Komunikaty PR

Dlaczego kobiety zmagają się z depresją?

2022-12-27  |  01:00
Biuro prasowe

Depresja to podstępny stan, który po cichu wyniszcza organizm – niszczy radość, nie pozwala cieszyć się sukcesami, nieustannie wprawia w poczucie winy i bezradności, blokuje pozytywne emocje. Depresja i stany depresyjne częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn. Nie wynika to ze słabszego charakteru, a z presji i wymagań, jakie kobiety same sobie narzucają. Remedium na wewnętrzny kryzys, który negatywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie, jest miłość – miłość do siebie, wiara we własne możliwości i wewnętrzna równowaga. Jak odzyskać spokój i czerpać to, co najlepsze z każdej chwili?

 

Dlaczego kobiety zmagają się z depresją?

 

Już od najmłodszych lat dziewczynkom wpaja się, że muszą być grzeczne, miłe, uczynne i uśmiechnięte. Oczekuje się, że będą dobrymi córkami, wzorowymi uczennicami, przykładnymi żonami, doskonałymi paniami domu i oddanymi matkami. Zawsze muszą być perfekcyjne, bez skazy. W dorosłym życiu kobiety same stawiają sobie wysokie wymagania. Myślą, że ich obowiązkiem jest usługiwać wszystkim i dążyć do tego, żeby każdy był zadowolony – zapominając o sobie samych. Kobiety zatracają się w codziennych obowiązkach, a przez to brakuje im czasu na własny rozwój. Chcą być dobrymi matkami i wybitnymi pracownicami. Czują się emocjonalnie odpowiedzialne za rodzinę, wychowywanie dzieci, dom. Jednocześnie chcą rozwijać się zawodowo. Ciężko im pogodzić te dwa światy. Mają niską samoocenę, koncentrują się na negatywnych aspektach, nie doceniają siebie, nie słuchają swoich emocji, rozpamiętują przykre sytuacje, dogłębnie analizują to, co złe. Nie potrafią zatrzymać się na chwilę, odpuścić, zrobić coś tylko dla siebie.

 

Wewnętrzne konflikty negatywnie odbijają się na codzienności kobiet. A życiowe problemy i nadmiar obowiązków tylko potęgują depresyjny nastrój. Jak sobie z tym poradzić?

 

Najpierw odkryj siebie

 

Jak często mówisz sobie komplementy? Czy prowadzisz ze sobą pozytywny dialog? Kiedy ostatnio zrobiłaś coś tylko dla siebie? Jak często rezygnujesz z presji? Czy masz coś, co Cię relaksuje? Kiedy ostatnio powiedziałaś sobie „kocham Cię”?

 

Świat jest Twoim lustrzanym odbiciem. Odzwierciedla Twoje uczucia, doświadczenia, emocje. Póki nie pokochasz siebie, nie pokochasz innych. Nie pokochasz codzienności i nie będziesz dostrzegać codziennych drobnych radości. Złe samopoczucie, depresja i stany depresyjne nie są uwarunkowane zewnętrznymi czynnikami. Są wynikiem tego, co czujesz. Są warunkowane Twoimi emocjami, które skrywasz głęboko w sobie i nie dajesz im dojść do głosu. Nie wiesz, jak je rozpoznawać i jak czerpać z nich to, co najlepsze. Zajrzenie w swoje serce i rozpoznanie własnych uczuć i potrzeb to recepta na dobre życie.

 

Kobiety mogą jednak liczyć na wsparcie. Pomocną dłoń wyciąga do nich m.in. Joanna Bobel, znana w sieci jako Doktor Miłość. – Chcę pokazać kobietom, że każda z nas jest wyjątkowa. Jest perfekcyjna taka, jaka jest. Moją misją jest uświadomić kobiety, że warto wejść głębiej w siebie, odkryć swoje potrzeby, granice i ostatecznie nauczyć się kochać i szanować siebie – wyjaśnia. – Dlatego stworzyłam kurs, który pomaga kobietom spojrzeć na świat z innej, lepszej strony – dodaje.

 

Praca nad własnymi emocjami = droga do lepszego życia

 

Autorski program przygotowany przez Doktor Miłość to 8 tygodni poznawania siebie na nowo. Kurs został podzielony na dwa moduły. Pierwszy z nich to odkrywanie, planowanie i afirmacje. Jego celem jest zdefiniowanie własnych potrzeb i oczekiwań. To prawdziwa lekcja miłości do siebie. Miłości, która definiuje nas jako istoty i wpływa na całe nasze życie i otoczenie.

 

W drugim module poznajemy narzędzia niezbędne do przemiany wewnętrznej. Doktor Miłość wyjaśnia mechanizmy działania traum, ran i innych doświadczeń i pokazuje, jak wpływają na wydarzenia w naszym życiu. Uczy rozpoznawać i uleczać negatywne odczucia. Pokazuje, jak zdrowo budować relacje z innymi ludźmi i ze sobą, a także wyjaśnia, jak funkcjonuje umysł.

 

40 lekcji, 12 medytacji, grupa wsparcia, live'y 2 razy w tygodniu, zajęcia świadomego oddechu oraz konsultacje z terapeutą – kurs to intensywny program zmiany życia na lepsze. To sposób na to, by uwolnić się od tego, co nam nie służy, odzyskać wewnętrzną radość i pokochać siebie. Twoja przemiana zacznie się wtedy, kiedy zrozumiesz, że nie musisz na nic zasługiwać, bo zawsze byłaś wystarczająca. Jesteś stworzona do szczęścia i miłości. To Twój przywilej. Otwórz się na niego – zachęca Doktor Miłość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.