opowie o książce „Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5”.
Michał Gołkowski – czwartek, 4 marca, godz. 18:00
O książce „Stalowe szczury. Fort 72. Tom 5” (Wydawnictwo Fabryka Słów) opowie jej autor – Michał Gołkowski. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Kilkudziesięciu żołnierzy z obu stron konfliktu zostało zasypanych w zbombardowanym forcie. Jeśli istnieje jakakolwiek droga na powierzchnię – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieją jakiekolwiek zapasy – oni o tym nie wiedzą. Jeśli istnieje jakikolwiek sposób, by uciec szaleństwu – oni o tym nie wiedzą. Pośród wszechogarniającej ciemności podziemnych korytarzy snuje się ponura opowieść o obowiązku, honorze żołnierza, tkwiących w duszy każdego człowieka uprzedzeniach i strachu oraz o demonach, które budzą się do życia w miarę tego, jak gaśnie wątły płomień rozumu.

„Powstanie Bohaterów” – wyjątkowa książka 9-letniej Ali i jej taty

O agresji w książkach Young Adult - rzeczywistość czy przesada?

Młode głosy. Co by było, gdyby nie Wattpad? - debata Czwórki i Big Book Cafe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Darek „Stolarz” szukał swojej drogi zawodowej i znalazł ją w Polsacie. Jest on dla programu bardzo cenną postacią
Architekt zaznacza, że praca przy realizacji programu „Nasz nowy dom” to dla niego nie tylko ciekawe doświadczenie zawodowe, ale także możliwość spotkania na swojej drodze różnych fachowców. Jedną z takich niezwykle zdolnych i kreatywnych osób jest niewątpliwie Darek „Stolarz”, który niedawno dołączył do popularnego formatu Polsatu. Maciej Pertkiewicz już dostrzega plusy tej współpracy i wierzy, że przed nimi jeszcze wiele nietuzinkowych projektów.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Problemy społeczne
Do 2029 roku rynek pracy skurczy się o milion pracowników. Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone dotąd zawodowo grupy [DEPESZA]

W latach 2020–2029 zmiana struktury społecznej doprowadzi do skurczenia się rynku pracy aż o milion pracowników. Trend ten wymusi na pracodawcach konieczność podejmowania konkretnych działań zmierzających do aktywizacji pomijanych dotąd grup społecznych. – Inkluzywność to nie tylko kwestia etyczna, to strategiczna odpowiedź na kryzys demograficzny i niedobór siły roboczej – wskazuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.