Artshow - za nami dwa dni bliskiego spotkania ze sztuką
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
To było wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Na grudniowym Artshow można było zobaczyć i kupić około 1000 dzieł wykonanych przez 155 artystów z całej Polski. 9 i 10 grudnia do Kamienicy Karskich przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie przybyły tłumy, wiedzione wspólną chęcią zaprzyjaźnienia się ze sztuką współczesną. Po sukcesie dotychczasowych dwóch edycji Artshow wyrasta na pozycję „must see” w kalendarzu kulturalnych wydarzeń stolicy.
Miniony weekend przyciągnął do Kamienicy Karskich blisko trzy tysiące miłośników sztuki współczesnej. Na Artshow po raz kolejny mogli nawiązać bezpośredni kontakt z artystami, kupić dzieło sztuki lub kolekcjonerskiego designu, podpatrzeć artystów przy pracy i zasięgnąć porady eksperta. W głównej wystawie na trzech piętrach zabytkowej kamienicy goście Artshow podziwiali setki artystycznych obiektów wykonanych przez artystów należących do rożnych nurtów i pokoleń. To była szansa nie tylko na zdobycie oryginalnego dzieła malarstwa, rzeźby, grafiki czy fotografii, ale także na osobistą rozmowę z twórcą lub właścicielem reprezentującej go galerii.
"Misją Artshow jest stworzenie przyjaznych warunków do bezpośredniego spotkania twórców i odbiorców sztuki. Chcemy, żeby sztuka stała się bardziej dostępna, żeby Polacy wprowadzali ją do swojego życia i otaczali się nią na co dzień” – mówi Ewa Mierzejewska, pomysłodawczyni Artshow.
„Artshow kierujemy nie tylko do kolekcjonerów i pasjonatów sztuki, ale także do całkiem nowych odbiorców, którzy swoją przygodę ze sztuką dopiero zaczynają” – dodaje Agnieszka Pisarczyk, współorganizatorka wydarzenia.
Liczna frekwencja na dwudniowym wydarzeniu potwierdziła, że unikalna formuła wykreowana przez organizatorów spodobała się publiczności, a zainteresowanie sztuką w Polsce rzeczywiście rośnie. Wiele prezentowanych dzieł znalazło nowych nabywców.
Dodatkową atrakcją Artshow był konkurs polegający na opublikowaniu najciekawszego postu z wydarzenia na Instagramie. Na zwycięzców czekały nagrody: voucher na roczną jazdę luksusowym autem Lexus LBX, obrazy Bovskiej i Martyny Łuszczyńskiej, lampa duetu Derive oraz wazon Oskara Zięty.
Wydarzenie uświetniły także interesujące instalacje artystyczne przygotowane przez partnerów – marki Laufen i Jung. W przestrzeni zwanej Domoteka Design Meeting Point odwiedzający oglądać mogli unikatowe meble z kolekcji Centrum Designu Domoteka i skorzystać z eksperckich konsultacji z architektami wnętrz z pracowni Interiorsy.
Oświetleniem dzieł sztuki na wystawie zajęła się LABRA, natomiast niesamowite efekty świetne, tworzące niepowtarzalny nastrój zapewniła firma GRODA. Część sal dostosowała do wystawy znana z wysokiej jakości farb marka Benjamin Moore. O tapety zadbał Muraspec, o wykładzinę – Agnella.
Patronami medialnymi byli: Wprost, Archisnob, Czas na Wnętrze, designteka.pl, Label, Magazif, Whitemad, Murator, Architektura, Urządzamy, Nowy Magazyn, Wnętrza Domów.
Lista artystów biorących udział w wydarzeniu dostępna jest na stronie www.artshowevents.pl

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.