Cosentino otwiera trzecie Centrum w Polsce!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
14 września 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Cosentino Center Poznań w Dąbrówce. Gośćmi specjalnymi premiery byli znakomici architekci Tomasz Pągowski i Jakub Szczęsny. W otwarciu udział wzięło ponad 200 zaproszonych gości – w tym przedstawicieli wielkopolskich biur projektowych, producentów mebli i właścicieli zakładów kamieniarskich, a także partnerów, przyjaciół i pracowników Cosentino Polska. Na czele poznańskiego Centrum stoi Andrzej Włodarczyk, pełniący funkcję Dyrektora Generalnego.
Grupa Cosentino w dalszym ciągu podtrzymuje swoje zaangażowanie w inwestycje poprzez dywersyfikację rynków i otwieranie nowych centrali. Wzmacniając swą międzynarodową ekspansję, rozwija własne aktywa także w Polsce, stając się jedną z najbardziej zglobalizowanych firm w branży kamieniarskiej. Po Warszawie i Katowicach przyszedł czas na otwarcie trzeciej lokalizacji tej hiszpańskiej firmy w naszym kraju. Nowe Cosentino Center Poznań, mieszczące się w Dąbrówce, przy ul. Logistycznej 7, posiada powierzchnię 4000 m2, w tym 400m2 przeznaczone jest na biura i showroom. Będzie w stanie pomieścić do 4000 płyt i zaczyna od 8-osobowego zespołu profesjonalistów.
Rok 2023 jest dla hiszpańskiej firmy rokiem rozwoju, polegającym na rozbudowie sieci Centrów nie tylko na całym świecie, ale także w Polsce. Centra Cosentino łączą w sobie funkcje magazynu, sieci sprzedaży i salonu produktowego, w którym klienci mogą osobiście zapoznać się z materiałami Cosentino i uzyskać spersonalizowane wsparcie. „Cosentino widzi duży potencjał w tym regionie. Jesteśmy obecni w Polsce od kilku lat i osiągamy ciągły rozwój, od pierwszego otwarcia w Parzniewie, pod Warszawą, do utworzenia Cosentino Katowice w Mysłowicach, a obecnie inauguracji Centrum w Dąbrówce pod Poznaniem. Nasze zaangażowanie w nadchodzących latach wzrośnie jeszcze bardziej, dzięki planom ekspansji na Pomorzu i stworzeniu Cosentino City w Warszawie, co zaspokoi rosnący popyt na nasze powierzchnie ” – powiedział podczas otwarcia Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino.
14 września 2023r., po wejściu na halę główną, zgromadzeni goście mogli podziwiać z prowadzącym ich „demiurgiem” Tomaszem Pągowskim, fenomenalną oprawę muzyczno-wizualną, w postaci multimedialnej instalacji będącej interpretacją motywu monolitu z „Odysei kosmicznej 2001”. Przygotowany przez Studio Pągowski futurystyczny spektakl obrazował zmianę myślenia w relacji przemysł - natura, którą w swej polityce od lat akcentuje Cosentino oraz kamienie milowe w rozwoju firmy.
Następnie na scenie pojawił się Andrzej Włodarczyk, gospodarz wieczoru i General Manager Cosentino Center Poznań. W towarzystwie Karoliny Sieniawskiej, Marketing Coordinator Cosentino Polska, Pedro Parra Uribe, Vice President Sales Cosentino i Pierre Wernlundh’a, Regional Director for Cosentino Scandinavia, wspólnie dokonali symbolicznego aktu otwarcia i przecięcia wstęgi. Podczas spotkania Karolina Sieniawska po raz pierwszy zaprezentowała najnowszą kolekcję Silestone Le Chic. „Nowe Centrum w Poznaniu prezentuje bogate portfolio naszej firmy, zapewniając zwiększone możliwości sprzedaży i dystrybucji na tym obszarze. Ponieważ obecność Cosentino w Polsce stale rośnie, wiedzieliśmy, że to idealny moment na utworzenie bazy w ważnym dla nas regionie Wielkopolski” – mówił Andrzej Włodarczyk.
Po oficjalnym otwarciu, kierowani dźwiękami muzyki goście przenieśli się w miejsce prezentacji kolekcji Silestone Le Chic i wysłuchali nastrojowych brzmień harfy i skrzypiec, którym towarzyszył live act z udziałem DJ’a. Spotkanie poprowadziła Ewa Trzcionka, a o wszechstronności zastosowań materiałów Cosentino, wspólnym projekcie i wystawie „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni, której Cosentino jest Sponsorem, opowiedział zebranym drugi gość specjalny; jeden najciekawszych współczesnych architektów, twórca domu Kereta, architekt Jakub Szczęsny.
Pokaz przygotowania paelli, dania zainspirowane współczesną sceną kulinarną Hiszpanii i książki „Witaj w świecie bez architektów” Jakuba Szczęsnego oraz „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta” Agaty Twardoch, które otrzymali goście, dopełniły pełnię wrażeń tego wieczoru.
Cosentino Center Poznań
ul. Logistyczna 7, Dąbrówka k. Poznania
Więcej na: www.cosentino.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.