Komunikaty PR

Architektura społecznie odpowiedzialna. Bezpłatne webinarium

2023-04-20  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Projektowanie odpowiednich warunków w przestrzeni publicznej dla zróżnicowanych grup użytkowników jest wyzwaniem dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego. Należy uwzględnić rozwiązania pozbawione barier architektonicznych, zmierzające do poprawy funkcjonowania m.in. osób z niepełnosprawnościami, osób starszych czy opiekunów z małymi dziećmi. Jak więc zaprojektować przestrzeń, która będzie umożliwiała swobodne użytkowanie przez wszystkich, tym samym spełniając ich potrzeby i oczekiwania? Tego dowiemy się podczas webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych, które odbędzie się we wtorek, 25 kwietnia o godzinie 12:00.

Podczas webinarium z cyklu #GeberitDlaMłodych, zaproszeni eksperci wymienią się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą architektury społecznie odpowiedzialnej. Zdradzą, jak zaprojektować budynki użyteczności publicznej (urzędy, szkoły, muzea czy teatry), aby były w pełni dostępne dla osób o zróżnicowanych potrzebach. Jednym z ważniejszych pomieszczeń w obiektach o charakterze publicznym, które przede wszystkim powinno być dostosowane, jest toaleta – miejsce niezbędne w naszym codziennym funkcjonowaniu. To właśnie tej przestrzeni dotyczy 25. edycja Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”, organizowana przez firmę Geberit. Tegorocznym zadaniem uczestników jest zaprojektowanie mobilnej toalety, dostosowanej do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się, osób starszych i dzieci, osób z niepełnosprawnością wzroku czy słuchu. Przedstawiona podczas webinarium wiedza, stanie się wskazówką i inspiracją dla wszystkich, którzy w tym roku podejmą wyzwanie konkursowe.

Panelistami spotkania będą eksperci z branży:

Dorota Sibińska, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od 2004 roku prowadzi wraz z Martą Nowosielską i Filipem Domaszczyńskim własną pracownię projektową XYstudio, specjalizującą się w projektowaniu obiektów przeznaczonych dla najmłodszych. Od 2009 roku pracownia rozwija markę atestowanych mebli dziecięcych Locomoco, laureata nagrody „Must Have 2011”. Projekty XYstudio otrzymały nominacje europejskiej nagrody im. Mies van der Rohe. Pracownia skupiona na potrzebach człowieka promuje architekturę odpowiedzialną społecznie.

Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt, Partner i członek zarządu APA Wojciechowski Architekci. Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich. Członek Rady Programowej UNGC Poland. Członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP. Współzałożycielka Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierani Budownictwa Zrównoważonego. Potrójna laureatka konkursu Top Woman in Real Estate 2018. Od 2019 roku Mentorka programu Top Woman, gdzie dzieli się wiedza i doświadczeniem z młodymi kobietami rozpoczynającymi swoją karierę zawodowa w branży nieruchomości. Autorka licznych publikacji na temat „zielonych budynków” i „zrównoważonego rozwoju miast”. Moderatorka i uczestniczka wielu paneli dyskusyjnych podczas konferencji i wykładów związanych z promowaniem idei zielonego budownictwa.

Justyna Zborowska, szefowa PR i komunikacji marek Geberit i Koło. W branży łazienkowej pracuje od 20 lat, w firmie Geberit od 2015 roku. Odpowiada m.in. za konkurs „Projekt Łazienki” skierowany do studentów i młodych architektów, projekt Ambasador Geberit, skupiający przyjaciół marki i aktywności z architektami, działania CSR oraz szeroko rozumiane działania w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Jakub Krzysztofik, architekt i urbanista. Od 2000 roku prowadzi własną praktykę projektową (3DARCHITEKCI.com). Główny projektant koncepcji urbanistycznej rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi o łącznej powierzchni 67,5 ha. Autor szeregu zrealizowanych i nagradzanych budynków. Między innymi biurowiec Stara Drukarnia, apartamentowiec Słoneczne Tarasy, Laboratoria Wydziału Ochrony Środowiska PŁ. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Łódzkim oraz Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania z zakresu m in. użyteczności publicznej, urbanistyki operacyjnej, rewitalizacji oraz zarządzania procesem inwestycyjnym. Od 2019 roku prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Łódź.

W trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, należy się zarejestrować: https://tiny.pl/wv4zh

Agenda spotkania:

12.00 – przywitanie gości i widzów

12.05 – Konkurs ,,Projekt Łazienki 2023” – Agnieszka Kalinowska-Sołtys, SARP i Justyna Zborowska, Geberit

12.15 – Projektowanie przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami – Jakub Krzysztofik, SARP Łódź

12.35 – Projektowanie łazienki dla najmłodszych (w tym dla dzieci z niepełnosprawnościami) – Dorota Sibińska, xystudio

12.55 – Sekcja Q&A ze wszystkimi prelegentami

Wydarzenie w ramach Konkursu ,,Projekt Łazienki 2023”

Organizator Konkursu: Geberit

Partner Konkursu: Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP

Patronat medialny Konkursu: Elle Decoration, Architektura i Biznes, Architektura Murator, WhiteMad, LABEL Magazine, Design Alive, designteka.pl, BRYŁA, Domosfera, Magazif, Czas na Wnętrze, Architecture Snob, Design Biznes, Nowa Warszawa, Wirtualna Polska, Design Doc, Weranda

Więcej informacji na www.geberit.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.