Cosentino zorganizowało C-Next Designers
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Cosentino, światowy lider w produkcji innowacyjnych i zrównoważonych powierzchni Dekton, Silestone i Sensa dla architektury oraz wzornictwa, zorganizowało C-Next Designers Europe, konferencję branżową, która miała na celu kształtowanie przyszłości projektowania wnętrz i architektury. Wyjątkowe doświadczenie organizowane w hiszpańskiej Almerii, zgromadziło prawie 300 profesjonalistów z branży z 17 różnych krajów, w tym z Polski, łącząc umysły branżowe z najlepszymi światowymi markami.
Firma Cosentino gościła na początku października w Hiszpanii kilkuset profesjonalistów związanych ze światem designu. Wydarzeniu towarzyszyło szereg merytorycznych spotkań z autorytetami branży architektonicznej, jak również wykładów dotyczących aktualnych trendów i wyzwań stojących przed architektami i projektantami wnętrz.
W C-Next Designers Europe, podczas paneli dyskusyjnych można było zobaczyć na scenie znane na całym świecie nazwiska, takie jak Tom Dixon; Andrea Trimarchi i Simone Farresin ze studia FormaFantasma; argentyńczyka Andrés Reisinger; Claudię Afshar; Kar-Hwa Ho, szefa architektury wnętrz w studiu Zahy Hadid; czy Maxa Frasera, redaktora naczelnego Dezeen. Na poziomie lokalnym w C-Next wzięli również udział czołowi hiszpańscy projektanci; Lázaro Rosa-Violán, Alejandra Pombo, Raúl Martins, Ramón Esteve i Sara Folch.
Podczas czterodniowego wydarzenia odbyły się liczne wykłady i konferencje. Goście zostali zaproszeni do odwiedzenia z przewodnikiem parku przemysłowego Cosentino. Epicentrum wydarzenia odbywało się w hotelu Cabogata Beach, gdzie znajdowały się stoiska produktowe współpracujących przy wydarzeniu firm. Uczestnicy chętnie korzystali również z towarzyszących zajęć rekreacyjnych i eventów takich jak koncert OCAL (Orquesta Ciudad de Almeria) w innych lokalizacjach Almerii, lub w okolicach Cabo de Gata.
W C-Next Designers Europe aktywnie uczestniczyły wiodące firmy zajmujące się projektowaniem i aranżacją wnętrz, takie jak Gaggenau, Vibia, Planika, Tétris, Dornbracht czy Poggenpohl, Platynowi partnerzy wydarzenia. Podobnie, wiodące marki w branży, takie jak Simon, Natuzzi, Gancedo, Urban Bonfire, esPattio, Material Bank czy C.O.D.E., zdecydwały się na współpracę z Cosentino, jako partnerzy Gold.
Więcej na: www.cosentino.com
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.