Dom automatycznie dopasowujący się do nawyków domowników? Możesz go stworzyć!
Dom, który na bieżąco reaguje na zmieniające się warunki i intuicyjnie wyczuwa potrzeby domowników? To nie futurystyczne mrzonki, ale aktualnie obowiązujący trend nowoczesnego budownictwa! Wszystko za sprawą inteligentnych rozwiązań, które mogą na przykład samodzielnie zarządzać ilością promieni słonecznych oraz temperaturą we wnętrzu lub też chronić nasz dom, gdy my jesteśmy daleko.
Rolety zaprojektowane tak, by służyć domownikom
Osłony okienne pełnią szereg ważnych funkcji. Chronią nas przed spojrzeniem sąsiadów, czujnym okiem włamywaczy, dokuczliwymi owadami, hałasem i zanieczyszczeniami z zewnątrz, a także kapryśną pogodą. Stanowią również istotny element dekoracji, podkreślając zarówno bryłę i fasadę budynku, jak i aranżację wewnątrz. Nic dziwnego, że producenci prześcigają się w pomysłach, by uczynić to narzędzie jeszcze bardziej intuicyjnym i inteligentnym.
- Nowoczesne rolety i żaluzje mogą być zintegrowane z całym domem i dostosowywać się do stylu życia domowników. Co więcej, ich funkcjonalność w niczym nie ustępuje walorom estetycznym - zauważa Agnieszka Gołębiewska, przedstawicielka marki ANWIS. - Jako producentowi, zależy nam, by oferta dostępnych wzorów i kolorów odpowiadała zarówno indywidualnym preferencjom odbiorców, ale także wszelkim aktualnym trendom. Duża liczba rozwiązań pozawala naszym Klientom aranżować każdą przestrzeń zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – dodaje.
Innowacyjne osłony okienne możemy zamontować nawet w bardzo dużych przeszkleniach oraz oknach o nietypowym kształcie lub umiejscowieniu. Coraz większe znaczenie przykładamy do doboru odpowiednich materiałów, stawiając na te, które są najbliższe naturze i w stosunkowo niewielkim stopniu ingerują w jej nadmierne eksploatowanie. Nowoczesne żaluzje i rolety doskonale wpisują się w nurt eko – nie tylko są wykonane w poszanowaniu do natury, ale także w pełni harmonizują z różnego gatunku drewnem, kamieniem i innymi naturalnymi materiałami.
Precyzyjne reagowanie na zmieniające się warunki
Roletami i żaluzjami możemy sterować nie tylko za pomocą tradycyjnego przełącznika naściennego lub pilota, ale także poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie, tablecie lub komputerze osobistym. Tego typu rozwiązanie pozwala nam zasłaniać i odsłaniać osłony naszych okien z dowolnego miejsca na świecie. Co więcej, za pomocą aplikacji możemy tworzyć indywidualne scenariusze, które sprawią, że rolety lub żaluzje będą reagowały automatycznie w oparciu o dane z termostatu lub czujnika natężenia światła. Dany scenariusz może także uruchomić wykonanie innych czynności, np. włączanie / wyłączanie światła czy otwieranie / zamykanie bramy.
- Osłony okienne mogą być częścią całego systemu „smart home” i automatycznie współpracować z domową klimatyzacją, ogrzewaniem lub oświetleniem – podkreśla przedstawicielka marki ANWIS. - Ponadto posiadają funkcję przesyłania informacji zwrotnych o wykonaniu lub niewykonaniu konkretnego zadania. To czyni nasz dom nie tylko miejscem bezpiecznym i komfortowym, ale także energooszczędnym i znacznie łatwiejszym w zarządzaniu.
Jak, dzięki odpowiednim osłonom okien, poczuć się bezpieczniej?
Dzięki nowoczesnym i innowacyjnym osłonom okiennym jesteśmy w stanie stworzyć bezpieczny azyl w każdych warunkach zewnętrznych. Skutecznie chronią nas przed słońcem, wiatrem, opadami oraz nagłymi zmianami atmosferycznymi. Są doskonałym izolatorem przed hałasem, zanieczyszczeniami czy zmianami temperatur. Zabezpieczają nas przed owadami, które pojawiają się, gdy tylko otwieramy okna. Stanowią także skuteczną barierę przed ingerencją osób trzecich, budując klimat intymności i prywatności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, potrafią reagować samodzielnie, zdejmując z nas ciężar odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich domowników.
Rolety i żaluzje mogą symulować naszą obecność w domu podczas urlopów czy wyjazdów służbowych. Dzięki zainstalowanej aplikacji, możemy sami określać scenariusze wskazujące dokładny czas odsłaniania i zasłaniania rolet, a także warunki, w których system powinien zrobić to automatycznie. Czujniki wskazujące ilość promieni słonecznych, poziom zachmurzenia, wielkość opadów, temperaturę lub nieplanowany ruch wokół domu mogą podpowiadać systemowi ściśle określone reakcje. Co więcej, aplikacja umożliwia nam komunikację dwukierunkową, polegającą na przesyłaniu raportów z wykonania określonych działań.
O niewątpliwych walorach nowoczesnych osłon okiennych przekonała się ostatnio jedna z najpopularniejszych polskich aktorek, która postanowiła wykorzystać je w aranżacji swojego nowego domu. Z jakim skutkiem? Zobacz na stronie marki.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.