Komunikaty PR

DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle. Michał Zaborowski

2023-10-04  |  17:04
Biuro prasowe

Mitologia często pozwala zgłębiać głębokie i uniwersalne aspekty ludzkiego doświadczenia, a dawno zapomniane przypowieści stają się aktualne w kontekście bieżących wydarzeń. O tym, w jaki sposób słynny mit o Prometeuszu, Koniu Trojańskim i Ikarze może inspirować do aktu twórczego będzie można przekonać się już w najbliższą środę (4 października). O godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie z cyklu „DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle”. Tym razem gościem będzie polski artysta-malarz Michał Zaborowski. Wieczór dopełni prezentacja kolekcji sygnowanych inkografii.

Michał Zaborowski twierdzi, że malarstwo nie zawsze musi być narzędziem do przekazywania głębokich filozoficznych przesłań, ale cykl inspirowany wątkami mitologicznymi niewątpliwie takim jest. W ramach fascynującego spotkania z artystą będzie można przyjrzeć się jego własnemu spojrzeniu na uniwersalne i ponadczasowe motywy ze świata mitów greckich – od nici Ariadny, po króla Cypru, Pigmaliona.

Karierę artystyczną rozpoczął od wykonywania polichromii i witraży do wnętrz przestrzeni sakralnych. Od tego momentu jego twórczość zdobyła rozgłos w Polsce i na świecie, znajdując miejsce w kolekcjach instytucjonalnych oraz prywatnych. Jest autorem wielkoformatowych portretów najwybitniejszych Polaków: Wisławy Szymborskiej, Kory, Krzysztofa Zanussiego czy Krzysztofa Pendereckego.

O bogatym dorobku, procesie twórczym i niesłabnących inspiracjach Michał Zaborowski opowie podczas nadchodzącego spotkania w Elektrowni Powiśle – już w najbliższą środę (4 października) o godz. 19:00 w strefie Juicy & Bubbles na poziomie +2 (w części Beauty Hall). Podczas wieczoru zaprezentowana zostanie kolekcja sygnowanych inkografii Michała Zaborowskiego, która po wydarzeniu znajdzie specjalne miejsce w ofercie Galerii DESA Modern.

Cykl wydarzeń DESA Modern. Spotkania ze sztuką w Elektrowni Powiśle, obejmujący wernisaże prac polskich artystów, ma na celu propagowanie kultury i popularyzację sztuki w świadomości odbiorców. DESA Modern, jako galeria sztuki specjalizująca się w sztuce współczesnej połączyła siły z Elektrownią Powiśle – ważnym pod względem historycznym i kulturowym miejscem na mapie Warszawy. W industrialnej przestrzeni cyklicznie są prezentowane kolekcje wybitnych twórców oraz uznanych artystów młodego pokolenia.

 

BIO

Michał Zaborowski - polski artysta malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (1985) w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Zdobywca złotego medalu na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie, laureat stypendium Generała Ojców Pallotynów w Rzymie. Jest autorem monumentalnej polichromii „Niebiańska Jerozolima” w kościele o.o. Pallotynów w Warszawie oraz gigantycznego witrażu w kościele Księży Pallotynów w Ożarowie. Prezentowany na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka 80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina Biuro prasowe
2024-07-29 | 17:10

80. rocznica Powstania Warszawskiego w Fabryce Norblina

Wyjątkowa wystawa fotografii, seanse filmów powstańczych w kinie KinoGram, bezpłatne pokazy emocjonującego filmu w technologii VR “Kartka z Powstania” – tak Fabryka
Sztuka Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat
2024-07-29 | 12:10

Muzeum Powstania Warszawskiego łączy ludzi już od 20 lat

Ponad 10 mln odwiedzających, ponad 20 tys. przeprowadzonych lekcji muzealnych dla blisko 0,5 mln uczniów i prawie 0,5 mln obserwujących w mediach społecznościowych to jedynie kilka
Sztuka Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko
2024-07-29 | 12:00

Warszawa w obiektywie: „Art Lives Here by Leonardo Hotels” – rozstrzygnięcie ko

Sztuka nie uznaje granic ani barier językowych – na tym założeniu oparła się druga edycja konkursu i rezydencji artystycznej „Art Lives Here by Leonardo Hotels”. Właśnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Handel

Co jedenasta osoba na świecie głoduje, a jednocześnie gwałtownie przybywa ludzi otyłych. Dużym problemem jest marnowanie żywności

W 2023 roku głodowało 733 mln ludzi, a ponad 2,3 mld zmagało się z umiarkowanym bądź poważnym brakiem bezpieczeństwa żywnościowego, czasami nie jedząc przez cały dzień lub dłużej. Z powodu ostrego niedożywienia każdego roku umiera około miliona dzieci – pokazuje nowy raport „Stan bezpieczeństwa żywnościowego i żywienia na świecie”, opracowany przez pięć wyspecjalizowanych agend ONZ. Z publikacji wynika, że w walce z głodem i niedożywieniem świat cofnął się o kilkanaście lat, do poziomu notowanego w latach 2008–2009. – System żywnościowy potrzebuje głębokich, strukturalnych zmian, ponieważ w tej chwili jest zorientowany na maksymalizację zysków, a nie wyżywienie ludzi – wskazują eksperci.

Media

Rafał Zawierucha: Trzeba być do zawodu aktora w jakimś stopniu powołanym. Nie można jednak mówić ludziom, jak mają żyć, na kogo głosować i co jeść

Zdaniem Rafała Zawieruchy, żeby zostać aktorem, trzeba poczuć w sobie powołanie do wykonywania tego zawodu, mieć talent i charyzmę, ale też być świadomym tego, że niesie on ze sobą wiele trudności i niełatwych decyzji. Na dobrą rolę i na sukces trzeba ciężko zapracować, ale sława jest ulotna, konkurencja duża i szybko można zostać zapomnianym. Artysta sądzi też, że nawet zdobywając dużą popularność i będąc na szczycie, nie wolno się wywyższać, uważać się za wyrocznię i dyktować innym, co mają robić i jak żyć.