3 pomysły na zastąpienie tradycyjnych uchwytów meblowych

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
W nowoczesnych stylizacjach kuchennych nie musimy rezygnować z uchwytów, aby zachować minimalistyczny styl jednolitych płaszczyzn frontów. Zamiast tradycyjnych wybierzmy uchwyty zintegrowane. Są wygodne i doskonale wpisują się w kanon eleganckiej prostoty.
Uchwyty lub ich brak to decydujący element aranżacyjny, który podkreśli styl zabudowy meblowej i nada charakter całemu wnętrzu. Oprócz aspektów estetycznych równie istotna jest strona praktyczna. Z uchwytami czy bez – zabudowa meblowa musi być przede wszystkim funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Pod względem wygody uchwyty zintegrowane niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom, a ich nowoczesny wygląd będzie efektowną ozdobą frontów, spójnie komponującą się z oszczędną stylistyką minimalistyczną.
Elegancko i nowocześnie – uchwyty korytkowe
Uchwyty korytkowe stanowią atrakcyjną wzorniczo alternatywę dla tych tradycyjnych. Są funkcjonalne, a jednak bardziej dyskretne, co pozwala zachować prostą płaszczyznę frontów w aranżacjach utrzymanych w stylu minimalistycznym. To także wysmakowany element ozdobny mebli, dodający im prestiżu i nowoczesnego charakteru. W systemie KAMmoduł Pro-Line profile, które pełnią role uchwytów, zostały zamontowane w korpusach szafek, a nie we frontach, jak ma to miejsce w przypadku standardowych uchwytów. Szafki typu komodowego i słupkowego mają uchwyty pionowe, zaś szafki dolne i szuflady – poziome. Wprowadza to efektowny podział bryły mebli na układy linearne o przebiegu pionowym i poziomym. Jaki jest efekt takiego zabiegu? Zabudowa meblowa zachwyca idealną symetrią i wrażeniem ładu. To również sposób na nadanie bryle mebli lekkości i uzyskanie optycznego efektu większej przestronności wnętrza.
Dekoracyjnie i praktycznie – uchwyty frezowane
W kuchniach urządzonych w duchu minimalistycznym unikamy nadmiaru ozdobników, co nie oznacza, że zabudowa meblowa musi być całkowicie pozbawiona elementów dekoracyjnych. Proste linie mebli i jednolite płaszczyzny frontów będą doskonałym tłem dla frezów uchwytowych, które są integralnym elementem frontu. Ergonomicznie wyprofilowane wgłębienie, które przebiega przez niemal całą szerokość frontu, umożliwia wygodne otwieranie drzwiczek szafek, wysunięcie szuflady czy uniesienie klapy w szafkach wiszących. Wystarczy wsunąć palce w dowolnym miejscu i delikatnie pociągnąć za front. Uchwyty są praktyczne, a jednocześnie subtelnie urozmaicają bryłę mebli.
Prosto i oryginalnie – wpuszczany uchwyt listowy
Nowoczesny charakter zabudowy meblowej podkreślą designerskie elementy z aluminium, które sprawdzą się doskonale także w formie uchwytów. W postaci wpuszczanych listew poprowadzonych na szerokości frontu pozwalają zachować jego prostą płaszczyznę, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne, zapewniając wygodny sposób otwierania. Atutem tego rozwiązania jest również dostępność modnych wybarwień, co pozwala łatwo dopasować uchwyty do sprzętu AGD lub innych elementów aranżacji kuchennej, tworząc estetyczne stylizacje spójne z charakterem wnętrza. Spółka Meblowa KAM proponuje uchwyty wpuszczane z aluminium w kolorze prestiżowej czerni i uniwersalnym srebrem.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.