Komunikaty PR

Dom kontra zima – pojedynek człowieka z naturą

2021-02-18  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Sylwia Makowska
Orchidea Creative Group

ul. Ruska 51B
50-079 Wrocław
s.makowska|grupaorchidea.pl| |s.makowska|grupaorchidea.pl
517 412 466
https://grupaorchidea.pl/
Do pobrania inf_pras ( 0.15 MB )

Intensywne opady śniegu, silne mrozy, porywiste wiatry – w tym roku zima postanowiła przypomnieć o sobie i wszystko wskazuje na to, że nieprędko nas opuści. Właściciele domów jednorodzinnych mają tym samym ręce pełne roboty. O czym koniecznie muszą pamiętać?

Własny dom to pragnienie ponad 3/4 Polaków. Marzenia o nim często jednak przesłaniają realistyczne spojrzenie na to, jak faktycznie wygląda jego posiadanie. Lista prac gospodarskich jest długa, a zimowa aura wcale nie sprawia, że ich zakres się zmniejsza.

System rynnowy w tarapatach

Orynnowanie to jeden z najbardziej narażonych na działanie czynników atmosferycznych elementów każdego budynku. Zimą zagrażają mu śnieg i lód gromadzące się w korytach rynien. Pod ich ciężarem dochodzić może do poważnych uszkodzeń, takich jak pęknięcia czy nawet oberwania. Próby siłowego usuwania zatorów mogą jednak prowadzić do jeszcze poważniejszych zniszczeń, które w konsekwencji będą nie tylko trudne do naprawy, ale i bardzo kosztowne. Ograniczmy się zatem do regularnego usuwania zwisających sopli lodu, które stanowią realne zagrożenie. Wszelkie pozostałe prace przeprowadźmy natomiast wraz z momentem pojawienia się odwilży. Najlepszym sposobem, by usunąć lód z wnętrza rynien, jest wykorzystanie do tego celu ciepłej wody, którą za pomocą węża ogrodowego wprowadzimy do wnętrza systemu. Zatory lodowe zaczną się powoli topić, nie niszcząc przy tym ochronnej powłoki rynien i rur spustowych. Na koniec oczyszczania możemy zwiększyć ciśnienie wody, by wypłukać ewentualne pozostałości i skontrolować, czy zalegający wcześniej lód nie spowodował szkód, które na wiosnę trzeba będzie naprawić – radzi Anna Góral, ekspert Galeco, polskiego producenta systemów rynnowych. Przeprowadzenie tych czynności warto powierzyć dekarzowi, gdyż praca na wysokości może być niebezpieczna dla osoby bez doświadczenia. Rozwiązaniem, które pozwoli nam zapobiec występowaniu podobnych sytuacji w przyszłości i skutecznie zabezpieczy orynnowanie jest montaż kabli grzejnych. Umieszcza się je wewnątrz rynien i rur spustowych. – Systemy przeciwoblodzeniowe są nie tylko skuteczne, ale także bezpieczne. Przewody nagrzewają się automatycznie do maksymalnej wartości 65°C jedynie w tych miejscach, w których temperatura spadnie do poziomu ustawionego na regulatorze. Kable zatem nie przegrzewają się, mogą również nachodzić na siebie i krzyżować się bez obaw o wystąpienie spięcia. Rozwiązanie to wprowadza spokój i bezcenne poczucie bezpieczeństwa – radzi ekspert Galeco.

Stabilny grunt pod nogami

Odśnieżanie to jeden z tych zimowych obowiązków, który zdaje się szczególnie uprzykrzać życie właścicielom nieruchomości. Intensywne opady śniegu, utrzymujące się niekiedy po kilka dni, potrafią wystawić na próbę cierpliwość niejednego gospodarza. Alejka prowadząca do domu i podjazd, to te nawierzchnie, przy których czeka nas najwięcej pracy. Przystąpmy do nich odpowiednio przygotowani i wyposażeni we właściwy sprzęt. W sklepach budowlanych i ogrodniczych znajdziemy szeroki wybór narzędzi, takich jak szufle czy ręczne pługi. Przy ich zakupie zwracajmy uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane. Odrzucić powinniśmy wszelkie metalowe łopaty i ostro zakończone akcesoria do kruszenia lodu - mogą one bowiem uszkodzić podłoże. Postawmy na sprzęt wykonany z tworzywa zabezpieczającego przed przywieraniem śniegu i zakończonego listwą ze wzmocnionego aluminium lub gumy. Poza dobrej jakości narzędziami liczyć się będzie nasza systematyczność. Odśnieżajmy na bieżąco, zanim śnieg utworzy mocno zbitą warstwę, której usunięcie będzie znacznie trudniejsze. Warto też nadmienić, że zgodnie z obowiązującym prawem, to właśnie na właścicielu nieruchomości spoczywa obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika przed naszą posesją, jeżeli tylko bezpośrednio do niej przylega. Oznacza to, że musimy regularnie go odśnieżać, a w przypadku gołoledzi posypywać piaskiem lub solą.

Flora pod ochroną

Zimą rośliny ogrodowe uśpione są pod warstwą śnieżnego puchu. Nie ma więc przy nich dużo pracy, co nie oznacza jednak, że można je zostawić samym sobie. Warto od czasu do czasu kontrolować ich stan, poprawiać osłony ochronne czy zgarnąć nadmiar spoczywającego na nich śniegu. Standardowym zabiegiem pielęgnacyjnym, jakim poddaje się drzewa, jest bielenie pni, które zapobiega pękaniu kory wskutek niskich temperatur i działania promieni słonecznych. Systematyczne usuwanie nadmiaru śniegu będzie szczególnie ważne w przypadku roślin iglastych. Pokrywająca je warstwa śniegu może być ciężka i zamieniać się w lód, co w konsekwencji powoduje łamanie się gałązek krzewów i ich deformację. Doświadczeni ogrodnicy zalecają dodatkowe zabezpieczenie ich przed trwałym uszkodzeniem i podwiązywanie gałęzi. W ten sposób nie będą one uginać się pod ciężarem białej pokrywy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Orchidea Creative Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024 Biuro prasowe
2024-07-09 | 11:00

Purmo – Konsumencki Lider Jakości 2024

Firma Purmo znalazła się wśród laureatów w ogólnopolskim badaniu konsumenckim zdobywając Konsumencki Lider Jakości 2024 w kategorii „Grzejniki”. Badanie
Dom Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit
2024-07-08 | 16:25

Niemal 50 lat nowej definicji czystości dzięki toaletom myjącym Geberit

Choć Europa wciąż zdominowana jest przez lata używania mało ekologicznego papieru toaletowego, z pomocą przychodzą zrywające z tradycją toalety myjące. Kiedy Geberit wprowadził na rynek
Dom „ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!
2024-07-08 | 10:50

„ArtFormy” – weź udział w konkursie na projekt mebli!

W przyszłym roku będziemy obchodzili 100. rocznicę słynnej Międzynarodowej Wystawy Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu. By uczcić to wydarzenie, Studio Prostych Form postanowiło

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.

Handel

W ciągu 5–10 lat spodziewane duże wzrosty sprzedaży żywności ekologicznej. Największą barierą pozostaje niska świadomość konsumentów

Już blisko 80 proc. polskich konsumentów deklaruje kupowanie żywności ekologicznej – wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Izby Żywności Ekologicznej przez Stowarzyszenie Delta Partner. Ten odsetek sukcesywnie rośnie, podobnie jak wartość rynku ekologicznej żywności, która według szacunków NIQ wynosi już ok. 2 mld zł, stanowiąc prawie 1 proc. wartości całego rynku spożywczego. Dalsze wzrosty utrudnia jednak fakt, że wielu konsumentów wciąż ma problem z rozpoznaniem produktów bio na sklepowych półkach. Według badań tylko co czwarty klient potrafi prawidłowo rozpoznać w sklepie symbol euroliścia, który gwarantuje, że produkt powstał zgodnie z restrykcyjnymi unijnymi wymogami rolnictwa ekologicznego.

Podróże

Klaudia Carlos: Nigdzie nie ma takiego piasku złocistego jak nad Bałtykiem. Mam tam swoje ulubione miejsca, ale lubię też poszukiwać nowych

Wokół wakacji nad polskim morzem przez lata narosło wiele stereotypów. Prezenterka zapewnia jednak, że ją samą nie zniechęcają ani stwierdzenia, że „jest za drogo”, ani że „zazwyczaj jest zła pogoda”. I choć turyści chociażby ze względu na „paragony grozy” coraz częściej omijają łukiem Morze Bałtyckie, to ona jest konsekwentna w swoich wyborach. Każdego roku stawia właśnie na Bałtyk i przekonuje, że nadmorskie miejscowości są bardziej urokliwe niż zagraniczne kurorty, a polskie piaszczyste plaże nie mają sobie równych.