Dlaczego warzywa i owoce są tak ważne w codziennej diecie?

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group
Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Przygotowując codzienne posiłki dla całej rodziny pamiętaj, aby uzupełnić je w warzywa i owoce, które pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka i są ważnym źródłem witamin i wielu składników odżywczych. Jedzenie odpowiedniej ilości warzyw i owoców ma działanie ochronne i przeciwdziała rozwojowi różnych chorób, a także wpływa bardzo dobrze na naszą skórę. Dostarczając naturalne witaminy, które z odpowiednią pielęgnacją naturalnymi kosmetykami, poprawiamy jej kondycję czy koloryt.
Należy jednak pamiętać, że skórka owoców i warzyw kupowanych w sklepach jest pokryta nie tylko zanieczyszczeniami naturalnymi takimi jak ziemia czy piasek, ale również̇ resztkami nawozów naturalnych i sztucznych oraz niebezpiecznymi dla zdrowia środkami chemicznymi, takimi jak pestycydy, konserwanty i drobnoustroje chorobotwórcze np. bakterie, wirusy i grzyby.
EWG (Environmental Working Group) co roku publikuje listę 12 najbardziej skażonych pestycydami warzyw i owoców. W 2020 roku na liście znalazły się: truskawki, szpinak, jarmuż, nektarynki, jabłka, winogrona, brzoskwinie, wiśnie, gruszki, pomidory, seler naciowy i ziemniaki. Dlatego przed spożyciem konieczne jest dokładne mycie warzyw i owoców, na przykład specjalnie dedykowanym płynem do mycia warzyw i owoców OnlyEco, który jest w 100% skuteczny do codziennego mycia warzyw i owoców. Zmywa z powierzchni skórki brud, piasek, naturalne woski, nawozy oraz niebezpieczne dla zdrowia środki chemiczne, takie jak pestycydy, herbicydy, konserwanty i metale ciężkie. Olejek ze słodkiej pomarańczy skutecznie usuwa naturalne woski i wykazuje działanie antyseptyczne. Nie zmienia smaku i zapachu warzyw i owoców. Natychmiast się spłukuje i nie zostawia filmu na powierzchni skórki.
Pamiętaj, że zaleca się, aby w naszym posiłku w ciągu dnia było obecnych 5 porcji warzyw i owoców.

Neurologiczne choroby rzadkie w Lublinie leczą modelowo

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.