Komunikaty PR

Co zamiast czerni? Trzy inspirujące kolory w ciemnych tonacjach

2023-04-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl

Nie chcesz, aby meble kuchenne stanowiły jedynie subtelne tło dla strefy salonowej? Szukasz zjawiskowych kolorów, dzięki którym kuchnia będzie się wyróżniała? Nie tylko czerń potrafi zawłaszczyć jej scenerią i sprawić, że zabudowa będzie wyglądała elegancko i szykownie. Zobacz inne, równie interesujące propozycje kolorystyczne!

 

Meble z frontami w czarnym kolorze to mocny trend ostatnich sezonów. Czerń jest piękna i gustowna, jednak nie tylko ona jest dobrą bazą do zachwycających aranżacji, od których trudno oderwać wzrok. Podobne wrażenie pozwoli osiągnąć leśna zieleń lub metaliczna szarość, dzięki którym kuchnia będzie wyglądała jednocześnie niepowtarzalnie i stylowo.

- Eleganckie kolory w modnych, głębokich odcieniach doskonale pasują do kuchennych aranżacji i pozwalają uzyskać oryginalny efekt. Meble z frontami w wyrazistych, matowych wybarwieniach wyglądają bardziej reprezentacyjnie, kluczowy jest jednak dobór odpowiedniej barwy. Ważne, aby nie tylko podniosła walory wizualne mebli, ale szybko się nie opatrzyła. Dzięki temu zabudowa kuchenna zyska niepowtarzalny wygląd, ale zachowa również ponadczasowy charakter - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Szukasz mocniejszych tonacji? Zobaczy trzy propozycje inspirujących kolorów, które uzupełniają paletę modnych, ciemnych wybarwień i dają nowe możliwości aranżacyjne.

 

Szykowny jak szary metalik

Nowoczesne zabudowy kuchenne bardziej przypominają meble do salonu. Z rozwagą wybieramy ich kształt, ale równie dużo uwagi poświęcamy estetce i odpowiednim kolorom. Jeżeli bardziej cenisz odważne i głębokie tonacje, szary metalik będzie idealnym wyborem. Ma równie duży potencjał dekoracyjny jak klasyczna czerń, a w bliższej perspektywie ujawnia delikatny połysk, który ożywia matową powierzchnię. Ta piękna i szykowna barwa prezentuje się prestiżowo na frontach mebli. Świetnie wygląda w duecie z drewnem, które łagodzi jej surowe piękno.

 

Niekonwencjonalny jak bazalt

Interesującą alternatywą dla osób, które nie boją się nieszablonowej kolorystyki jest bazalt - jaśniejszy od czerni, ale równie efektowny. Zapewni nieco spokojniejszy efekt, dlatego jest dobrym wyborem w przypadku zabudowy jednokolorowej. Jest uniwersalny i łatwo go dopasować do różnych stylizacji. Meble z frontami w kolorze bazaltu doskonale zaprezentują się we wnętrzach w stylu nowoczesnego loftu, ale kolor zachwyci również zwolenników klasycznej elegancji.

 

Indywidualny jak forest green

To propozycja dla tych, którzy cenią indywidualność i nie podążają utartymi ścieżkami aranżacyjnymi. Forest green, kolor inspirowany odcieniem leśnych drzew, jest bliski naturze, a jednocześnie niezwykle energetyzujący. Daleko mu do pastelowych odcieni trawy, delikatnej oliwki czy popularnej zieleni butelkowej, ale podobnie jak wszystkie kolory z gamy zieleni - uspokaja i daje wytchnienie. Ładnie prezentuje się na prostych frontach w matowym wybarwieniu. Jego nietuzinkowy urok docenimy również w bardziej dekoracyjnych aranżach - może być ozdobą mebli kuchennych w stylu tradycyjnym, vintage czy eklektycznym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.