Komunikaty PR

Dom automatycznie dopasowujący się do nawyków domowników? Możesz go stworzyć!

2023-05-29  |  01:00
Biuro prasowe

Dom, który na bieżąco reaguje na zmieniające się warunki i intuicyjnie wyczuwa potrzeby domowników? To nie futurystyczne mrzonki, ale aktualnie obowiązujący trend nowoczesnego budownictwa! Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań, które mogą na przykład samodzielnie zarządzać ilością promieni słonecznych oraz temperaturą we wnętrzu lub też chronić nasz dom, gdy my jesteśmy daleko.

 

Rolety zaprojektowane tak, by służyć domownikom

 

Osłony okienne pełnią szereg ważnych funkcji. Chronią nas przed spojrzeniem sąsiadów, czujnym okiem włamywaczy, dokuczliwymi owadami, hałasem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, a także kapryśną pogodą. Stanowią również istotny element dekoracji, podkreślając zarówno bryłę i fasadę budynku, jak i aranżację wewnątrz. Nic dziwnego, że producenci prześcigają się w pomysłach, by uczynić to narzędzie jeszcze bardziej intuicyjnym i inteligentnym.

 

  • Nowoczesne rolety i żaluzje mogą być zintegrowane z całym domem i dostosowywać się do stylu życia domowników. Co więcej, ich funkcjonalność w niczym nie ustępuje walorom estetycznym - zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka marki ANWIS. - Jako producentowi, zależy nam, by oferta dostępnych wzorów i kolorów odpowiadała zarówno indywidualnym preferencjom odbiorców, ale także wszelkim aktualnym trendom. Duża liczba rozwiązań pozawala naszym Klientom aranżować każdą przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – dodaje.

 

Innowacyjne osłony okienne możemy zamontować nawet w bardzo dużych przeszkleniach oraz oknach o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu. Coraz większe znaczenie przykładamy do doboru odpowiednich materiałów, stawiając na te, które są najbliższe naturze i w stosunkowo niewielkim stopniu ingerują w jej nadmierne eksploatowanie. Nowoczesne żaluzje i rolety doskonale wpisują się w nurt eko – nie tylko są wykonane w poszanowaniu do natury, ale także w pełni harmonizują z różnego gatunku drewnem, kamieniem i innymi naturalnymi materiałami.

 

Precyzyjne reagowanie na zmieniające się warunki

 

Roletami i żaluzjami możemy sterować nie tylko za pomocą tradycyjnego przełącznika naściennego lub pilota, ale także poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie, tablecie lub komputerze osobistym. Tego typu rozwiązanie pozwala nam zasłaniać i odsłaniać osłony naszych okien z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, za pomocą aplikacji możemy tworzyć indywidualne scenariusze, które sprawią, że rolety lub żaluzje będą reagowały automatycznie w oparciu o dane z termostatu lub czujnika natężenia światła. Dany scenariusz może także uruchomić wykonanie innych czynności, np. włączanie / wyłączanie światła czy otwieranie / zamykanie bramy.

 

  • Osłony okienne mogą być częścią całego systemu „smart home” i automatycznie współpracować z domową klimatyzacją, ogrzewaniem lub oświetleniem – podkreśla przedstawicielka marki ANWIS. - Ponadto posiadają funkcję przesyłania informacji zwrotnych o wykonaniu lub niewykonaniu konkretnego zadania. To czyni nasz dom nie tylko miejscem bezpiecznym i komfortowym, ale także energooszczędnym i znacznie łatwiejszym w zarządzaniu.

 

Jak, dzięki odpowiednim osłonom okien, poczuć się bezpieczniej?

 

Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym osłonom okiennym jesteśmy w stanie stworzyć bezpieczny azyl w każdych warunkach zewnętrznych. Skutecznie chronią nas przed słońcem, wiatrem, opadami oraz nagłymi zmianami atmosferycznymi. Są doskonałym izolatorem przed hałasem, zanieczyszczeniami czy zmianami temperatur. Zabezpieczają nas przed owadami, które pojawiają się, gdy tylko otwieramy okna. Stanowią także skuteczną barierę przed ingerencją osób trzecich, budując klimat intymności i prywatności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, potrafią reagować samodzielnie, zdejmując z nas ciężar odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich domowników.

 

Rolety i żaluzje mogą symulować naszą obecność w domu podczas urlopów czy wyjazdów służbowych. Dzięki zainstalowanej aplikacji, możemy sami określać scenariusze wskazujące dokładny czas odsłaniania i zasłaniania rolet, a także warunki, w których system powinien zrobić to automatycznie. Czujniki wskazujące ilość promieni słonecznych, poziom zachmurzenia, wielkość opadów, temperaturę lub nieplanowany ruch wokół domu mogą podpowiadać systemowi ściśle określone reakcje. Co więcej, aplikacja umożliwia nam komunikację dwukierunkową, polegającą na przesyłaniu raportów z wykonania określonych działań.

 

O niewątpliwych walorach nowoczesnych osłon okiennych przekonała się ostatnio jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która postanowiła wykorzystać je w aranżacji swojego nowego domu. Z jakim skutkiem? Zobacz na stronie marki.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:00

Przed nami upalne dni – koniecznie zadbaj o przesłony na okna!

Utrzymanie komfortowej temperatury w domu ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia, lepiej się czujemy, jesteśmy bardziej wydajni w pracy. Skutecznym sposobem na osiągnięcie właściwej
Dom Wyznania miłosne w architekturze
2024-07-01 | 08:00

Wyznania miłosne w architekturze

W świecie architektury, za fasadami monumentalnych budowli, kryją się niezwykłe historie miłości, pasji i zawiści. Jedną z nich jest życie ikonicznej Eileen Gray - kobiety bez formalnego
Dom Delektuj się latem z Fiskars
2024-06-28 | 14:00

Delektuj się latem z Fiskars

Lato to doskonały czas na urządzenie pikniku z przyjaciółmi albo rodziną. Tym razem użyjmy do przygotowania i serwowania pysznych dań produktów Fiskars, a gotowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.