DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle
Widok zachodzącego słońca, błyszczący w jego świetle piasek, rozedrgana tafla wody – to zaledwie jedna z wielu scen, które niebawem ozdobią wnętrza galerii sztuki DESA Modern. 27 lipca o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze letnie spotkanie autorskie z Magdaleną Jędrzejczyk, organizowane w ramach cyklu spotkań z postaciami świata sztuki DESA Modern w Elektrowni Powiśle. Artystka młodego pokolenia – osobiście związana z Powiślem – zainicjuje cykl, prezentując swoje prace podczas wernisażu inkografii i biorąc udział w panelu dyskusyjnym, poświęconym swojej twórczości.
Mistrzyni odkrywania rytmów i kolorystycznych wibracji – tak można określić Magdalenę Jędrzejczyk, oglądając jej dzieła. Artystka przedstawia nostalgiczne warszawskie pejzaże, ale interesuje ją także krajobraz wiejski, interpretowany w kontekście dziecięcych wspomnień. W swojej twórczości szuka wyjątkowości w tym, co zwyczajne i pospolite, balansując pomiędzy figuracją a autorską abstrakcją.
Wernisaż prac Magdaleny Jędrzejczyk zainicjuje cykliczne wydarzenie „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Elektrownia Powiśle jest miejscem wielofunkcyjnym. Zrewitalizowane wnętrza dawnej stołecznej elektrowni tworzą industrialny klimat, a nasza przestrzeń pozostaje miejscem integracji społecznej lokalności. Wydarzenia kulturalne od początku są wpisane w działalność Elektrowni Powiśle, dlatego tym bardziej cieszymy się, że to właśnie tu kultura i historia spotkają się ze sztuką podczas cyklu wydarzeń we współpracy z DESA Modern i uznanymi artystami – mówi Jagoda Lechowska, Marketing Director w White Star Real Estate.
Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie będą prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.
Pierwsze spotkanie z cyklu spotkań ze sztuką DESA Modern w Elektrowni Powiśle odbędzie się 27 lipca o godz. 19:00 w Lumen Rooftop +2 w Elektrowni Powiśle. Wstęp jest bezpłatny.
BIO
Magdalena Jędrzejczyk (ur. 1990) – polska malarka młodego pokolenia. Absolwentka Wydziału Malarstwa i doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wyróżniona podczas Coming Out Najlepsze Dyplomy ASP – Warszawa 2014. Stypendystka Universitat Politecnica de Valencia w Hiszpanii. W swoim malarstwie porusza tematykę wiejskiej sielanki oraz warszawskiej codzienności. Jej autorski styl wyróżniają harmonijne plamy barwne, starannie oddzielone konturem. Jest zdobywczynią honorowych wyróżnień w konkursach: 30th Chelsea International Fine Art Competition, Agora Gallery, New York oraz „Ratującym-Ocaleni”, organizowanym przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Jej prace prezentowane są w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.