Komunikaty PR

3 pomysły na zastąpienie tradycyjnych uchwytów meblowych

2020-02-17  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Uchwyty ( 0.42 MB )

W nowoczesnych stylizacjach kuchennych nie musimy rezygnować z uchwytów, aby zachować minimalistyczny styl jednolitych płaszczyzn frontów. Zamiast tradycyjnych wybierzmy uchwyty zintegrowane. Są wygodne i doskonale wpisują się w kanon eleganckiej prostoty.

 

Uchwyty lub ich brak to decydujący element aranżacyjny, który podkreśli styl zabudowy meblowej i nada charakter całemu wnętrzu. Oprócz aspektów estetycznych równie istotna jest strona praktyczna. Z uchwytami czy bez – zabudowa meblowa musi być przede wszystkim funkcjonalna i komfortowa w codziennym użytkowaniu. Pod względem wygody uchwyty zintegrowane niczym nie ustępują tradycyjnym rozwiązaniom, a ich nowoczesny wygląd będzie efektowną ozdobą frontów, spójnie komponującą się z oszczędną stylistyką minimalistyczną.

Elegancko i nowocześnie – uchwyty korytkowe

Uchwyty korytkowe stanowią atrakcyjną wzorniczo alternatywę dla tych tradycyjnych. Są funkcjonalne, a jednak bardziej dyskretne, co pozwala zachować prostą płaszczyznę frontów w aranżacjach utrzymanych w stylu minimalistycznym. To także wysmakowany element ozdobny mebli, dodający im prestiżu i nowoczesnego charakteru. W systemie KAMmoduł Pro-Line profile, które pełnią role uchwytów, zostały zamontowane w korpusach szafek, a nie we frontach, jak ma to miejsce w przypadku standardowych uchwytów. Szafki typu komodowego i słupkowego mają uchwyty pionowe, zaś szafki dolne i szuflady – poziome. Wprowadza to efektowny podział bryły mebli na układy linearne o przebiegu pionowym i poziomym. Jaki jest efekt takiego zabiegu? Zabudowa meblowa zachwyca idealną symetrią i wrażeniem ładu. To również sposób na nadanie bryle mebli lekkości i uzyskanie optycznego efektu większej przestronności wnętrza.

Dekoracyjnie i praktycznie – uchwyty frezowane

W kuchniach urządzonych w duchu minimalistycznym unikamy nadmiaru ozdobników, co nie oznacza, że zabudowa meblowa musi być całkowicie pozbawiona elementów dekoracyjnych. Proste linie mebli i jednolite płaszczyzny frontów będą doskonałym tłem dla frezów uchwytowych, które są integralnym elementem frontu. Ergonomicznie wyprofilowane wgłębienie, które przebiega przez niemal całą szerokość frontu, umożliwia wygodne otwieranie drzwiczek szafek, wysunięcie szuflady czy uniesienie klapy w szafkach wiszących. Wystarczy wsunąć palce w dowolnym miejscu i delikatnie pociągnąć za front. Uchwyty są praktyczne, a jednocześnie subtelnie urozmaicają bryłę mebli.

Prosto i oryginalnie – wpuszczany uchwyt listowy

Nowoczesny charakter zabudowy meblowej podkreślą designerskie elementy z aluminium, które sprawdzą się doskonale także w formie uchwytów. W postaci wpuszczanych listew poprowadzonych na szerokości frontu pozwalają zachować jego prostą płaszczyznę, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne, zapewniając wygodny sposób otwierania. Atutem tego rozwiązania jest również dostępność modnych wybarwień, co pozwala łatwo dopasować uchwyty do sprzętu AGD lub innych elementów aranżacji kuchennej, tworząc estetyczne stylizacje spójne z charakterem wnętrza. Spółka Meblowa KAM proponuje uchwyty wpuszczane z aluminium w kolorze prestiżowej czerni i uniwersalnym srebrem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Dizajn na fali . Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha Biuro prasowe
2024-04-18 | 11:20

"Dizajn na fali". Cykl spotkań w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Trwa cykl rozmów o polskim dizajnie ,,Dizajn na fali” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. W gronie uznanych gości odbywają się dyskusje nie tylko o jakości
Dom Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni
2024-04-17 | 14:30

Haier na nowo definiuje styl i personalizację w kuchni

Haier to od 15 lat absolutny nr 1 w produkcji dużego AGD na świecie. Swoim klientom oferuje produkty klasy premium, które tworzą nowoczesny ekosystem Smart Home, bazujący na najbardziej
Dom Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie
2024-04-17 | 14:00

Dzień Ziemi: rozwiązania dekoracyjne przyjazne planecie

Nie od dziś wiadomo, że każdy człowiek ma wpływ na środowisko. Nawet najmniejsza zmiana nawyków z myślą o jego ochronie, to krok w kierunku lepszej kondycji naszej planety. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Prawie 60 proc. Polaków podejmowało próby odchudzania. U większości efekty były krótkotrwałe i powodowały problemy zdrowotne

Trzech na pięciu Polaków ma za sobą próby odchudzania, a w tej grupie więcej jest kobiet – wynika z raportu Centrum Respo. Odchudzamy się z różnym skutkiem, najczęściej osiągamy efekty, ale okazują się one krótkotrwałe. Może o tym świadczyć informacja, że 54 proc. odchudzających się Polaków w ostatnich pięciu latach podchodziło do diety między dwa a pięć razy, a co 10. nawet częściej. Jak podkreślają autorzy raportu, to, że wielu Polaków się odchudza, nie jest niczym niepokojącym, ale jest kilka czynników, które czynią kulturę dietetyczną toksyczną. Jednym z nich jest wczesny wiek rozpoczynania odchudzania, ale też negatywne skutki diet, również dla zdrowia psychicznego.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.